Премини към съдържанието
t3dy

син екран windows 7 ultimate x64 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Препоръчан отговор

Здравейте. Oт известно време имам проблем със лаптопа си - asus u31sd-rx270d. Както съм написал в заглавието операционната система e уин 7. Бях с уиндоус  8, но преди 2-3 седмици се върнах пак към 7-цата. Започна да ми забива и да показва син екран с друга грешка dumping physical memory, търсих за решение по форумите не можах да се справя, преинсталирах отново преди 2 дена и сега почна отново, само че с грешка DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL . Драйвърите съм ги свалял от сайта на асус, версиите са от 2011-2012, не ги помня  всички (няма по нови качени). Нямам желание отново да преинсталирам, така че ви моля за помощ.

Ето и dump файла:

https://www.mediafire.com/?dbb6gf1c6851zuo

Редактирано от t3dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разархивирайте и стартирайте този инструмент - След завършване на сканирането кликнете на View report details,след което на View full report.Ще се генерира лог файл,който го прикачете в следващият си коментар.Лога по принцип се намира в C:ProgramDataWRDataИзтеглете и този инструмент - http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/отметнете всичко и натиснете бутона GO.Покажете резултата от лог файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай Pandora Service.Не препоръчвам използването на Daemon Tools.Някакъв проблем има с Microsoft Forefront Endpoint Protection,като предполагам Microsoft Antimalware е част от него.Мисля си,че Windows не е оригинален и затова не използвайте тази антивирусна.Counter Strike дава някакъв проблем.Да сте изваждали рязко блутута?Този файл c:windowsautokmsautokms.exe

го качи тук - https://www.virustotal.com/

и постнете линк към резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта. Antimalware съм го спрял, понеже гледах едни стъпки за оптимизиране на уиндоуса и там се твърдеше, че е безполезна услуга, която само товари. Блутутът също съм го спрял( не ползвам) и понеже е от приложенията, които се стартират с пускането на о.с., и затова предполагам, че го дава като грешка. Forepoint End protection използвам от доста години от хр до 8, без виста, и не ми е създавала проблеми . Counter strike я преинсталирах, ако трябва ще го направя отново.

Забелязвам и друг проблем: когато изключи екрана и постои известно време после при натискане на бутон/ мърдане на пада няма никаква реакция и се налага да изключвам от копчето и да стартирам наново.

Започвам да си мисля, че уиндоуса е бъгав, но пък в коментарите мнозинството бяха доволни.

Ето и резултата:

https://www.virustotal.com/en/file/cf7ea402d800e3fc6a0cda2136afd044aa2f8a97182b7e527d3e1970303c0067/analysis/1387309170/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows може да не е бъгав а бъгаво да е активиран.Идеята ми е да не се ползва защита на Майкрософт при не оригинален Windows.Просто не върши работа.Не мога да коментирам откъде и как защото е против правилата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Всъщност и 2та пъти не бях активирал. Тоя ауто кмс е за офис пакета. Сега активирах, ще видим какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Всъщност и 2та пъти не бях активирал. Тоя ауто кмс е за офис пакета. Сега активирах, ще видим какво ще стане.

Спри с коментарите по тези процедури. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен. Ъпдейтнах драйверите на атерос и сега всичко е добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.