Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,да предложите смарт тв до 1100 лв.Кои модели са за предпочитане?Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти по цени към днешна дата:

Sony KDL 42W650 - 1099 лв (почти сигурен 100 Хц панел, но без 3Д!)

Panasonic TX L42ET60E - 1179 лв (79 лв над бюджета, но е доста добър за тия пари, 50 Хц панел)

Philips PFL5008K - 1149 лв (50 Хц панел, без DTS, но с двустранен Амбилайт + 5 г гаранция)

LG 42LA640S - 1049 лв (50 Хц панел)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да е смарт , което е най важното в един телевизор , да има ли и микровълнова и тостер в него , щото бюджета може да си го позволи :D

Парите са малко за размера и екстрите които искате - ще вземете боклуци от най ниския клас , най долните анадолки изчадия .

Вдигнете бюджета или се лишете от екстрите за да вземете поне основното нещо за което е предвиден телевизора - картина

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Този модел е посочен от колегата във пост №2. Работи много добре/на съседката сме купили такъв/ няма забележки и мисля че си заслужава, независимо че е с една година по-стар модел.Има и допълнителен тунер за сателитна телевизия и ако се поровите в темите, там ще намерите отговор на въпроса за ползване и за сателитна телевизия+ всичко останало.Има си всичко необходимо за един съвременен телевизор.Аз съм с два модела от тази фирма - единият е подобен на този, по голям модел, а другият е още по голям модел и 47 инча.Следващият ми 55 инча, ще бъде от същата фирма, без съмнение. Лично мнение!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...независимо че е с една година по-стар модел...

Само ще вметна, че моделът е от 2013 г - моделите на Филипс от тази година са ххх8, предната 2012 г бяха ххх7, през 2011 - ххх6 и т.н.

Много добър като картина (с отличаваща се добра обработка на SD сигнал), с пасивна 50 Хц матрица на LG и двустранен (ляво и дясно) Амбилайт. Основен проблем е, че не поддържа DTS, който ще отпадне, ако за гледане филми/музика във висококачествени формати се ползва не вградения в телевизора плеър, а външен или HDMI връзка с компютър.

Би следвало да е ясно, че от телевизор с такъв размер и бюджет не могат да се очакват чудеса - 42" и 1100 лв са доста разминаващи се като понятия.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен +1 за пост номер 2-като няма какво да добавя,освен ,че все още не е категорично потвърден панела на Sony-то дали е с 50,или 100 HZ пенел,но определено си заслужва!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...освен ,че все още не е категорично потвърден панела на Sony-то дали е с 50,или 100 HZ пенел,но определено си заслужва!

Така е, данните са твърде противоречиви, но VA матрицата, предложена от AUO и вложена в новите модели от 2013 г на Sony е с високо качество и основателни претенции. Картината на HD каналите и качествените видео файлове е с отлични показатели - чудесни цветове, наситеност, много добро черно и т.н. Проблем е малкият зрителен ъгъл и видимо по-слабото представяне на SD сигнал, но от тая "болест" в различна степен страдат почти всички.

И все пак, за да заостря вниманието на автора - моделът W650, единствен от изброените до тук в темата, не предлага 3Д!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Проблем е малкият зрителен ъгъл и видимо по-слабото представяне на SD сигнал, но от тая "болест" в различна степен страдат почти всички....

С тая,,болест,, по-добре се справят Panasonic-a и Philips-a  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на този модел само,че 42:http://www.technopolis.bg/b2c/details/15326/P11090104/Televizor-PHILIPS-47PFL6008K-3D-LEDНесам много в нещата и зато питам :)казаха ми,ме самсунга по хубаво работило с интернета?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Спрях се на този модел само,че 42:http://www.technopolis.bg/b2c/details/15326/P11090104/Televizor-PHILIPS-47PFL6008K-3D-LEDНесам много в нещата и зато питам :)казаха ми,ме самсунга по хубаво работило с интернета?

Какво искаш да правиш през интернет на телевизора? Седни и прочети малко повече инфо за модела, а не говори кой какво ти е казал. "Техници"много из България.Ако го ползваш с дистанционното за работа през интенет е неудобно/то на кой ли е удобно/ но можеш да куплираш външна мишка и клавиатура  към телевизора. За интернет имаш компютър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на този модел само,че 42:http://www.technopolis.bg/b2c/details/15326/P11090104/Televizor-PHILIPS-47PFL6008K-3D-LED 

Що ли не съм изненадан - не знаех само колко време ще е ти е нужно да вдигнеш бюджета и размера... 6008 е "друга бира", твърде различаваща се (в положителен смисъл) от досега споменаваните модели.

Но след толкова сериозен "марж на стъпката" предпочитам да изчакам новия, действителен таван на бюджета, за да коментирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам в техномаркет 42-ка е 1300 лв.Значи бюджета ще е 1300 лв ппследно!:) С клавиатура и мишка ще лети така ли ? :) :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте,да предложите смарт тв до 1100 лв.Кои модели са за предпочитане?Мерси предварително!

Ето ти линк за да си изтеглиш ръководството на български език: http://www.philips.bg/c/televisions/6000-series-107cm-42-inch-easy-3d-dvb-t-c-s-s2-42pfl6008k_12/prd/?t=support Няма да "лети" .Ще си стои на стойката. Чети правилно какво ти се отговаря. Модела ще ти хареса много и не е скъп. Казах, че за интернет си имаш  - компютър. При него интернета ще го ползваш за други "неща"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Значи бюджета ще е 1300 лв ппследно...

Е, щом е последно...

Щото ако не е последно, добави 99 лв и вземи това Sony KDL 42W805 (100 Хц, пасивно 3Д, уникално бърз процесор и пр.) или поне го поогледай. Моделът е на невероятно ниска цена с оглед на качествата му - за мен цената му, сравнена с тая на подобните му, би следвало да е поне с 300-400 лв отгоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кво ще рече пасивно 3д?

Попитай Google и ще ти обясни всичко. Остави това а послушай колегата и понади 100 лева за посоченият от него модел. Може би е най- доброто за сега на тази цена.  И колкото повече разпитваш, толкова повече губиш, защото утре ще напишеш, че докато си "мислил" бройките свършили. Нали се сещаш, че наближава нова година. Хората са пощурели да си купуват подаръци!Хайде успех.Смятам, че темата е приключена - поне за мен.

http://www.sony.co.uk/product/tv-107-42-lcd/kdl-42w805a/technical-specifications

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво ще рече пасивно 3д?

В мрежата е пълно с обяснения - тук  , например, е казано с по 2 думи, т.е. точно толкова, колкото да не разбереш почти нищо.

Тук  пък е обяснено в детайли, прочети поне до коментар 10 включително, ако имаш желание. Но четивото е тежичко, а и част от него не е обновявана от доста време, та явно първо ще трябва да си изясниш сам за себе си кой вариант предпочиташ - за това никой не би следвало да се наема да ти дава съвети, защото става дума само и единствено за индивидуални възприятия, а те не се добиват на теория, а само на практика. И двете технологии си имат и предимства и недостатъци, но при известен процент от зрителите, макар и непрекъснато намаляващ с развитието на технологиите, се наблюдава известен дискомфорт при гледане на активно 3Д. При това е напълно възможно (познавам такова семейство) на един член от фамилията да не му влияе активното 3Д, а друг да не може да го гледа. Ние няма как да помогнем със съвети в тая насока, поне аз не бих се наел да го правя. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко ще е до 1400 лв аз също съм с две ръце са Sony-то,па макар и с пасивна технология. Въпреки,че активната е по-добрата и на мен лично ми понася :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая взех този:https://www.technomarket.bg/products/09128188/lg-47la667s казаха мо да удължа гаранцията на 5 г.от интернет но загубих листа!Някой може ли да каже как мога да правя тази регистрация?Телевизора взех от техномаркет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Накрая взех този:https://www.technomarket.bg/products/09128188/lg-47la667s казаха мо да удължа гаранцията на 5 г.от интернет но загубих листа!Някой може ли да каже как мога да правя тази регистрация?Телевизора взех от техномаркет!

От мен честито и весело посрещане на новата година на цялото семейство. За 5 годишната гаранция, ето линк. Не го губи а се регистрирай сега, защото няма много време. Успех!

http://www.lg.com/bg/microsite/5-godini-grizha-oktomvri-2013/cinema-3d-smart-tv

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.