Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Как се влиза в биоса на лаптоп "Asus" ?

Препоръчан отговор

Здравейте отново, маняци.

Как сте :) ?

Тези дни ходих до един приятел, понеже иска да се опитам да му преинсталирам лаптопа, обаче проблемът е, че не успях да стигна до биоса за да наглася лаптопа първо да чете диска за преинсталиране, а не да се включва десктопа.

Лаптопа е "Asus". 

Когато го включа преди да излезе знаменцето ми излизат две възможни команди "F2" и "Escape".

Или втората беше "Enter". Както и да е, пробвах с "F2" обаче ми излиза, че иска някаква парола, не знам каква е ? И приятелят не знае. Паролата, която е сложил на лаптопа не става за да се влезне на това място с нея. С втората команда, тоест "Escape-Enter" се влиза в някакво друго място, което няма нищо общо, така като гледам с биос.

Вие знаете ли как се влиза в биоса с тази марка лаптоп ? На всички видове "Asus" по един и същи начин ли е или има и разлики, ако има такава допълнително ще потърсим каква точно му е марката ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че с Del се достъпваше биоса при Asus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Del или Escape беше, не помня точно.Но ако има парола на BIOS-a няма да можете да влезнете, ако не знаете самата парола...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм на Asus .В биос-а се влиза с F2. Ако иска парола вариантите са 2

1. Намиране (спомняне )  на паролата - препоръчителен 

2. Процедура по префлашване на БИОС ,или други "неконвенционални " методи - сложен вариант,свързан с плащане на пари и носене в сервиз .

Към автора на темата да направи следното нещо :

При стартиране на системата да натиска клавиша "Escape" . Това което му излиза е boot меню , от там да прочете кое устройство му е CD/DVD (обикновено си има име ) . Би трябвало да излязат като устройства Хард диска и оптичното устройство . Да сложи диска , и да избере със стрелките от кое устройство да  буутва системата . Ако стане по този начин (малко вероятно ) ще е успех .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм на Asus .В биос-а се влиза с F2. Ако иска парола вариантите са 2

1. Намиране (спомняне )  на паролата - препоръчителен 

2. Процедура по префлашване на БИОС ,или други "неконвенционални " методи - сложен вариант,свързан с плащане на пари и носене в сервиз .

Към автора на темата да направи следното нещо :

При стартиране на системата да натиска клавиша "Escape" . Това което му излиза е boot меню , от там да прочете кое устройство му е CD/DVD (обикновено си има име ) . Би трябвало да излязат като устройства Хард диска и оптичното устройство . Да сложи диска , и да избере със стрелките от кое устройство да  буутва системата . Ако стане по този начин (малко вероятно ) ще е успех .

Колега, а ако се ресетне биос на лаптопа предполагам ще може да се махне тази парола. Само, че ще трябва да се отвори лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога дори това не помага, а ко паролата се съхранява на отделен чип... Разисквали сме вече този проблем - Въпрос за парола на BIOS на лаптопИ!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Емо ,под "неконвенционални"  методи и ходене в сервиз, съм имал точно това в предвид - отваряне на лаптопа във всички случай.

Колега JO ,разбира се че си прав , понякога не само не помага , а дори може да се стигне до летален изход за машината при не добра манипулация .

Темата с паролите е разисквана вероятно хиляди пъти и тук , и къде ли не. Автора на тази тема явно не е от хората който са чели подобни неща, и просто му написах вариантите пред него .

Лек ден от мен .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, като чета какво сте писали изглежда е доста сложно, пробвах с "Escape", след което избрах CD/DVD, излезе черен екран и лаптопа започна да се напряга и след 1 минута чакане се показа знамето и лаптопа се пусна по нормалният начин, така два пъти пробвах.

Може би това също е начин, но лаптопа е развален и не може да разчете диска. Понеже самият лаптоп е доста зле, в момента на него дори не може да се слуша музика, издава някакви животиноподобни звуци. Изглежда няма да се справя .. с това рестартиране на биос-а. Доколкото помня бях пробвал с "Del" също и или не излезна нищо или излезна различно от биос. Може би точно "F2" трябва, но там е паролата и нещата стават изглежда сложни ... ...

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Емо ,под "неконвенционални"  методи и ходене в сервиз, съм имал точно това в предвид - отваряне на лаптопа във всички случай.

Колега JO ,разбира се че си прав , понякога не само не помага , а дори може да се стигне до летален изход за машината при не добра манипулация .

Темата с паролите е разисквана вероятно хиляди пъти и тук , и къде ли не. Автора на тази тема явно не е от хората който са чели подобни неща, и просто му написах вариантите пред него .

Лек ден от мен .

Спор няма! Съгласен съм с теб. Просто го вметнах като опция.

Така, като чета какво сте писали изглежда е доста сложно, пробвах с "Escape", след което избрах CD/DVD, излезе черен екран и лаптопа започна да се напряга и след 1 минута чакане се показа знамето и лаптопа се пусна по нормалният начин, така два пъти пробвах.

Може би това също е начин, но лаптопа е развален и не може да разчете диска. Понеже самият лаптоп е доста зле, в момента на него дори не може да се слуша музика, издава някакви животиноподобни звуци. Изглежда няма да се справя .. с това рестартиране на биос-а. Доколкото помня бях пробвал с "Del" също и или не излезна нищо или излезна различно от биос. Може би точно "F2" трябва, но там е паролата и нещата стават изглежда сложни ... ...

Нещата не са сложни, просто ти нямаш уменията да ги оправиш. Виждам, че лаптопа си е за пълна профилактика и диагностика от това, което си написал. Направо спрете да ровите машината, а я носете на сервиз и то наистина в кадърен сервиз, за да се отстранят проблемите и да можете да я използвате за в бъдеще.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една българска поговорка - "Козата си иска пръч"...Ако и двамата нямате основни познания е възможно даже да навредите на машината. Няма нищо лошо да се научи човек, всеки един от нас някога не е знаел как става това, вски от нас го е правил за пръв път все някога, вероятно с листче с указания под ръка или нещо подобно...Ако нямате познанията, то по-добре викнете някой, който може всичко това и да ви покаже нагледно, пък след това да пробвате и вие.Но като гледам какво се пише, по-добре не рискувайте сами.Поздрави!p.s.Написаното горе не се отнася изцяло за тази тема... Обърках се с една друга Как се преинсталира Windows ?нещо се разсеях... Иначе част от съветите си важат и за тази тема, просто мислех... Абе все тая, разбрахте ме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една българска поговорка - "Козата си иска пръч"...Ако и двамата нямате основни познания е възможно даже да навредите на машината. Няма нищо лошо да се научи човек, всеки един от нас някога не е знаел как става това, вски от нас го е правил за пръв път все някога, вероятно с листче с указания под ръка или нещо подобно...Ако нямате познанията, то по-добре викнете някой, който може всичко това и да ви покаже нагледно, пък след това да пробвате и вие.Но като гледам какво се пише, по-добре не рискувайте сами.Поздрави!p.s.Написаното горе не се отнася изцяло за тази тема... Обърках се с една друга Как се преинсталира Windows ?нещо се разсеях... Иначе част от съветите си важат и за тази тема, просто мислех... Абе все тая, разбрахте ме...

:)  Ми да ти кажа , хич не си се объркал ....от онази тема си важи с пълна сила и за този случай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)  Ми да ти кажа , хич не си се объркал ....от онази тема си важи с пълна сила и за този случай .

Абе и на мен са ми много еднакви :DОтклонихме се колега, отклонихме се :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета какви изрази и терминология използва автора на темата - "диск за преинсталиране " , "лаптопа се напряга " , "показва се знамето " , "лаптопа е развален и не може да разчете диска" , "рестартиране на биос-а " , мога да кажа със сигурност , че автора или да вика познат който е в час с нещата или да носи лаптопа в сервиз .

Разясненията ще му ги направя отгоре,отгоре , ако са му полезни ще се радвам

1. Няма диск за преинсталиране , има инсталационен диск

2. Проблем с прочитането на диска  може да се дължи на следните неща - повреден CD/DVD диск , повредено оптично устройство (записвачката ),неправилно записани  или повредени файлове върху диска . Това че не се прочита даден диск , не означава по никой начин , че лаптопа е "развален " , повреден също ,защото се развалят месо и яйца , техническите съоръжения се повреждат .

Това че е избрано  от къде да се инсталира ОС , след рестарта е започнало " напрягането " (системата тръгва да буутва от оптичното устройство ) , значи че на машината може да бъде направена инсталация въпреки заключения биос . Защо не се е получило да бъде прочетен диска съм обяснил малко по-нагоре .

"Животинските" звуци могат да се дължат на много неща , но по всяка вероятност се дължат в случая  на скапани файлове (Mp3) или на някакви такива изпълнения всевъзможни .

Това е от мен по темата . Дано автора и да реши проблема с не много парички , защото явно ще се дават .

Лека и спокойна вечер на всички чели и взели участие по темата .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички, които писахте в темата. Оценявам дългите ви постове, с които сте описали как стоят нещата, да към всичко си личи, че трябва да се даде лаптопа на сервиз/някой, който разбира от лаптопи/компютри. Фр-то зле с парите и това е кофтито, че изглежда ще си остане така докато не намери пари да го даде, а това надали ще е скоро, знам го какъв е, надали ще му се занимава, жалко, да имаше някакъв алтернативен вариант да се опитаме да го оправим, но шанс.

Благодаря ви на всички, хора, за пореден път ми показвате, че се интересувате от потребителя в този форум ! Живи и здрави да сте и много щастливи ви пожелавам :) !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.