Премини към съдържанието
dzaabo

Остатъчни файлове от Антивирусни програми

Препоръчан отговор

Здравейте .

Тъй като обичам да експериментирам имам доста боклуци от антивирусни програми :)

Самите те са деинсталирани но има файлове , които не мога да махна .Пробвах с по известните унинсталери от сорта на рево и какво ли не .Пробвах от админският ми панел за изтриване на неща от диска ама не не щат да се махат .

Не  пречат видимо на работата на компютъра но ме дразнят че са тук .

Махнах доста неща но има упорити гадинки , най - вече от AVAST и AVG . Намерих и някви програмки специално за тях но и те не ги махат .

Във търсачката на компа ги откривам но тези унинсталери не ги засичат . Мисля че даже ревото не помня че доста ги пробвах имаше и да се приплъзне файла ама като го приплъзна там не го отчита че е сложен за махане . Пак казвам не помня може и да не беше рево... Но ми схващате мисълта .

Та някой ако има предложения за определен софтуер нека да пише .

Ако има и тема за това във форума нека някой метне линк че аз не намерих нищо съществено , което да ми е от полза .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко работи в момента не пипай и не трии повече файлове и регистри с подобни програми. Не се знае даже и какво си експериментирал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко работи в момента не пипай и не трии повече файлове и регистри с подобни програми. Не се знае даже и какво си експериментирал.

Няма опастност да махна нещо излишно . Може да се каже че се справям добре с компа :)

Просто ме дразнят че не мога да ги махна ...

Такава ни е човешката природа :) Като нещо не става и се мъчим да докажем че би могло да стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма опастност да махна нещо излишно . Може да се каже че се справям добре с компа :)

Просто ме дразнят че не мога да ги махна ...

Такава ни е човешката природа :) Като нещо не става и се мъчим да докажем че би могло да стане .

Макар, че колегите ще ми се карат, аз ще реша проблема само по един начин - чисто нова инсталация на Windows. Така всичко, което е объркано, неправилно изтрито или повредено ще се махне. Не се знае с коя програма какво си пипал и ровил. Вярно, че Windows е клиентски ориентиран, но не обича да му се ровят библиотеките и регистрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар, че колегите ще ми се карат, аз ще реша проблема само по един начин - чисто нова инсталация на Windows. Така всичко, което е объркано, неправилно изтрито или повредено ще се махне. Не се знае с коя програма какво си пипал и ровил. Вярно, че Windows е клиентски ориентиран, но не обича да му се ровят библиотеките и регистрите.

Прав си че така ще стане но аз тази опция с инсталация даже и не си я помислям .Лаптопа ми е на почти 5 години и е преинсталиран само веднъж :) И то защото послушах един приятел . . .Старая се да го поддържам и за сега нямам някви по - сериозни проблеми с него . . .Даже се гордея :ДДД .

А това с махането ..Ще взема да те послушам и да ги оставя ...ЗАСЕГА и да не пипам .Просто ми попаднаха и реших да си загубя свободно време за да ги махна .

Благодаря ти за съвета да не пипам :)

Лек ден от мен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си че така ще стане но аз тази опция с инсталация даже и не си я помислям .Лаптопа ми е на почти 5 години и е преинсталиран само веднъж :) И то защото послушах един приятел . . .Старая се да го поддържам и за сега нямам някви по - сериозни проблеми с него . . .Даже се гордея :ДДД .

А това с махането ..Ще взема да те послушам и да ги оставя ...ЗАСЕГА и да не пипам .Просто ми попаднаха и реших да си загубя свободно време за да ги махна .

Благодаря ти за съвета да не пипам :)

Лек ден от мен .

Има и друг вариант. Скрии всички файлове и папки, които те дразнят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант. Скрии всички файлове и папки, които те дразнят.

Хи хи .То те се крият ама аз ги търся :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хи хи .То те се крият ама аз ги търся :)

Качи си Ccleaner и почисти с него.В менюто - Почистване - Приложения сложи всички отметки и почисти. По същата процедура , действай в менюто "Регистър". Свали си ATFCleaner (не иска инсталация) , сложи отметки навсякъде и почисти и с него. После при добро желание можеш да споделиш, какъв е ефекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах доста неща но има упорити гадинки , най - вече от AVAST и AVG . Намерих и някви програмки специално за тях но и те не ги махат .. Благодаря все пак :)

Качи си Ccleaner и почисти с него.В менюто - Почистване - Приложения сложи всички отметки и почисти. По същата процедура , действай в менюто "Регистър". Свали си ATFCleaner (не иска инсталация) , сложи отметки навсякъде и почисти и с него. После при добро желание можеш да споделиш, какъв е ефекта.

Ефекта е нулев . Като се има в предвид че все пак не бих сложил отметки навсякъде :) Благодаря все пак за съвета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах доста неща но има упорити гадинки , най - вече от AVAST и AVG . Намерих и някви програмки специално за тях но и те не ги махат .. Благодаря все пак :)

Ефекта е нулев . Като се има в предвид че все пак не бих сложил отметки навсякъде :) Благодаря все пак за съвета .

Ако, ти е възможно снимай въпросните остатьци от програмите, които те дразнят. Щом обичаш да експериментираш, най-вероятно можеш и да преинсталираш. Мисълта ми е, че и до преинстал да я докараме, можеш да си възстановиш ОС. И темата както аз я виждам е просто низ от експерименти.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и за каква операционна система става въпрос..?

Време е тази сага на експерименти да приключи..! Не мислите ли..?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук колегата ви е казал правилния начин..след като направите това,следвайте стъпките по долу:

Изтеглете SystemLook (32-bit) или SystemLook (64-bit) и запазете програмата на десктопа.

[*]Кликнете два пъти върху SystemLook.exe, за да стартирате програмата.

[*]Копирайте съдържанието от цитата по-долу в текстовото поле на програмата:

:filefind*AVAST**AVG*:folderfind*AVAST**AVG*:regfind*AVAST**AVG*

[*]Кликнете на бутона Look, за да започне сканирането.

[*]Когато сканирането завърши ще се отвори Notepad с резултата от

сканирането. После публикувайте лог файла в следващия си коментар.

+

[*]Изтеглете DDS (създаден от sUBs) от BleepingComputer.

[*]След изтегляне на инструмента е необходимо да бъде запаметен (чрез менюто File => Save As...) на вашия работен плот.

Публикувано изображение

[*]След като изтеглите DDS на вашия работен плот, иконката на програмата би трябвало да изглежда по този начин: Публикувано изображение

[*]Прекратете временно защитата в реално време на антивирусния ви софтуер. След това стартирайте DDS с двоен клик на иконката, като потвърдите намерението си с кликане върху бутона Run.

[*]След приключване на работата на DDS, ще се появят два текстови файла в Notepad, наречени: DDS.txt и Attach.txt и ги запазете (чрез менюто File => Save As...) на вашия работен плот.Копирайте и поставете съдържанието на DDS.txt и Attach.txt директно във вашата тема. Моля, не ги прикачвайте!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте .

Тъй като обичам да експериментирам имам доста боклуци от антивирусни програми :)

Самите те са деинсталирани но има файлове , които не мога да махна .Пробвах с по известните унинсталери от сорта на рево и какво ли не .Пробвах от админският ми панел за изтриване на неща от диска ама не не щат да се махат .

Не  пречат видимо на работата на компютъра но ме дразнят че са тук .

Махнах доста неща но има упорити гадинки , най - вече от AVAST и AVG . Намерих и някви програмки специално за тях но и те не ги махат .

Във търсачката на компа ги откривам но тези унинсталери не ги засичат . Мисля че даже ревото не помня че доста ги пробвах имаше и да се приплъзне файла ама като го приплъзна там не го отчита че е сложен за махане . Пак казвам не помня може и да не беше рево... Но ми схващате мисълта .

Та някой ако има предложения за определен софтуер нека да пише .

Ако има и тема за това във форума нека някой метне линк че аз не намерих нищо съществено , което да ми е от полза .

Остатъците от антивирусните са дълбоко в регистъра на компа.Инсталирай си две програми по избор за почистване на регистъра и ги пускай една след друга,при мен имаше ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остатъците от антивирусните са дълбоко в регистъра на компа.Инсталирай си две програми по избор за почистване на регистъра и ги пускай една след друга,при мен имаше ефект.

Това е най-грешния начин..! :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзивчивоста :) Махнах гадинките .Единственото за което не се бях сетил е унлокера .

Поиграх си малко с него и оправих нещата ..Вярно че си поиграх малко но пък това му е чаровното на всеки един комп .Да си играеш и забавляваш с него .. Аз и затова обичам да си качвам различни програмки и да експериментирам с тях .

Но все пак за някои трябва съвет от хора , които имат повече знания от мен .По - горе споменах че разбирам от компютри ..Но !!! Не съм всезнаещ :) И затова е хубаво винаги да има хора със които да се споделя всякъква информация за каквото и да е .

Отново ви благодаря на всички . Всичките съвети са доста поучителни и предполагам че тази тема ще помогне на истински нуждаещи се хора . И въпреки че написах че просто си губя времето вие все пак откликнахте и това говори само в положителна светлина за всички . В тези години дето всеки се е затворил в себе си . :yanim:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... и най-добре да се занесе в сервиз .... :shock11::help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... и най-добре да се занесе в сервиз .... :shock11::help wanted4:

Да, ако постващия не знае какво е правил и ровил и не може да си оправи проблема, какво може да направи. Ще го занесе на лице, което разбира. Иначе ще доомаже нещата и ще има тема от рода на: " Помощ компютъра умря или спря да работи" след което ще има над 20 поста и питания, кое как и какво е правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако постващия не знае какво е правил и ровил и не може да си оправи проблема, какво може да направи. Ще го занесе на лице, което разбира. Иначе ще доомаже нещата и ще има тема от рода на: " Помощ компютъра умря или спря да работи" след което ще има над 20 поста и питания, кое как и какво е правил.

...и вещото лице ще му направи чиста инсталация  :D  ти имаш ли си представа какви неграмотници има из сервизите?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и вещото лице ще му направи чиста инсталация  :D  ти имаш ли си представа какви неграмотници има из сервизите?

Имам много добра представа и затова написах на лице, което разбира. Когато се сблъскаш да обясняваш или да помагаш на човек, който си няма на представа какво е компютър и как се работи с него, тогава ще разбереш защо давам такива съвети. А и естествено, постващия не е длъжен да се съобрази с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сладкарска работилница - Torti Biz са специализирани в изработката на всякакви видове поръчкови торти – сватбени торти, детски торти, фирмени , еротични торти. Богато разнообразие на  специални торти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.