Премини към съдържанието
Shreek

Въпрос за ECC памети на две дънни платки.

Препоръчан отговор

Здравейте. Опитах се да намеря отговори на въпросите си във форума и изчетох немалко, но за съжаление не ми достига време да изчета всичко, и се надявам да ми простите, ако питането ми има публикуван във форума отговор. Просто житейските задачки си натискат, и се надявам тези, които знаят доста повече от мен да ми отговорят.

Искам да зная дали тази памет:

Kingston KTH-XW9400K2/2G

DDR2 PC2-5300 240Pin ECC REG SERVER MEMORY RAM

би работила на някое от тези две дъна:

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp

https://www.asus.com/Motherboards/P5QLEPU/

Някъде във форума прочетох, че повечето дъна на Asrock можели да работят с ECC памет, и понеже в момента мога да оборудвам тези две дъна с горепосочената памет, моля тези, които знаят повече от мен, да ми кажат смятат ли, че ще стане, или само си губя времето.

За отделеното внимание да прочетете, и евентуално да отговорите - благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Опитах се да намеря отговори на въпросите си във форума и изчетох немалко, но за съжаление не ми достига време да изчета всичко, и се надявам да ми простите, ако питането ми има публикуван във форума отговор. Просто житейските задачки си натискат, и се надявам тези, които знаят доста повече от мен да ми отговорят.

Искам да зная дали тази памет:

Kingston KTH-XW9400K2/2G

DDR2 PC2-5300 240Pin ECC REG SERVER MEMORY RAM

би работила на някое от тези две дъна:

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp

https://www.asus.com/Motherboards/P5QLEPU/

Някъде във форума прочетох, че повечето дъна на Asrock можели да работят с ECC памет, и понеже в момента мога да оборудвам тези две дъна с горепосочената памет, моля тези, които знаят повече от мен, да ми кажат смятат ли, че ще стане, или само си губя времето.

За отделеното внимание да прочетете, и евентуално да отговорите - благодаря предварително.

За първото дъно - не

"- Supports DDR2 1066*****/800/667/533 non-ECC, un-buffered memory"

За второто дъно - с голяма вероятност не, иначе биха го написали, това е доста специална възможност

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физически ще може да се монтира, но няма да работи. Ще изведе съобщение за грешка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото:

Support DDR3 1600/1333/1066/800 non-ECC, un-bufferedmemory (see CAUTION 5)- Max. capacity of system memory: 8GB (see CAUTION 6)- 2 x DDR2 DIMM slots- Support DDR2 1066/800/667/533 non-ECC, un-bufferedmemory (see CAUTION 7)

Второто:

също не - ама не ми дава да копирам от упътването.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко, защото ми ги даваха на 15 лева плочката. Следващото нещо, в което ще се зачета, когато имам време е за разликите между сървърните дъна, и дъната за настолен компютър. Чел съм достатъчно мнения, че сървърните дъна не са подходящи за игри, но така и не ми увря тиквата защо. В постовете, които съм чел, нямаше достатъчно обяснения.

Благодаря ви за бързите отговори - няма да си губя времето да нося дъната и да пробвам паметите на място.

По преценка на модераторите, темата може или да се заключи, или да се изтрие. Освен ако не поискат да я оставят отворена, разбира се. :)

В същност довечера ще вляза в BIOS-а на asus-а, и внимателно ще огледам какви опции има.

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.