Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Реших и аз да си взема комп по празниците и съм в малка дилема какъв да си взема! Има няколко готови конфигурации които съм им хвърлил око

и една която аз съм си направил.

HP Pro 3500 MT Pentium G2030 631лв

HP Pro 3500 MT Core i3-3240 762лв

HP Pro 3500 MT D5R81EA 719лв

Значи от горните компютри този който предлагат във vostro.bg как стои въпроса в случай на гаранционен ремонт къде трябва да се откара компътъра, аз се опитах да се свържа с тях но нямам обратна връзка. Странно...

Така..Опитах се да си направя една конфигурация от сайта на никем, защото разбрах, че можеш да си поръчаш компютъра сглобен, че аз няма да мога да извърша тази операция. Пък и не искам да прецакам нещо.

BB код:
4GB DDR3 1600 KINGSTON
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
SHENHA  ATX TOWER SH-999
ASROCK H81M /1150
I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX
PSU CM B500W

Обща стойност - 576.37 лв. с ДДС

Така също не ми е известен случая с гаранционен случай в случай, че си поръчам компютъра от сайта на никем. Как се процедира?

Така също съм объркан и в избора на процесор i3-3240 е по-евтин и предлага 650MHz скорост на вградено видео, но пък процесора който за сега съм избрал I3-4330  е по-скъп и по бърз като процесорна честота, но пък предлага по бавно вградено видео което беше 350MHz.

Също така съществена ли е разликата между h61 чипсет и h81 чипсет на интел. Ще съм благодарен, ако някой ми прати някакъв линк на български за техните спецификации, защото аз не можах да открия.

Благодаря на отзовалите се. надявам се да ми помогнете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готови компютри недей се подлъгва да купуваш. Многократно е обсъждано във форума. Ако си сглобиш конфигурация от никем, гаранцията не е на цялата машина, а на отделните части. Не си казал за какво ще се ползва конфигурацията, нито бюджет. Разликата между H61 и H81 е в поддържаните процесори и сокети - първия поддържа LGA1155, а втория LGA1150.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готови компютри недей се подлъгва да купуваш. Многократно е обсъждано във форума. Ако си сглобиш конфигурация от никем, гаранцията не е на цялата машина, а на отделните части. Не си казал за какво ще се ползва конфигурацията, нито бюджет. Разликата между H61 и H81 е в поддържаните процесори и сокети - първия поддържа LGA1155, а втория LGA1150.

Компютъра ще се ползва за всекидневни употреби, не за игри. Бюджета е до 700 лв, но ми се иска да е със i процесор на интел. Отделна видео карта за сега не ми е нужна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

ASROCK H81M /1150

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

Голям хард диск,процесора е i5 с вградено видео HD 4600.Кутия за по-малко пари не мисля да предлагам,като се има предвид ,че другите са със близка цена и доста по-грозни от N300.Мисля ,че 4ГБ рам санапълно достатъчни за всекидневни употреби,а не за игри,ако след време размислиш ,дъното има още един свободен слот за рам.

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

Голям хард диск,процесора е i5 с вградено видео HD 4600.Кутия за по-малко пари не мисля да предлагам,като се има предвид ,че другите са със близка цена и доста по-грозни от N300.Мисля ,че 4ГБ рам санапълно достатъчни за всекидневни употреби,а не за игри,ако след време размислиш ,дъното има още един свободен слот за рам.

350W достатъчни ли ще са? Дали ще може да предложиш малко по-мощно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предостатъчни за тази конфигурация.Захранванет е със бронз сертификат и е с 85 % ефективност.Ако отделиш 28 лв отгоре взимаш това PSU CM GX 450W APFC и 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA и като цяло конфигурацията изглежда така.

ASROCK H81M /1150

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

PSU CM GX 450W APFC

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

728 лв

Ако са много,може да сложиш 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB и конфигурацията става 712 лв

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предостатъчни за тази конфигурация.Захранванет е със бронз сертификат и е с 85 % ефективност.Ако отделиш 28 лв отгоре взимаш това PSU CM GX 450W APFC и 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA и като цяло конфигурацията изглежда така.

ASROCK H81M /1150

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

PSU CM GX 450W APFC

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

728 лв

Ако са много,може да сложиш 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB и конфигурацията става 712 лв

Благодаря за помощта. Аз като цяло си избрах това:

ASROCK H81M /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

PSU FORTRON FSP400-60APN 85+

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

Обща стойност - 684.93 лв. с ДДС

И отново благодаря

Редактирано от nishtopravec (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-мощно захранване, само ако имаш желание в бъдеще да добавиш видеокарта.Иначе, както отбеляза колегата, SLI>Ti , за тази конфигурация са предостатъчно.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.