Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дънна платка ASUS P8H77-V

http://www.asus.com/Motherboards/P8H77V/

Процесор Intel® Core™ i3-3220 Processor

http://ark.intel.com/products/65693/

RAM Vengeance® — 16GB Dual/Quad Channel DDR3 Memory Kit (CMZ16GX3M4A1600C9B)

http://www.corsair.com/vengeance-16gb-dual-channel-ddr3-memory-kit-cmz16gx3m4a1600c9b.html

Видеокарта ASUSGT640-2GD3

http://www.asus.com/Graphics_Cards/GT6402GD3/#overview

Захранване Thermaltake SMART M550W http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001818

Това са основните неща. Диска е 1TB Seagate, модел st1000dm003-1ch162, линк не можах да намеря, но е SATA 6Gb/s, на 7200 оборота, ако не се лъжа. ДВД-то не помня какво е.

Дайте, моля ви, мнение за тази конфигурация, защото собственика и ме попита дали трябва нещо да се добавя. Зная, че за момента тежки от към видеокарта игри на тази машина не се играят, но ви моля за мнения дали нещо има да се добави-ъпгрейдне.

Конфигурацията за момента е основно с цел игри. Може би CAD системи след време, но за момента все още не.

Монитора е 1920*1080

Извинявам се, че не уточних още в началото, че говорим за конфигурация, която е на няколко месеца. За да бъда максимално подробен - захранването и видеокартата са на около една година, дъното, процесора и паметта са на няколко месеца, твърдият диск е на година и половина, или две. Нищо от компонентите на тази система не може да бъде върнато в магазина, от който е закупено, и целта е да се балансира на базата на това, което имаме в наличност, с бюджет цитирам "максимум 500-600 лева".

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак не ми хареса конфигурацията ви. Щеше да е добре да кажете какъв е бюджета, както и какви игри ще се играят.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое по-конкретно не ви харесва, и какво бихте променил в рамките на 500-600 лева максимум? Доколкото зная собственика има още един компютър, със същата видеокарта, защото ми беше зададен въпроса доколко тежки от към видеокарта игри могат да се играят сега, и колко биха се подобрили нещата, ако се върже още една такава видеокарта на същото дъно. Бях попитан и дали захранването ще издържи, но това и сам мога да си го сметна с някой от калкулаторите в нета.

Кое е на практика слабото място на тази система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази карти GT 620,630,640,650(ако има) са просто за Full HD филми, игрите от нет-а(флаш игрите), тези на Win-ът, Mu Online, CS 1.6, CS Source, CS Condition Zero и да запали компютъра. В днешно време ако пуснеш някоя игра след 2008-10 ще сече доста. A изобщо не си мислете че с тази ракия ще направите SLI - 2 карти. Нито картата е карта нито дъното за тази цел. Изобщо нямате нужда от такова скъпо дъно и от 16ГБ РАМ(не сте програмист). За до 600 лв. може да се вземе много по добра конфигурация от тази която се си избрал и е супер неб*лансирана.

Искам да знам в тези 600 лв. включена ли е доставката или 600 лв.+, - 5 лв. само машината и приятеля ви има отделни 30-40 лв. за доставка?

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много модерно е напоследък да добавяте това 'CAD системи' сякаш знаете какво е, или за какво се ползва.

Картата е смешна, дори 512mb с ДДР5 ще я издуха, но иначе 16ГБ Рам.

Остава само няколко панделки да му се сложат, за да заприлича на тия нагласените каруци(с коне)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Papugai

Това ми е казано, и това цитирам. Дали става въпрос за 2D, или за 3D модели - и идея си нямам. По отношение на DDR3 и DDR5 съм напълно наясно каква е разликата, но ако обичате - нека поговорим по същество. Последният ред от поста ви доста ми прилича на подигравка, и ако държите да кажете това лично на собственика на машината - ще ви уредя среща, да си говорите очи в очи.

терминатор

Официално не ми е казано, но живота ме е научил, че ако някой каже, че е готов да похарчи 500 лева, при достатъчно сериозна разлика в параметрите, той ще намери начин да извади поне 10% отгоре.

Как вие бихте балансирал тази конфигурация? Не аз съм я избирал, никой не ме е питал нищо за нея до преди два дни, но нека се опитаме да направим каквото можем.

Впрочем не съм съвсем сигурен, дали тази машина няма да се ползва и от програмист, но това е отделна тема, и идея си нямам какво точно програмиране изучава младежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата се маха и вместо нея се взима I5 на мястото на I3. 

Дъното се орязва и се взима по-евтино захранване но прилично особено ако ще се добавя видеокарта в бъдеще.

Паметта се заменя с 2х8 вместо с 4х4 ако наистина ще е необходима толкова.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ето едно предложение директно за игри но с i3. По късно се добавя втората плочка оперативна памет.

GB B75M-D2V

I3-3240 3.4GHZ/3MB/LGA1155/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

POWER COLOR AX7790 1GBD5-DHV2/OC

PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S

DELUX DLC-MG460 NO PSU

Обща стойност: 615.85 лв. с ДДС - Количка и остават 44-45 лв. за доставка и евентуално ако има нужда от вентилатор/вентилатори в зависимост дали има в кутията. 600+10%=660 лв.

А ето и едно предложение с i5+8GB RAM(ако работи с програми изискващи и повече памет от 4ГБ) и ще кара на вградена графика докато приятеля събере пари и си купи външна ако иска да играе игри от класа на изискващите видео карта за Ultra и включени филтрации в зависимост от играта.

ASROCK H81M-DGS /1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 A-DATA - x2 = 8GB

SHENHA ATX MID TOWER SH-509

PSU CM GX 450W APFC

Обща стойност: 632.19 лв. с ДДС - Количка

Или режим от RAM паметта и добавяме 4ГБ но с по прилична кутия и дъно.

ASROCK B85M LGA1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

PSU CM GX 450W APFC

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност: 641.10 лв. с ДДС - Количка

ПП: И при двата варианта с i5 може да вземе това захранване PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE ако смята да купува картата на Гигабайт - R9 270(~ 325 лв.) или всякакви от R9 270X(340-350 лв.) и нагоре! 

Защото не е се препоръчва да връзва карта с 2x6 PIN изхода с преходник. CM GX 450W е с 1 6 Pinов PCIE а фортрона е с 2x6 Pin-а. А картите които ги написах са с 2х6 PIN-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата се маха и вместо нея се взима I5 на мястото на I3. 

Дъното се орязва и се взима по-евтино захранване но прилично особено ако ще се добавя видеокарта в бъдеще.

Паметта се заменя с 2х8 вместо с 4х4 ако наистина ще е необходима толкова.

i5 добре, но кой от няколкото, които са на 1155? Ако намекваш за 3570К, кажи го направо. И ако махнем видеокартата, как да изкарам на човека образ на монитора?

Това захранване, доколкото зная е избрано от сервизен техник, с коментара, че "от захранванията, които имаме - това е добро", и е на малко повече от една година. Зная добре, че от всяка марка има и добри, и лоши модели. Да разбирам ли, че конкретния модел на захранването не е добър? И какво означава орязване на дъното?

За паметта не зная дали ще им бъде необходима толкова, но говорим за конфигурация, която е на няколко месеца. Времето, когато биха могли да бъдат сменени компонентите е изтекло отдавна, и ще трябва да се продават и купуват, ако говорим за сериозни промени, а съгласете се, че на употребяваните компоненти цената е значително занижена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето  едно АМД предложение.С добро захранване,добър процесор,след време може да се добави още една плочка рам.

ASROCK FM2A55M-HD+
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
PSU CM GX 450W APFC
4GB DDR3 1600 A-DATA
ASUS HD7750-1GD5-V2
SHENHA  ATX MID TOWER SH-509

Обща стойност - 641.39 лв. с ДДС

п.п.За 500 лв няма да сглобите нищо свястно,та да можете на момента да играете игри.Най-добре си вземете игрална конзола,ще ви излезе по-евтино даже.

п.п.п.Абе вие тия части,от първото ви мнение,да не би вече да ги имате?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП: И при двата варианта с i5 може да вземе това захранване PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE ако смята да купува картата на Гигабайт - R9 270(~ 325 лв.) или всякакви от R9 270X(340-350 лв.) и нагоре! 

Защото не е се препоръчва да връзва карта с 2x6 PIN изхода с преходник. CM GX 450W е с 1 6 Pinов PCIE а фортрона е с 2x6 Pin-а. А картите които ги написах са с 2х6 PIN-a.

Термалтека също има 2*6 пина кабел. Да разбирам ли, че са му избрали кофти захранване?

На снимката не мога да видя, а е време да хуквам и точно в момента не мога да разровя сериозно, но този Фортрон ми изглежда също да е модулен, както и неговото захранване. Прав ли съм?

п.п.п.Абе вие тия части,от първото ви мнение,да не би вече да ги имате?

Точно това се опитвам да обясня - това са частите на конфигурация, и искам коментари за нея. Слаби и силни страни, и каква модификация би могло да се направи, за да се подобри работата на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 добре, но кой от няколкото, които са на 1155? Ако намекваш за 3570К, кажи го направо. И ако махнем видеокартата, как да изкарам на човека образ на монитора?

Не ви трябва тази остаряла платформа 1155. Предложил съм ви от новите Хасуел-1150. А за 3570К,4670К бюджета не позволява! Само процесора е 400-425 лв. и какво остава за другото? Не може да се търси клокърски процесор ако бюджета е 600 лв.(+10 % максимално)

Това захранване, доколкото зная е избрано от сервизен техник, с коментара, че "от захранванията, които имаме - това е добро", и е на малко повече от една година. Зная добре, че от всяка марка има и добри, и лоши модели. Да разбирам ли, че конкретния модел на захранването не е добър? И какво означава орязване на дъното?

Този сервизен техник може би е прав за захранването от наличните си захранвания от техен магазин. Но по нищо не превъзхожда тези които съм предложил. Отнася се за CM GX 450W,Fortron Raider 550W. А това чифтече предложено в количката с i3 е също добро и влиза в бюджета с i3.
Орязване на дъното може да гласи следното: По малко слотове по него, по малко пинови изходи за вентилатори и т.н., с по лошо аудио или БИОС, с по малко възможности и така нататък. Но това не ви касае толкова защото предложените са достатъчно добри за да си оправите настройките и да потегли всичко в ред.

За паметта не зная дали ще им бъде необходима толкова, но говорим за конфигурация, която е на няколко месеца. Времето, когато биха могли да бъдат сменени компонентите е изтекло отдавна, и ще трябва да се продават и купуват, ако говорим за сериозни промени, а съгласете се, че на употребяваните компоненти цената е значително занижена.

За паметта мисля че щом няма точно отговор тогава и 4ГБ ще са достатъчни в момента. Ако се занимаваше нещо с по тежко мисля че щеше просто да си каже. Това след паметта точно на какво се намеква? Всички компоненти са нови и с времето излизат в пенсия и трябват нови -да. А ако иска да си продава машината със сигурност ще вземе по малко пари отколкото когато я купуваше.

Термалтека също има 2*6 пина кабел. Да разбирам ли, че са му избрали кофти захранване?

- НЕ не съм казал такова нещо а просто как седят нещата при захранванията и с кънекторите им.

@Shreek: На снимката не мога да видя, а е време да хуквам и точно в момента не мога да разровя сериозно, но този Фортрон ми изглежда също да е модулен, както и неговото захранване. Прав ли съм?

Не. Тези предложените от мен не са модулни. Но са добри за цената си. А има ли кутия с кейбъл мениджмънт това не е толкова проблем дали е модулно или не. - поне за мен. А неговото е модулно

Точно това се опитвам да обясня - това са частите на конфигурация, и искам коментари за нея. Слаби и силни страни, и каква модификация би могло да се направи, за да се подобри работата на системата.

Колега това трябваше да го отбележиш още в самото начало а не след като предложихме предложенията. Поне аз никъде не разбрах да се споменава че частите са налични. И до сега в коментарите ти(този не влиза в листата) не беше казал дали е в наличност машината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за игри,вземайте по-силен процесор и видеокарта.Започнете за сега само с процесора.След време,като посъберете пари,ще се вземе и по-силна карта.

Така или иначе,малко след дъжд качулка са нашите мнения вече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че без да искам ви подведох. Не се изразих пределно ясно, редактирах първия пост поне 6-7 пъти, добавяйки и уточнявайки. Имам само едно обяснение - това ми е първи ден тук, и би ми било приятно, ако приемете това като извинение за калпаво пуснатата тема.

Извинявам се на всички, че първо пуснах темата, а след това се заех да коригирам и уточнявам. Трябваше да направя нещата в обратния ред - първо да уточня всичко, и след това да пиша.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да отбележа че ако вече компонентите са налични както казваш(приятеля ти леко се е прецакал че не е дошъл тук) по добре послушай оnogondur и вземи i7 3770(БЕЗ К накрая) за 520 лв. и кажи му да продаде i3-ката. След което авер-ът да започне да събира пари и да си вземи една карта като AMD R9 280X, GTX 770 за около 550-600 лв.(ако не му се дават повече пари).

i5 3570K е клокърски процесор и е предназначен за Z77 дъната, а с H77 което в момента има той не може да го клокне и това са излишни пари за i5 3570K. A ако ще е i5 трябва да е със заключен множител - i5 3570. Същото важи и за i7 - 3770(без К) защото няма да успее по никакъв начин да ги клокне без Z77 дъно както казах.

i5 3570, i7 3770 са за LGA1155 исках да отбележа.(LGA 1155 - H61,B75,H77,Z77 дъна)

ПП: i5 3570 = около 355 лв. + една карта около 300 лв -GTX 650 Ti Boost 2GB(295 лв.).,HD 7850 2GB(295 лв.) или ако се напъне за Gigabyte GB R9 270(325 лв), HD 7870(330 лв) = 660,680 лв. 

I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 - 355 лв. 4 Cores/4 Threads

I7-3770 /3.4G/8M/BOX/LGA1155 - 519 лв. 4 Cores/8 Threads

Не предлагам хеон защото може да се кара на вградено видео според това дали ще е i5 или i7.

Връзвате към дъното кабела(HDMI,DVI) какъвто е там и вади картина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля,че щом ще се ползва за игри,и след време и за CAD, по-добре да се вземе подходящ Xeon процесор.Той си е i7,само че няма вградено видео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека все пак да проверя дали съм ви разбрал правилно.

Ако имат възможност да продадат това дъно и процесора на прилична цена, и ако един ден, когато сегашните процесори остареят се мисли и за клок, съвета би бил да се вземе дъно със Z77, процесор i5 или i7, с отключен множител,  а за видеокарта да се мисли по-нататък? i7 достатъчно по-бърз ли е от i5, за да оправдае почти 50-те процента по-висока цена? Ако не е - ще останат на i5, ако имат късмет да продадат това дъно и този процесор.

Имайки предвид финансовата страна на нещата, видеокартата би била най-малко след една година, и при това положение, пак АКО правилно разбирам, сегашното захранване е достатъчно прилично?

За паметта няма да мисля за момента. Нека първо опитам да им продам дъното и процесора.

В същност продадат ли дъното и процесора, наистина могат да минат на 1150. Нека обаче първо ги продадат.

пп. А какво означава BOX без вентилатор? По спомени BOX си вървяха с вентилаторите. Направи ми впечатление, че в JAR има процесори на 1150 BOX без вентилатор. Какви пари още трябва да се добавят за прилично охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори... прибързах. Не са продали нищо и засега темата остава да виси, но не можах да изтрия този си пост и затова го редактирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигам темата нагоре. Дъното и процесора от конфигурацията от началния пост пак има вероятност да заминат, и този път вероятността е много реална - дадени са ми двете машини, от едната да прехвърля дъното и процесора на другата.

Молбата ми е за интелски процесор, четириядрен, с отключен множител, и подходяща за него дънна платка. За i7 бюджет няма, така че оставаме на i5. Коя платформа е за предпочитане - 1155 или 1150? Тук, за своето обучение, ще попитам и защо.

И моля, дъното да има 4 банки памет, защото комплекта RAM от първият пост искат да се ползва целия.

Някъде май четох за три канална и четири канална RAM, но не зная струва ли си разликата в парите подобно удоволствие.

Предпочитания за магазин нямам, транспортните разходи нека не се занимаваме да ги пишем в сметката,

Гледам 3570К и 4670К и се опитвам да разбера разликата, освен платформите. Не зная какво е GPU, и довечера ще потърся отговор на въпроса добре ли е да е висока честотата му, или не. (упс... това май беше график процесор юнит) А ако има друг четириядрен процесор, който излиза по-изгодно, подлежи на клокване, и не е осезаемо по-бавен - не се колебайте да ми направите забележка и да ми го посочите.

На тези, които са имали търпението да ме изчетат - благодаря. Ако пак не съм се изразил достатъчно ясно - извинявайте. Казано с едно изречение - препоръчайте ми подходящо дъно за 1155, и подходящо дъно за 1150, които да имат необходимите опции за клокване на посочените процесори, и да имат 4 банки за памет.

пп. Мамка му... а АМД процесорите как са като цена при еквивалентна производителност, и защо са чувствително по-евтини? Каква е причината за по-ниската им цена? Гледам, че кеша им е по-малък, но за останалото знанията ми приключват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека иска да ъпгрейдва, не да му предлагате конфигурация до 600лв.

Може да добавите тази видео карта към сегашната ви конфигурация и да изкара още някоя година.

XFX Radeon R9 270X DOUBLE DISSIPATION with BOOST, 2GB GDDR5 PCI-E Видеокарта + Battlefield 4 Цена: 390.00 лв.

Или ако ще клоквате (но като ви гледам коментарите не е за вас това начинание):

Но клока е за ентусиасти, който им прави по-голямо удоволствие да го правят от колкото да играят игри.

Това е доста производително а по-евтино:

Обща стойност - 1 071.49 лв. с ДДС
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигам темата нагоре. Дъното и процесора от конфигурацията от началния пост пак има вероятност да заминат, и този път вероятността е много реална - дадени са ми двете машини, от едната да прехвърля дъното и процесора на другата.

Молбата ми е за интелски процесор, четириядрен, с отключен множител, и подходяща за него дънна платка. За i7 бюджет няма, така че оставаме на i5. Коя платформа е за предпочитане - 1155 или 1150? Тук, за своето обучение, ще попитам и защо.

И моля, дъното да има 4 банки памет, защото комплекта RAM от първият пост искат да се ползва целия.

Някъде май четох за три канална и четири канална RAM, но не зная струва ли си разликата в парите подобно удоволствие.

Предпочитания за магазин нямам, транспортните разходи нека не се занимаваме да ги пишем в сметката,

Гледам 3570К и 4670К и се опитвам да разбера разликата, освен платформите. Не зная какво е GPU, и довечера ще потърся отговор на въпроса добре ли е да е висока честотата му, или не. (упс... това май беше график процесор юнит) А ако има друг четириядрен процесор, който излиза по-изгодно, подлежи на клокване, и не е осезаемо по-бавен - не се колебайте да ми направите забележка и да ми го посочите.

На тези, които са имали търпението да ме изчетат - благодаря. Ако пак не съм се изразил достатъчно ясно - извинявайте. Казано с едно изречение - препоръчайте ми подходящо дъно за 1155, и подходящо дъно за 1150, които да имат необходимите опции за клокване на посочените процесори, и да имат 4 банки за памет.

пп. Мамка му... а АМД процесорите как са като цена при еквивалентна производителност, и защо са чувствително по-евтини? Каква е причината за по-ниската им цена? Гледам, че кеша им е по-малък, но за останалото знанията ми приключват.

С това което си намислил ще дадеш много пари на вятъра , системата ти ще ти върши дълго време работа със смяна на процесор и закупуване на производителна видео карта.

Вземи сега  I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 и пусни за продаване видео картата и процесора - след като ги продадеш с остатъка от събраните пари сега ще ти се предложи видео карта за сумата която си събрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това което си намислил ще дадеш много пари на вятъра , системата ти ще ти върши дълго време работа със смяна на процесор и закупуване на производителна видео карта.

Вземи сега  I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 и пусни за продаване видео картата и процесора - след като ги продадеш с остатъка от събраните пари сега ще ти се предложи видео карта за сумата която си събрал.

И към какво дъно ще ми препоръчаш да закача 3570-тката? От тази конфигурация за момента заминават дъното и процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И към какво дъно ще ми препоръчаш да закача 3570-тката? От тази конфигурация за момента заминават дъното и процесора.

Към наличното асуско което имате, не виждам смисъл от неговата смяна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента сложих това дъно: https://www.asus.com/Motherboards/H87PRO/ И процесор 4670К

И кaкъв беше смисълa дa нaбивaте 620-630лв. кaто един i5 3570 зa 350лв. е с не повече от 10% по-бaвен.Пък H дъно и то толковa скъпо с отключен процесор нещо не ми се въррзвa!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.