Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички от мен, отново :)Исках да попитам нещо.Когато използвам компютъра ми за  сърфиране е тих. Но като си пусна примерно която и да е игра на Ultra high настройки и започва да става доста шумничък. Снимал съм и клип за да чуете. Ако може да ми кажете това дали е нормално, или да се обаждам на фирмата, която ми го продаде. Процесора ми е AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition и дъно GIGABYTE 970A-UD3P, AMD 970, DDR III 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066, AM3+.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами започваш да товариш максимално компютъра. Когато го натовариш може ли да дадеш чрез програмата AIDA или Speccy как стоят нещата с температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са данните, когато компютъра е тих и гледам само неща в нета:

Операционна система
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
Процесор
AMD FX-8320 18 °C
Vishera 32nm технология
Оперативна памет
8.00ГБ Двуканална-канална DDR3 @ 937 MHz (9-10-9-28)
Дънна платка
Gigabyte Technology Co., Ltd. 970A-UD3P (CPU 1) 33 °C
Графика
24EA53 (1920x1080@60Hz)
2048 MBATI AMD Radeon R9 200 Series (ASUStek Computer Inc) 33 °C
Storage
931GB TOSHIBA DT01ACA100 SATA Disk Device (SATA) 28 °C

Това са данните, когато е шумен и съм пуснал Battlefiled 4 на Ultra high настройки:

Процесор
AMD FX-8320 44 °C
Vishera 32nm технология
Оперативна памет
Дънна платка
Gigabyte Technology Co., Ltd. 970A-UD3P (CPU 1) 34 °C
Графика
24EA53 (1920x1080@60Hz)
2048 MBATI AMD Radeon R9 200 Series (ASUStek Computer Inc) 60 °C
Storage
931GB TOSHIBA DT01ACA100 SATA Disk Device (SATA) 27 °C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са данните, когато компютъра е тих и гледам само неща в нета:

Операционна система
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
Процесор
AMD FX-8320 18 °C
Vishera 32nm технология
Оперативна памет
Дънна платка
Gigabyte Technology Co., Ltd. 970A-UD3P (CPU 1) 33 °C
Графика
24EA53 (1920x1080@60Hz)
2048 MBATI AMD Radeon R9 200 Series (ASUStek Computer Inc) 33 °C
Storage
931GB TOSHIBA DT01ACA100 SATA Disk Device (SATA) 28 °C

Това са данните, когато е шумен и съм пуснал Battlefiled 4 на Ultra high настройки:

Процесор
AMD FX-8320 44 °C
Vishera 32nm технология
Оперативна памет
Дънна платка
Gigabyte Technology Co., Ltd. 970A-UD3P (CPU 1) 34 °C
Графика
24EA53 (1920x1080@60Hz)
2048 MBATI AMD Radeon R9 200 Series (ASUStek Computer Inc) 60 °C
Storage

Задръж го малко повече да видим дали ще стоят така нещата или ще се вдигнат температурите. Видеокартата е с висока температура, макар че за момента не е проблем.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера като се прибера ще го натовара повече за по-дълго време, защото тези данни са за 2-3 минути разлика. И ще пусна данните тук.

Редактирано от exus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера като се прибера ще го натовара повече за по-дълго време, защото тези данни са за 2-3 минути разлика. И ще пусна данните тук.

За 3 минути да се вдигант градусите на видеокартата от 30 на 60 е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 3 минути да се вдигант градусите на видеокартата от 30 на 60 е проблем.

И какво да правя?Някакъв съвет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво да правя?Някакъв съвет?

Натовари първо за да видим какво ще стане. Ако видеокартата вдигне големи градуси, вероятно проблема е в нейното охлаждане. Може нейния вентилатор да вие така.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре довечера ще засека на какви температури работи като го пусна. И после ще го натоваря и ще напиша какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се вярва тоя 8320 да държи температури в idle 18 °C ,а при натоварено  44 °C Има нещо грешно тука. При това с сток кулер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали АIDA64 и погледни температурите на ядрата.Картата ти е хладна.А шума съм на 99% сигурен ,че идва от боксовия охладител на процесора.AIDA64 има също така и стрес тест ,с който ще може да натовариш само процесора(по избор), примерно за 10 минути.

Публикувано изображение

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия процесор определено под товар не чегърта така вентилатора.Дръпни си HWMinitor или HWInfo 64

пусни го да си работи и направи някой тест или поиграй малко програмата показва моментни/минимални/максимални стойности така ще добиеш някаква представа за температури обороти на вантилаторите и т.н. При мен под товар процесора достига 50-55 градуса вентилатора 3800-4000 оборота , но определено не звучи така.

Каква е кутията?Вземи я позапуши малко да насочиш  въздушния поток тея дупки на тавана и на страничния капак изобщо не ми харесват.

Успех

П.П. Тъкмо пуснах един тест ето как е при мен.

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Компютъра работи 30 минути без да го пипам, докато хапвах и данните са следните:

Процесор
AMD FX-8320 15 °C
Vishera 32nm технология
Оперативна памет
Дънна платка
Gigabyte Technology Co., Ltd. 970A-UD3P (CPU 1) 30 °C
Графика
24EA53 (1920x1080@60Hz)
2048 MBATI AMD Radeon R9 200 Series (ASUStek Computer Inc) 30 °C
Storage
Сега ще направя нещата който сте ми казали и ще пиша за да споделя какво става:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах нет и затова се забавих:)Ето данните от началото:

И ето след 10 минути тест:

Натоварих само процесора и установих, че шума е някъде от там:)

Идеи какво да правя сега?Предполагам, че трябва да го нося на скай:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах нет и затова се забавих :)Ето данните от началото:

И ето след 10 минути тест:

Натоварих само процесора и установих, че шума е някъде от там :)

Идеи какво да правя сега?Предполагам, че трябва да го нося на скай :)

Пробвай hwinfo , която съм предложил по-горе поне е безплатна както и Cinebench R15 като пуснеш само CPU теста и гледай какво се случва.Ако компютъра е сглобяван от тях им го носи иначе имат предложения за бюджетни охлаждания Thermalright CPU Cooler True Spirit 120 M BW или EVERCOOL CPU Cooler VENTI DirectTouch 120mm PWM - 775/1155/1366/2011/AMD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го носи направо  там от където си го взел . Тука да те карат да инсталираш тая или оная програма да гледат температури и обороти  е без файда . Като ги видите тия  параметри ще му отремонтирате ли компютъра  ? Като ти гледам знанията не си от най големите  спецове щом не можеш да разбереш от кой вентилатор идва шума. В хладилника да го сложиш тоя процесор ще държи над 18 градуса а камо ли в стаята където е 22 най малко .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз никъде не съм казвал, че съм спец. Даже не разбирам и грам, от тия неща. Но исках да видя ако може някой да ми помогне от тук, ако е възможно, защото не ми се занимаваше да го нося, после не знам колко време ще го гледат и ще го мъдрят, а и на всичкото от горе сега с тази лудница по празниците-кой знае кога ще му обърнат внимание. Карай. Явно се налага да го нося. То онзи ден го взех със сто мъки компютъра и сега ще трябва да го връщам. 

Благодаря на всички, които се отзоваха и опитаха да ми помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни оборотите ,които развива боксовото охлаждане на процесора при товар.Както ти казах всичко идва от него.Не са малко хората ,които се оплакват от това.Но пък е хладен за да развива такива обороти и несъмнено  ги развива след като процесора мине 45-тия градус по подразбиране.Може да му зададеш по-високи стойности през биос.

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия процесор определено под товар не чегърта така вентилатора.Дръпни си HWMinitor или HWInfo 64

пусни го да си работи и направи някой тест или поиграй малко програмата показва моментни/минимални/максимални стойности така ще добиеш някаква представа за температури обороти на вантилаторите и т.н. При мен под товар процесора достига 50-55 градуса вентилатора 3800-4000 оборота , но определено не звучи така.

Каква е кутията?Вземи я позапуши малко да насочиш  въздушния поток тея дупки на тавана и на страничния капак изобщо не ми харесват.

Успех

П.П. Тъкмо пуснах един тест ето как е при мен.

Довечера ще ги дръпна и ще видя какво ще ми покаже и ще драсна тук за да споделя:)

Погледни оборотите ,които развива боксовото охлаждане на процесора при товар.Както ти казах всичко идва от него.Не са малко хората ,които се оплакват от това.Но пък е хладен за да развива такива обороти и несъмнено  ги развива след като процесора мине 45-тия градус по подразбиране.Може да му зададеш по-високи стойности през биос.

Лесно ли става това с биоса?

Защото се чух с тези от скай и ми обясниха, че боксовите на амд попринцип си шумяли така и нямало смисъл да го нося въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и търси някъде опция Cool'n'quiet, ако не е активирана, я активирай. Ще намалиш доста шума.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и търси някъде опция Cool'n'quiet, ако не е активирана, я активирай. Ще намалиш доста шума.

Довечера като се прибера ще погледна. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш безшумен компютър, смени боксовото охлаждане. Няма как да не вдига обороти при натоварване. Т.е., има начин да се фиксират (като при мен с фан контролер), ама тогава има опасност процесора да прегрява. Относно коментарите за температурите в idle - датчиците на АМД не са коректни в това отношение. В момента при мен ядрата ги показва 10 градуса, което няма как да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно коментарите за температурите в idle - датчиците на АМД не са коректни в това отношение. В момента при мен ядрата ги показва 10 градуса, което няма как да е така.

Много смело обвиняваш хардуера за очевидно софтуерен проблем :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш безшумен компютър, смени боксовото охлаждане. Няма как да не вдига обороти при натоварване. Т.е., има начин да се фиксират (като при мен с фан контролер), ама тогава има опасност процесора да прегрява. Относно коментарите за температурите в idle - датчиците на АМД не са коректни в това отношение. В момента при мен ядрата ги показва 10 градуса, което няма как да е така.

Проблема е софтуерен

при мен температурата на дънната платка варира от 100 до към 160 градуса. а процесора понеже е с отключени ядра е на 0 градуса.

Вентилатора на боксовия охладител си е бая шумничък, като малко самолетче.

Има варианти за обезшумяване без да се сменя радиатора само да се смени вентилатора

но не мисля че човек който си е озаглавил темата "шум от процесора" ще се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не обвинявам, просто така стоят нещата.П.П. Почва да показва коректни стойности при натоварване, в idle винаги са някакви абсурдно ниски. Или гледайте температурата на капачката, не на ядрата, тя е по-коректна.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.