Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще си купувам компютър. Имам две опции.

Първата: 1. Дъно- GIGABYTE G1-SNIPER B5

2.Харддиск SEAGATE HDD DESKTOP SSHD 3.5"/1TB/64mb/SATA/7200rpm

3. РАМ памет KINGSTON HyperX DDR3 Non-ECC(8GB(2x4GB kit),1600MHz) CL9 XMP X2 grey series

4. Процесор INTEL Core i5-4670K(3,40GHz,1MB,6MB,84W,1150) Box,INTEL HD Graphics 4600

5. Видео карта GeForce N560UD,1GB GDDR5, 256bit

6. Захранване FORT-SUPL-RAIDER-750

7. Кутия SUPER_BLADE_298W  

8. ДВД LITE ON ODD IHAS122-14DVD

и другия вариант

1.Процесор Haswell Core i5 4670K (3,4/3,8 GHz Turbo Boost, 6MB L3 , 1,2GHz GPU, LGA1150) BOX, without fan

2.Дъно Asus 85-PLUS

3.Харддиск 1000GB WD Black, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB

4.Кутии и захранвания ATX, RAIDMAX Simplex

5.Вентилатори Thermaltake Contac 30

6.ДВД LG GH22NS70 SATA

7.РАМ памет 4GB DDR3 1600MHz Corsair CMV4GX3M1A1600C11

8.Видео карта AMD 7870 2GB 256 bit

На еднаква цена са. Коя конфигурация е по-добра? Кое дъно? Коя РАМ памет? И коя видео карта?

Компютърът ще се изпозва за игри и имам цялата необходима периферия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете конфигурации не ми харесват, защото са неб*лансирани. Кажи бюджет и изисквания и ние с колегите ще ти направим по-добра конфигурация от тези.  

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете конфигурации не ми харесват, защото са неб*лансирани. Кажи бюджет и изисквания и ние с колегите ще ти направим по-добра конфигурация от тези.  

Бюджетът ми е 1500лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще клокваш, но ето какво бих взел аз за тези пари.

Публикувано изображение

КОЛИЧКА

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете съседната тема, в раздела,за същите неща и цена става дума.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще клокваш, но ето какво бих взел аз за тези пари.

Публикувано изображение

КОЛИЧКА

Рогче,далече си от истината.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се придържам максимално към една от двете,като единствено ще мога да питам за замяна на някоя част с друга. Коя от двете е по-добра и какво бихте заменили в нея? Благодаря.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от предната тема 

ако 25 лв над бюджета са много ,смени диска с този 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Благодаря на хората,които се отзоваха. В крайна сметка се спрях на това:

1.Процесор Haswell Core i5 4670K (3,4/3,8 GHz Turbo Boost, 6MB L3 , 1,2GHz GPU, LGA1150) BOX, without fan

2.Дъно ASUS H87M-PRO

4.Кутия  ATX

5.Захранване 550W Fortron RAIDER, Active PFC, Silent, 120mm вентилатор

6.Вентилатори Thermaltake Contac 30

7.РАМ памет 4GB DDR3 1600MHz Corsair CMV4GX3M1A1600C11 x2

Впечатленията са ми повече от добри,като производителност. Процесорът при всяко сериозно натоварване достига 3,8 GHz. Данните за тактовата честота са от Intel® Turbo Boost Technology Monitor . По тях съдя за добро охлаждане,проветлива кутия и достатъчно захранване.Защото, до колкото разбрах, тази технология може дори никога да не докара процесора до 3,8GHz, ако на него му е прекалено горещо или ако мощността или тока не са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не си улучил дъното и охлаждането за 4670К.Виж имаш ли нещо такова в биоса:

Публикувано изображение

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще погледна, когато се върна при компютъра и ще отговоря.

Относно охлаждането, направи ми впечатление,че са изброени голяма част от сокетите на интел, но не и 1150. "Universal support: Intel socket LGA2011/1366/1155/1156/775 AMD socket FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2" Но понеже температурите са нормални(около 35 градуса по Целзий на ядро), реших,че охлаждането си върши добре работата. Относно дъното, вариантите бяха с Chipset B85,H87 или Z87. Първото беше включено в офертата , второто ми го препоръчаха, като по-добро, но не ставащо за клок и третото, като най-добро от трите и ставащо за клок. А ако си задавате въпроса,защо съм си взел К процесор , вместо нон-К процесор, когато не мисля да го клоквам и аз си го задавам.

Нещата,които мога да настройвам в CPU Configuration, според ръководството са:

Intel Adaptive Thermal Monitor,Hyper-threading,Active Processor Cores,Limit CPUID Maximum,Execute Disable Bit,Intel Virtualization Technology,Hardware Prefetcher,Adjacent Cache Line Prefetch,Boot,Performance mode

CPU Power Management Configuration

{Enhanced Intel SpeedStep Technology,Turbo Mode}

CPU C States

{Enhanced C1 state,CPU C3 Report,CPU C6 Report,C6 Latency,CPU C7 Report,C7 Latency,Package C State Support}

EDIT: "LGA1150 and LGA1155 sockets have the same holes for mounting CPU coolers, meaning a cooler that supports 1155 socket will support 1150 boards, and vice versa." Смятам,че охлаждането е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Благодаря на хората,които се отзоваха. В крайна сметка се спрях на това:

2.Дъно ASUS H87M-PRO

4.Кутия  ATX

5.Захранване 550W Fortron RAIDER, Active PFC, Silent, 120mm вентилатор

6.Вентилатори Thermaltake Contac 30

7.РАМ памет 4GB DDR3 1600MHz Corsair CMV4GX3M1A1600C11 x2

Впечатленията са ми повече от добри,като производителност. Процесорът при всяко сериозно натоварване достига 3,8 GHz. Данните за тактовата честота са от Intel® Turbo Boost Technology Monitor . По тях съдя за добро охлаждане,проветлива кутия и достатъчно захранване.Защото, до колкото разбрах, тази технология може дори никога да не докара процесора до 3,8GHz, ако на него му е прекалено горещо или ако мощността или тока не са достатъчни.

Защо искате съвет за конфигурация, когато правите каквото си искате? Не е лошо това което сте взели, но сте взели отключен процесор и дъно което не е подходящо за овърклок.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се придържам максимално към една от двете,като единствено ще мога да питам за замяна на някоя част с друга. Коя от двете е по-добра и какво бихте заменили в нея? Благодаря.

Това е причината да не разглеждам оферти,които са коренно различни от посочените. Първоначално бях склонен да преосмисля избора си,но поради причини независещи от мен се наложи да се придържам максимално към предложените ми оферти. Смея да твърдя,че съм човек,който се вслушва в съвети, когато това зависи от него.

Благодаря на всеки,който е отделил от времето си за да ми изготви и предложи конфигурация,отговаряща на моя бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го. Предполагам сега ще ми кажете какво се прави от там?

"In computing a multiplier, CPU multiplier, clock ratio, clock multiplier, CPU Core Ratio is the speed ratio between the CPU and the FSB."
Значи това е отключеният множител на процесора? Щом има такава опция в биос, значи може да бъде клокнат процесора?

post-344859-0-83687100-1389713011_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм... сгрешил си чипсета/процесора за К процесори гледай z87 дънцата но ще ти излезе доста по соленко и освен това ако ще клокваш Haswell чипове внимавай ... аз имам i7 4770k @ 4.7ghz (1.267V) s 360mm радиатор  и пак си държи височки температури :)

според мен дай повече пари за видеокарта отколкото да се хабиш за скъп процесор ако не можеш да го натовариш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм... сгрешил си чипсета/процесора за К процесори гледай z87 дънцата но ще ти излезе доста по соленко и освен това ако ще клокваш Haswell чипове внимавай ... аз имам i7 4770k @ 4.7ghz (1.267V) s 360mm радиатор  и пак си държи височки температури :)

според мен дай повече пари за видеокарта отколкото да се хабиш за скъп процесор ако не можеш да го натовариш

Конфигурацията вече е взета и е късно да давам повече пари за каквото и да е. Това,което казваш е така. Знаех го преди да взема конфигурацията. Просто гледах да не сменям дъното B85 от офертата, което е 170 лева с друго,което е със 100 лева по-скъпо. Като тогава мисълта ми беше за по-нататъчна смяна на дъното при евентуална нужда от клок,която в момента не виждам,като необходима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията вече е взета и е късно да давам повече пари за каквото и да е. Това,което казваш е така. Знаех го преди да взема конфигурацията. Просто гледах да не сменям дъното B85 от офертата, което е 170 лева с друго,което е със 100 лева по-скъпо. Като тогава мисълта ми беше за по-нататъчна смяна на дъното при евентуална нужда от клок,която в момента не виждам,като необходима.

Ами... Честито :)

със здраве да си го ползваш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.