Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Polina Savcheva

свързване на компютър с тв като монитор чрез HDMI

Препоръчан отговор

Използвам телевизор за монитор свързан чрез d-sub  и искам да го свържа чрез hdmi но не ми се получава,видеокартата е Nvidia gtx 460  а телевизорът  dsm 22"full HD не знам точния модел но не мисля че това е от значение,та проблемът е следния през d-sub нямам проблем и на пц на телевизора имам сигнал но  когато оставя само HDMI кабела няма сигнал видеокартата не засича  HDMI свързване когато е закачен  другия кабел,по принцип би трябвало да  има и звук и картина но няма нищо незнам дали трябват някакви други подробности  все пак да спомена че и дъното ми има HDMI изход и процесора е с вградено видео  дъното е 

ASRock > B75 Pro3-M   a процесора е pentium g2120

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнете кабела D-sub, поставете само ХДМИ кабела

Свързването става при изключени монитор и компютър.

Тествайте кабела на друг компютър.

Доколкото разбрах,свързвате кабела от видеокартата.Обновете драйверите и.

Опитайте да подадете сигнал от дъното.Махнете картата при това.

п.п. И добре дошла във форума.

Публикувано изображение

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи точни модел на телевизора. На гърба му или отстрани трябва да пише модела. Доколкото вижда видеокартата ти има HDMI порт.

1. Сигурно ли е, че HDMI кабела, който използваш работи ( може да го тестваш на друг компютър)

2. Когато са свързани видеокартата и телевизора чрез HDMI кабела от опцийте на телевизора избрана ли е връзка чрез HDMI порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди около 2 години си блъсках главата, търсех къде ли не проблема, всякакви глупости... Пренебрегнах най-елементарното... В BIOS от дъното ми било "забранено" да ползва HDMI... След няколко цъквания и всичко потръгна. Картина, звук, всичко.Само дето не съм много сигурен, че разбирам твоят проблем. Демек имаш телевизои и компютър, свързваш ги с HDMI, на телевизора даваш да приема сигнал през HDMI, обаче няма нито картина, нито звук? Така ли? Какво точно изписва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам случая да не повдигам нова тема.

Телевизора ми е с кинескоп, скарт входове и чинчове. На него мога ли да гледам филми от лаптопа и какъв кабел трябва съответно ?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи точни модел на телевизора. На гърба му или отстрани трябва да пише модела. Доколкото вижда видеокартата ти има HDMI порт.

1. Сигурно ли е, че HDMI кабела, който използваш работи ( може да го тестваш на друг компютър)

2. Когато са свързани видеокартата и телевизора чрез HDMI кабела от опцийте на телевизора избрана ли е връзка чрез HDMI порт.

1.кабела е чисто нов утре ще го пробвам на друг компютър!

2.Да избирам HDMI  но няма нито звук нито картина

3.Свързването го правя на изключени  уреди остава да пробвам в биос дали няма забрана за HDMI или да го свържа директно към дъното!

Интерсно е че когато после вкл. d-sub като оставя включен HDMI  видеокартата показва само d-sub ,остава и опцията да деинсталирам и инсталирам видеодраивера на ново  понеже някои верси ми правеха конфликт с хд аудиото  това мисля са опциите който мога да пробвам за момента!!

п.п.  HDMI  удачен начин  ли е да се използва тб то за монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п.  HDMI  удачен начин  ли е да се използва тб то за монитор?

Не може да  имате притеснения относно кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да  имате притеснения относно кабела.

След няколко опита изкарах  картина и звук  но ,резолюцията нещо не е добра за филми е ок но за компютъра  някакси иконите имат ореол' или буквите  сякаш светят  !на 1080и  и екрана не се сабираше коригирах го и пуснах на всички възможни честоти но проблема си остана и не знам защо така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След няколко опита изкарах  картина и звук  но ,резолюцията нещо не е добра за филми е ок но за компютъра  някакси иконите имат ореол' или буквите  сякаш светят  !на 1080и  и екрана не се сабираше коригирах го и пуснах на всички възможни честоти но проблема си остана и не знам защо така?

По добре опитвайте не със честотите , а със възможните конфигурации на резолюцията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.