Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

[*]

Здравейте,имам проблем!  :D
[*]

с win7 съм
[*]

и имам следния проблем:...
[*]

компютърът ми е нов на 3 месеца точно и се води от най-мощните..обаче  :(
[*]

сърфирам в нета примерно 2-3-4 часа и имам едно от win дет ми показва CPU and RAM
[*]
cpu ми е на 10% МАКС! RAM с включването на компютъра почва да ми се повишава от 20% до 100% в рамките на 2-3-4-5 часа
[*]

и като стигне 94-5-6-7-8-9-100% забива
[*]

и просто няма какво да направя
[*]

днес го предотвратих като го реснах аз преди да ми забие..
[*]

обаче вчера ми се ресна 2 пъти единия път както е нормалното тоест
[*]

забие изчакам го 10 мин и се размаже примерно картинката на dekstop
[*]

но вчера последният лаг който беше ми показа син фон с бели букви ..

Характеристиките на компютъра са:
8ГБ рам
3.6 up to 3.9 GHz 
128 bita
windows-a ми е 64 бита

btw1:пречиствал съм го от вируси многократно и едната програма е много добра :):D
Редактирано от Konstantin Mariqnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем!  :D

с win7 съм

и имам следния проблем:...

компютърът ми е нов на 3 месеца точно и се води от най-мощните..обаче  :(

сърфирам в нета примерно 2-3-4 часа и имам едно от win дет ми показва CPU and RAM
cpu ми е на 10% МАКС! RAM с включването на компютъра почва да ми се повишава от 20% до 100% в рамките на 2-3-4-5 часа

и като стигне 94-5-6-7-8-9-100% забива

и просто няма какво да направя

днес го предотвратих като го реснах аз преди да ми забие..

обаче вчера ми се ресна 2 пъти единия път както е нормалното тоест

забие изчакам го 10 мин и се размаже примерно картинката на dekstop

но вчера последният лаг който беше ми показа син фон с бели букви ..

Ами проверете кои приложения заемат тази памет. И от къде ви дойде идеята да ползвате булети, нали не си мислите че така поста ви става по-четлив?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Ами проверете кои приложения заемат тази памет.

2.И от къде ви дойде идеята да ползвате булети, нали не си мислите че така поста ви става по-четлив?

2.Просто писах в чата и не ми се пишеше пак и просто го копирах :)

1.Проверих в taskmanager и там имаше най-много 300 000K и то е от системата..след това другите приложения се смалят драстично :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал каква е конфигурацията. Може и вируси да са. Щом компютъра е на 3 месеца би трябвало да имаш гаранция. Не е лошо да я използваш! 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал каква е конфигурацията. Може и вируса да са. Щом компютъра е на 3 месеца би трябвало да имаш гаранция. Не е лошо да я използваш! 

Имам 2 антивирусни едната е много брутална (според мен) казва се Malwarebytes а другата всекидневната която използвам е Advanced SystemCare...конфигурацията ще я едитна сега в първия пост :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сопред теб може много неща да са брутални , но истината винаги е малко по различна , а тя е че нямаш нито една антивирусна програма , в истинския смисъл . Нито едната програма , нито другата са антивирусни пакети .

Malwarebytes е отлична програма за борба с вируси и тяхното премахване от заразени компютри , но не е антивирусен пакет със цялостна защита в реално време . Не се оставя да работи постоянно на системата, дори след използване е добре да се деинсталира .

Advanced SystemCare е програма с основна цел оптимизация на системата , има в нея някакъв интегриран модул за защита , но също не е антивирусна програма в същността си .

Ако ти работят и двете програми едновременно , е много вероятно да ти създават тези проблеми . Моя съвет е да ги деинсталираш изцяло . Възможно е и системата ти да е заразена . Но като за начало премахни и двете програми , рестартирай системата и виж как се държи . За антивирусен пакет прочети какво се използва

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=cat&id=45

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 2 антивирусни едната е много брутална (според мен) казва се Malwarebytes а другата всекидневната която използвам е Advanced SystemCare...конфигурацията ще я едитна сега в първия пост :)

Advanced SystemCare НЕ Е и никога няма да бъде антивирусна програма. Всъщност аз я намирам за безполезна, че даже и вредна за компютъра... Но както и да е...Malwarebytes Anti-Malware, до колкото си спомням, няма активен скенер, демек тя НЕ работи... Освен ако изрично не ѝ кажеш ти да работи или казано иначе да я накараш да търси проблеми...С две думи ти нямаш никаква защита на компютъра.............Моля за конкретна, точна и релевантна информация като:- Версия на операционната система. По писаното съдя, че е Windows, но кой Windows и коя негова версия с кой сървиз пак и т.н.?- Марка и модел на компонентите. Това, което си казал, е точно "ябълки и круши" и няма никаква стойност, може да е всичко....За съжаление следващите ми въпроси са безсмислени, като дали е проверявано за вируси, което очевидно не е, дали е почиствана системата, което явно не е и т.н.Та дай да започнем с тези два въпроса!
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за конкретна, точна и релевантна информация като:- Версия на операционната система. По писаното съдя, че е Windows, но кой Windows и коя негова версия с кой сървиз пак и т.н.?- Марка и модел на компонентите. Това, което си казал, е точно "ябълки и круши" и няма никаква стойност, може да е всичко....

1. Windows7 

post-344860-0-90056500-1387302974_thumb.

Редактирано от Konstantin Mariqnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...дори след използване е добре да се деинсталира .

Уау, и защо?

Това да не ти е някакъв специализиран туул за премахване на зарази от рода на OTL или ComboFix ?

MBAM си е съвсем нормален антивирусен софтуер (много мощен, никой не отрича) който съвсем спокойно и препоръчително трябва да остане на дадената система за периодични пасивни сканирания (при които се изключва временно активната антивирусна), като разбира се има активна антивирусна защита от друг софтуер. Една от най-добрите защитни стратегии за Window$ - пасивни сканирания и защита в реално време от антивирусен / защитен софтуер с активни модули.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Windows7 2.

о боже...Как да разберем с какъв хардуер разполагаме?от това, дето си дал, разбрах само какъв ти е процесора.... Е, и че си с x64 система... Съветвам те силно да махнеш тази картинка, или ако я оставиш, то да закриеш продуктовият ключ, но, решението си е твое :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау, и защо?

Това да не ти е някакъв специализиран туул за премахване на зарази от рода на OTL или ComboFix ?

MBAM си е съвсем нормален антивирусен софтуер (много мощен, никой не отрича) който съвсем спокойно и препоръчително трябва да остане на дадената система за периодични пасивни сканирания (при които се изключва временно активната антивирусна), като разбира се има активна антивирусна защита от друг софтуер. Една от най-добрите защитни стратегии за Window$ - пасивни сканирания и защита в реално време от антивирусен / защитен софтуер с активни модули.

И каква е ползата от тази програма да остане инсталирана на компютъра , след като си има антивирусен пакет който си сканира системата на зададения и период ? Тази програма си се използва точно като инструмент за премахване на зарази както ти се изрази . От тук натам от нея няма никакъв смисъл , а това че в нея има настройки в които да се включва и да сканира системата само по себе си е в конфликт с друг антивирусен софтуер ( антивирусния пакет ) инсталиран на системата.  Когато се извършва пасивното сканиране се изключва основния антивирусен пакет и тогава системата става уязвима като цяло . Ето по тези причини , тази и подобни програми се инсталират и използват при нужда , след това се деинсталират . Да , могат да си бъдат и инсталирани , без премахване , но на системи , който се използват от подготвени потребители .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е ползата от тази програма да остане инсталирана на компютъра , след като си има антивирусен пакет който си сканира системата на зададения и период ?

Ще ти дам пример с моят Window$. Ползвам Avast + MBAM. За мен модула на Avast за пасивни сканирания не струва. За тази цел използвам MBAM. Силата на Avast е в активната защита. Говорим за Free версията, с другите опит съм нямал (планирам обаче да ги тествам съвсем скоро из виртуалки). С тази комбинация проблем със зарази не съм имал от доста години (е, не че използвам вече Window$ толкова често). Това говори, че схемата е надеждна, поне до една степен.

...а това че в нея има настройки в който да се включва и да сканира системата само по себе си е в конфликт с друг антивирусен софтуер ( антивирусния пакет ) инсталиран на системата.

Къде видя нещо подобно? Обикновената безплатна версия, която е масово използваната, си работи като всяка една друга програма - върши действие тогава, когато я пуснеш, и няма никаква активна роля, било то като service, някакви task-ове и подобни.

Когато се извършва пасивното сканиране се изключва основния антивирусен пакет и тогава системата става уязвима като цяло .

Аз не правя нищо рисково, докато нямам активна защита по време на пасивното сканиране. Средноинтелигентният масов потребител би се съобразил с това, а и ако се използват последните версии на софтуер и прочие защитни мерки (включително поне бегла информираност на задклавиатурното устройство на тема сигурност), въпреки наистина многото опасности, които дебнат в мрежата, около един час (средно време за едно сканиране) би бил фатален само в много редки случаи.

И отново - MBAM изобщо не е подобен софтуер, предназначен за еднократно почистване и премахване. Погледни комюнитито му, форумите им, темповете на разработка, ежедневните дефиниции (редовни, както на всеки по-известен и доказал се антивирусен продукт) и предназначението, описано на сайта им, и ще се убедиш. Експертите от HJT, дори и тук, неслучайно препоръчват да остане след почистване за периодични сканирания.

За подготвените потребители - слагам MBAM на всеки компютър, който почиствам от някакви зарази след като приключа, и инструктирам собственика (най-често неподготвен потребител, въпреки, че не знам на база на какво определяш) да си прави периодични сканирания при изключена активна защита временно. Никой не се е обаждал за каквито и да е било проблеми, породени от някаква активност извън планираната от MBAM.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора ну

Ще ти дам пример с моят Window$. Ползвам Avast + MBAM. За мен модула на Avast за пасивни сканирания не струва. За тази цел използвам MBAM. Силата на Avast е в активната защита. Говорим за Free версията, с другите опит съм нямал (планирам обаче да ги тествам съвсем скоро из виртуалки). С тази комбинация проблем със зарази не съм имал от доста години (е, не че използвам вече Window$ толкова често). Това говори, че схемата е надеждна, поне до една степен.

Къде видя нещо подобно? Обикновената безплатна версия, която е масово използваната, си работи като всяка една друга програма - върши действие тогава, когато я пуснеш, и няма никаква активна роля, било то като service, някакви task-ове и подобни.

Аз не правя нищо рисково, докато нямам активна защита по време на пасивното сканиране. Средноинтелигентният масов потребител би се съобразил с това, а и ако се използват последните версии на софтуер и прочие защитни мерки (включително поне бегла информираност на задклавиатурното устройство на тема сигурност), въпреки наистина многото опасности, които дебнат в мрежата, около един час (средно време за едно сканиране) би бил фатален само в много редки случаи.

Като цяло си прав , но защо трябва да се правят процедури без реална нужда , в който има дори и 1 % риск от проблеми ?????

Средно интелигентния масов потребител ,отдавна знае че ако иска системата му да работи добре , не инсталира по 2-3 антивирусни инструмента , без значение кой как и за какво се използва . Има хора който това им се превръща с мания или параноя . За всеки останал щом системата си му работи без проблеми ,бързо и стабилно е сигнал че няма нужда от каквито и да било процедури .Да не се отклоняване от темата с тези неща .

Лека и спокойна  вечер ти желая .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега programings -сега прочетох по-внимателно това което ми пишеш . Задал си ми въпрос къде съм видял че програмата Malwarebytes може да бъде настроена да извършва сканиране , стартиране на защитни модули ( който са си така по подразбиране ) и т.н .

С цялото ми уважение към теб , не  мисля че трябва да ти обяснявам каквото и да е . Нали имаш програмата на компютъра си ,  разгледай настройките и , планирането и какво и кога да прави , дали да стартира с ОС защитния и модул, кога да сканира  и т.н., и т.н . Ето ти 2 снимчици  за да не ме питаш къде съм видял това и онова .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това, че го има като функционалност, означава ли, че е активирано по подразбиране, и би навредило на масовият потребител? Не, нали?

Отлично знам на какво е способна програмата, но определено не може бъде вредна, ако се използва правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешна посока поехте. Не му се товари процесора, а му свършва рама.

2-3-4 часа с тия флашове и малък суап, възможно е и да заеме всичката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най - добре ще е (мисля, че и най - бързо) да си преинсталираш компа със пълен формат на дяловете. Предполагам, че имаш малко информация в хард диска (все пак компютъра ти е от скоро), качи си информацията по интернет - Dropbox, Sky Drive или dox.bg, и после първата работа след като си преинсталираш компютъра ти е да си сложиш активен антивирусен софтуер от рода на ESET NOD 32, Avast или Kaspersky, след което да си дръпнеш информацията обратно на компютъра. Ако пък след това не подейства това си потърси гаранционните права, за да погледнат хората какво се случва в оперативната ти памет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак осрахте темата с философия - MBAM има активна защита в пробния период, след това като мине на free версия си спира real time protection-а - Ето ви разликите да се забавлявате.

Ако автора на темата въобще се върне да си погледне темата:

като деинсталирате MBAM и Advanced system care, свалете CCleaner - има графа инструменти - стартиране - дайде снимка.

В графата на system - Допълнителни системни настройки дали сте барали нещо?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най - добре ще е (мисля, че и най - бързо) да си преинсталираш компа със пълен формат на дяловете. Предполагам, че имаш малко информация в хард диска (все пак компютъра ти е от скоро), качи си информацията по интернет - Dropbox, Sky Drive или dox.bg, и после първата работа след като си преинсталираш компютъра ти е да си сложиш активен антивирусен софтуер от рода на ESET NOD 32, Avast или Kaspersky, след което да си дръпнеш информацията обратно на компютъра. Ако пък след това не подейства това си потърси гаранционните права, за да погледнат хората какво се случва в оперативната ти памет.

Много глупости съм чел тук, но ти задмина всички.

Значи да си качил файловете някъде, а след това да форматира харда.

Дай някакво смислено обяснение защо трябва да го форматира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак осрахте темата с философия - MBAM има активна защита в пробния период, след това като мине на free версия си спира real time protection-а - Ето ви разликите да се забавлявате.

Именно! Това се опитвам да обясня и аз на Доктора. След първото стартиране на MBAM Free, тя си пита дали потребителят иска да бъде активирана тази защита в реално време за пробен период, което въобще не означава, че е активна по подразбиране - пита дали това да се случи. Програмата не идва с конфигурирана такава активна настройка. При положение, че той е свалил и инсталирал програмата, се приема, че е наясно с нейното действие и с това, че два активни антивирусни продукта на една система е проба мазохизъм.

Не знам какво има още да изясняваме, мисля, че съм ясен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно! Това се опитвам да обясня и аз на Доктора. След първото стартиране на MBAM Free, тя си пита дали потребителят иска да бъде активирана тази защита в реално време за пробен период, което въобще не означава, че е активна по подразбиране - пита дали това да се случи. Програмата не идва с конфигурирана такава активна настройка. При положение, че той е свалил и инсталирал програмата, се приема, че е наясно с нейното действие и с това, че два активни антивирусни продукта на една система е проба мазохизъм.

Не знам какво има още да изясняваме, мисля, че съм ясен.

Нищо не ми обяснявай повече , по никой начин . Докато тази програма стигне free режима като какво работи ??????

Мисля че и аз бях ясен . Нито ред от мен и теб .Ок ?

Много глупости съм чел тук, но ти задмина всички.

Значи да си качил файловете някъде, а след това да форматира харда.

Дай някакво смислено обяснение защо трябва да го форматира.

Смисленото обяснение защо трябва да си форматира дяловете при нова инсталация на точно  тази система ,  та дори да ги изтрие и създаде отново ( след като е свалил информацията ) не ти ли идва на акъл  бе другарю с глупостите ????? При така описана система, която не е била защитена и за която има голяма вероятност да е поразена от зарази , дори да свалиш информацията от дялове каквито използваш , не допускаш ли вероятността да останат заразени скрити такива файлове ???? Може да са част от тях и на C-то  , но и  на други дялове каквито има на тази система. Толкова ли е трудно да ти мине тази мисъл през главата ??????????? Е затова пич когато има такива проблеми не само се форматират дяловете , ТЕ СЕ ТРИЯТ и се създават отново .Това обяснение смислено ли ти се струва , или ти е глупавичко ?????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, ако трябва да съм честен не съм сигурен, че разбирам много от RAM памет, да не кажа изобщо, но като гледам на къде сте тръгнали със спора, който се превръща в караница до никъде няма да стигнете. Е в това вече съм сигурен. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав . Просто тука един колега за който един пишел само глупости , друг бил бавноразвиващ , в комплект с друг колега който реши че ще оспорва очевидни неща, направиха темата на човека на нищо . Нося същата вина че тръгнах да се разправям със хора който във всеки един момент са готови да правят от един обикновен съвет от някого към някого проблем , само защото имат мнение за себе си като за  хората създали всьо и вся във материята .

Понасям личните си извинения към автора на тема и на  хората който участваха ( с нормални и правилни съвети )

Лек ден желая .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.