Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, предлагат ми две 5.1 канални системи за домашно кино.Едната е Samsung HT-TZ215, а другата Sony Dav-DZ410И двете са в добро състояние. Ще се слуша в хол 35 кв.м с филми от лаптоп.Коя от двете е по-добра? За Samsunga ми искат 50 лв в повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, предлагат ми две 5.1 канални системи за домашно кино.Едната е Samsung HT-TZ215, а другата Sony Dav-DZ410И двете са в добро състояние. Ще се слуша в хол 35 кв.м с филми от лаптоп.Коя от двете е по-добра? За Samsunga ми искат 50 лв в повече.

Бих взел Sony-то аз.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На пръв поглед (по спецификациите) ми се стори ,че първата има HDMI (out), което е плюс, ако свързвате сиситемата към някой LCD/LED TV (по-добра картина)

За това е и по скъпа според мен

Но как ще се справят (и двете) със четенето на филмите (видео) и audio форматите, е отделен въпрос.

Разбира се ако това е целта. Не сте споменали за какво ще се ползват, към какво ще се свързват и т.н.

Отваряте двете спецификации на аудио системите и гледате:  Samsung HT-TZ215;   Sony Dav-DZ410

Ако бях на Ваше място, нямаше да избера нито една от двете (защото са морално остарели).

П.П. а тези ватове едва ли са реални,като се има предвид че консумират, много по-малко (W),

от колкото общата мощност на говорителите (W)

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се гледат филми и слушане на музика от лаптоп.

Знам, че не са последна дума на техниката, но за 200-250 лв заслужава ли си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се гледат филми и слушане на музика от лаптоп.

Знам, че не са последна дума на техниката, но за 200-250 лв заслужава ли си ?

Ако се гледат от самата DVD системка, е желателно да се заредите с повече филми (не видях дали поддържа USB флашка, за да качите желаните филми на нея).

Отивате на място и тествате филмите със субтитрите и т.н.

Но, всичко ще е на късмет. И колко процента от филмите (Divx), ще четат не се знае...

Лично, не бих рискувал с подобна покупка.

Но Вие си знаете.

Успех в избора все пак!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмите ще се пускат от лаптоп. Това ще се ползва само за възпроизвеждане на звук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих заложил на Sony-то по-добър е от към спецификации, но все пак изборът си е изцяло твой ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нито една от двете не бих взел.  Защо? Много просто. Не знаете колко време и какви дискове са се търкаляли в системите и след 10 дни ще имате нов въпрос: Системата ми не чете дискове със филмите. Мисля, че знаете колко такива случаи има, даже и тук, във форума. Мерака е хубаво нещо, но той се гаси с пари и нова техника. Записвачката на компютъра ви, като здаде багажа я заменяте с нова. А при една от двете системи, как ще постъпите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмите ще се пускат от лаптоп. Това ще се ползва само за възпроизвеждане на звук. 

Тогава,вземете си активни колони.И ще можете да си пускате всякакви филми,без да се съобразявате с каквото и да е.

Например, Microlab FC 730 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добро ли е от горните две?

Да !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.