Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Излишно даване на пари е да взимаш този охладител като няма да правиш клок.Кутията бих я сменил с N300 ,като на нейно място добава доста по-производителна видео както и харда  хибриден на SG.Да не говорим ,че за тези пари влиза като минимум карта от типа на GTX 760 !

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

GB B85M-D3H /1150

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PALIT GTX770 2G OC DDR5

1T SG SSHD ST1000DX001

INTEL 120 SSD 530 929868

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

1603лв

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колека нищо лично ама да сложиш  SSD  и до него хибриден диск е се едно да сложих в една голяма тиква  една по малка. Значи вместо да слагаш тоя хибридния вземи та му сложи един нормален диск  и интелския SSD  а разликата я  сложи в процесора. И това дето мисли да си купи не е никак лошо  като конфигурация. Добре си се ориентирал .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колека нищо лично ама да сложиш  SSD  и до него хибриден диск е се едно да сложих в една голяма тиква  една по малка. Значи вместо да слагаш тоя хибридния вземи та му сложи един нормален диск  и интелския SSD  а разликата я  сложи в процесора. И това дето мисли да си купи не е никак лошо  като конфигурация. Добре си се ориентирал .

Диска е близък до цената на WD Black за това сложих него.На процесора не разбрах какво му има ?

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го моето предложение:

Крайна цена 1 812,19 лв.

Сложил съм ти процесор, който ще е актуален доста време. Също така по-добро SSD. Перфектно дъно. Охладителя за тишина + кутията се получава добре. Графичната карта не е върхова серия, но не е и никак слаба, напротив.

Поздрави!

П.П. Мисля, че се включвам в 10-15% - та горница заявена от теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да купиш сега след 2-3 години ще се задъхва, пък и компонентите за съжаление взеха да ги правят колкото да изкарат гаранцията си.

За дейностите които изброяваш според мен разумния бюджет е до около 1200-300лв и през година-две обновяване.

Предложение няма да давам има доста изписано във форума.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменят дечурлигата видео карти заради игрите ама  да даваш  по 500 лева на година за видео карта си  е тъпня голяма .Аз със моя котор цъкам вече 7-ма година и съм сменил само захранването и боксовото  на процесора . Той по скоро след време да си купи някое голямо SSD  и да си цъка без притесние.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за да не  не пускат повече  изцепки  като тази на SLI с дисковвете трябва да е  ясно че  в Хибридните дискове има вградена SSD  памет   а самия диск  си работи на 7200 оборота.  Или си слагате хибриден диск  или ползвате  отделни.

Seagate Momentus XT

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменят дечурлигата видео карти заради игрите ама  да даваш  по 500 лева на година за видео карта си  е тъпня голяма .Аз със моя котор цъкам вече 7-ма година и съм сменил само захранването и боксовото  на процесора . Той по скоро след време да си купи някое голямо SSD  и да си цъка без притесние.

Личният ми компютър е купуван преди  повече от 13 години и от тогава до преди около 3г. периодично го обновявах,  на година не съм давал повече от 300лв за него. Винаги е бил актуален и винаги с последно поколение процесор и видео карта макар и от среден клас.

Тактика ми беше като останат 6-7 месеца гаранция на компонента да го обявя за продажба.

Компоненти с остатъчна гаранция обикновено се продават на около 70% от цената и просто доплащах за ново и актуално.

Имал съм куриози до продам компонент на по висока цена защото във времето цената се е вдигнала вместо да падне.

HD6850 я продадох с година остатъчна гаранция на цената на която я бях купил.

един кит 2х2gb ddr2 с 5г. остатъчна гаранция замина с почти 100лв повече.

Няколко харда и те заминаха на доста добри цени покрай наводненията.

Спрях да го обновявам защото за около година и половина не бях в БГ и компютъра не ми беше нужен.

За това време дет се вика изтървах влака и в момента само захранването,рам и хард са в гаранция а компоненти без гаранция е трудно почти невъзможно да се продадат.

За мен това е правилната тактика купуваш актуални за момента компоненти без излишно да се изхвърляш и после продаваш и обновяваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията досега, ще се радвам ако и други вземат отношение. По отношение на видеокартите - поправете ме ако греша, но останах с впечатлението, че в средния клас стъпката е за всеки 5% повишаване на производителността - 20% повишаване на цената, като в крайна сметка се плаща за фабрично овърклокнати ребрандирани модели от минали години. Във високия клас нещата не стоят така, но и за моите нужди ще са overkill. Идеята ми е, че ако трябва да взимам машина за 2000+ лв. само за да играя на две-три игри (от класа на GTA, да речем), то повече смисъл би имало компютърът ми да струва около 1200, а с останалите пари да взема конзола. Честно казано, обаче, и двете решения ми се струват неоправдани .

Несъмнено би било по-добре ако периодично обновявах машината вместо да я оставям, но истината е, че не следя нещата задълбочено и при обичайни обстоятелства не бих имал представа какво да търся. Освен това инерцията е велика сила и ако нещо не е счупено, обикновено не го закачам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което си асемблирал ти  си е страхотна машинка. Примерно  може да  сложиш един Ксеон който е с 4 ядра и без вградено видео щом ще имаш външно и от там да икономисаш някой лев. Кутията ти е перфектна и захранването  е читаво. Аз не бих се колеб*л изобщо дали да си я купя. Реално погледнато  до 1500 лева  разлики  ще има евентуално в  различна кутия,хардове и памети но производителността ще ти е същата. Имаш ли Хубавата кутия и доброто захранване  другото се сменя лесно при нужда.Аз като взимам техника гледам да съм по средата между ниския и високия клас. Не правя компромис с 3 неща : захранване и кутия и дъно. Купиш ли си  тея неща  качествени  няма да има проблеми. Примерно ако процесора е за 400 лева се стремя да си  купя дъно за около 200  и захранване за 130.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85M-D3H /1150 
1.5T SG  SATA 6G 64M 7200 
PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5 
CM CM-690 II LITE / BLACK 
INTEL 120 SSD 530 929868 
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD 
XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X 

Обща стойност - 1 743.08 лв. с ДДС
Количка.

Напълно достатъчно B85 дъно с 4 слота за рам, xeon с 8 трейда, голям хард, най-доброто ССД, видеокарта gtx 770 с 2 ГБ видеорам (сравнение между R9 270X и gtx 770 - ЦЪК), страхотна кутия на СМ и топ захранване със златен сертификат.

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно B85 дъно с 4 слота за рам, xeon с 8 трейда, голям хард, най-доброто ССД, видеокарта gtx 770 с 2 ГБ видеорам (сравнение между R9 270X и gtx 770 - ЦЪК), страхотна кутия на СМ и топ захранване с бронзов сертификат.

НЕ СЪВМЕСТИМОСТ!!!

Редактирано от milenvdbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.