Премини към съдържанието
X.S.09

Проблем с инсталацията на W7-не сеинсталира на GPT дял

Препоръчан отговор

Така,в момента имам само един външен хард,от който стартира инсталатор на Windows 7. Нямам флашки,а лаптопа няма дисково (Lenovo Y500-пълен с дефекти,не го препоръчвам, за сметка на това преръчвам на производителите да тестват произведена стока поне 5 мин.).

Лаптопа дойде с Windows 8. Да, ама той е още по дефектен, и драйверите, с които идва са дефекти. Няма да обяснявам всички глупости, но те включват замръзване на мишката,рестарти при пускане на камерата,рестарти на видеото,загравяне и каквото още се сетите (както казах,2100 лв. жив боклук).

Опитвам се да сложа 7 и да се надявам,че поне там драйверите ще са написани кадърно (което няма как да стане, защото вероятно никой не ги тества, след като всички се оплакват от тях, те ако са тествани щяха на място да видят проблемите им).

Тъй то, забраних UEFI, всичко по реда си. Явно нарочно ни затрудняват да не можем да си сложим по-стара OS. Не,

Имам няколко дяла, като единия ми е важен (и той е GPT), но всичко ми е на него.

Изтрих системния и уж да направя нов, мислейки,че Windows инстлаера няма да го направи GPT,но пак така се получи-бил GPT Style (opa gangnam style?) и видиш ли 7 х64 не можел да се сложи не него.

Как сега да го накарам да се инсталира на въпросния дял,и без да ми се засяга другия със всичкото в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много омотано обяснение . Но , както и да е .  Свали си информацията каквато имаш на диска . Влез в БИОС , виж дали UEFI secure boot e изключена . Ако не е , я изключи . Стартирай нова инсталация , стигайки до дяловете изтрий всички такива. Създай си нови инсталирай Уиндоус като хората .

Успех .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С UEFi активиран вижда ли се външния харддиск за да се започне инсталация? Трябва да има още един дял, който се прецаква при инсталация на gpt диска, него има ли го? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С активиран UEFI не се вижда външния хард, инсталацията започва само ако е спрян UEFI и се активира Legacy Support.

А колкото до инсталацията-ами аз изтрих дяла на 8 за да създам нов,но самия 7 инсталатор го прави GPT дял,вкойто не може да се инсталира,а не искам да трия всички дялове-в единия ми е всичко.

Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използваш тази програма , за да направиш харда в MBR. След това може да инсталираш Windows 7 както си му е реда без да имаш проблеми. Съмнява ме обаче, че проблема е друг. Вероятно самият лаптоп е дефектен ( може да е от Windows 8, а може и да е нещо хардуерно). Трябвало е да го върнеш веднага, за да може да се прегледа в сервиза на магазина откъдето е закупен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използваш тази програма , за да направиш харда в MBR. След това може да инсталираш Windows 7 както си му е реда без да имаш проблеми. Съмнява ме обаче, че проблема е друг. Вероятно самият лаптоп е дефектен ( може да е от Windows 8, а може и да е нещо хардуерно). Трябвало е да го върнеш веднага, за да може да се прегледа в сервиза на магазина откъдето е закупен.

Емо - с тази програма ще се случи това с дяла, който иска да запази:

Before you convert a disk, be sure to backup anything on the GPT disk that you want to convert to MBR disk. Converting the disk requires that all partitions and volumes are deleted on the disk first.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо - с тази програма ще се случи това с дяла, който иска да запази:

Before you convert a disk, be sure to backup anything on the GPT disk that you want to convert to MBR disk. Converting the disk requires that all partitions and volumes are deleted on the disk first.

ДА, трябва да си прехвърли информацията от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам още веднъж, не можете ли да копирате съдържанието на този дял на външния хард диск, ако не можете, вижте в uefi дали имате CSM ENABLE опция, за да бутне от външния хард?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Липсва CSM опция. Няма опции secure boot. Не знам какво е CSM но го няма, разбрах смао че е свързано със secure boot за който пак нямам нищо.

И няма как да копирам информацията от този дял на външния, остава да намеря флашка,която да направя bootable windows (live cd един вид) който да вижда какво има на хард диска и да прехвърли този дял с информацията към външняи дял, после да формаитрам флашката и да я направя инсталатор на W7, като след това си върна всичко през външния.

Дали ще стане? Други идеи?

И защо всичко трябва да е объркано,какви са тия uefi,secur eboot,mbr...всичко имам чвуството че е направено нарочно да не се върнеш на 7 или по-стар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не се изключи UEFI secure boot, няма как да направиш инсталация на този лаптоп . Разгледай по-добре менютата в БИОС и я намери . Написах в предния си пост че информацията при всички положения трябва да бъде свалена . Опитвал съм на едно HP dv6  със същия проблем, причинен от това недоразумение UEFI(което би трябвало да замени BIOS ) , със какви ли не неща да обърна диска , но в момента в който се рестартира системата , зависва за няколко минути , и когато се стартира инсталацията диска отново си е GPT . UEFI secure boot(когато е активна )  спира всички такива "манипулации"

Дано тук има успех  с програмката , но не съм аз лично голям оптимист .

Липсва CSM опция. Няма опции secure boot. Не знам какво е CSM но го няма, разбрах смао че е свързано със secure boot за който пак нямам нищо.

И няма как да копирам информацията от този дял на външния, остава да намеря флашка,която да направя bootable windows (live cd един вид) който да вижда какво има на хард диска и да прехвърли този дял с информацията към външняи дял, после да формаитрам флашката и да я направя инсталатор на W7, като след това си върна всичко през външния.

Дали ще стане? Други идеи?

И защо всичко трябва да е объркано,какви са тия uefi,secur eboot,mbr...всичко имам чвуството че е направено нарочно да не се върнеш на 7 или по-стар.

Всичко това се прави с цел налагане на нов продукт (UEFI ) на пазара . Така беше с Виста , така се получава и Уиндоус 8

И в трите случая не беше постигнато нищо добро . Виста-та хората си я заменяха с XP , Уиндоус 8 e заменян масово и поголовно с 7 , a UEFI всеки се мъчи да го заобиколи . В договорките е вече и виден факта ,че е направена тази разработка за подпомагане на провалилия се почити напълно Уиндоус 8 . Продават се масово компютри с UEFI и Уиндоус8 и инсталирането на друга ОС е проблем , ти го установяваш вече и лично .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лошо правят така,и много ни хабят времето и нервите,ама много! Писна ми от трикове. Ако 8 беше добър хората нямаше да го оставят ейтака. Най-одбрия начин да задържиш потребителите е не като ги ограничаваш какво и как да го инсталират, а като им предложиш качествен продукт, за съжеление това не може да стане явно.

В момента съм намерил флашка и се прехвърлят почти 300GB данни по USB2 към външния, като на флашката съм сложиш жив windows 7 и от там копирам.

После ще зтария цлеия хард и почвам по каналния ред, но какво да направя после, като си направя бекъпа?

И защо под живия 7 не работи USB3,а е на USB2 , при положение,че порта е син 3-ка и диска е 3-ка, и винаги е работил като 3-ка ,но под живия 7-мак е 2-ка. Много глупаво..

До вечерта ще копирам,а инсталацията за кога..явно чак другата седмица. Ужас, какви неща ни карат да правим. През ада ще премина,но ще се оттърва от 8,а вие стойте далеч от тоя Y5000-торба с дефекти за 2000 лв. Много са дефектите... (дефектен тъчпад,рестарт при пускане на камерата за повече от янколко мин. ,заъбване и рязане в граифкиата при игрите,проблеми с драйверите за видео и проблеми с по-нови такива, ниска съвместимост със стари игри на поне елементарно ниво, бавене, което не е нормално за 4-ядра 3.4Ghz+8GB RAM и две видеокарти там да не говорим какви ла**на са, дисплея е 256К цвята на лаптоп за 2000 лв. много забавно наистина особенно как трепери на сивото и как гадно се преливат цветовете при разл. нюанси...и това е 2000 лв.!!!).

Редактирано от X.S.09 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужаст, латоп за 2к дефектен, прозорците дефектни, шофьорите камерата графиката и те, май всичките проблеми идват от предклавиатурното устройство..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,че е така.

Давайки толкова пари (ако 2К за вас са малко,то за други надали е така) не очакваш толкова много проблеми и недорозумения.

За 2к не очакваш 256К дисплей, при положение,че в телефон за стотина лева може намериш 16М цвята, дефектен тъчпад и куп проблеми отгоре...

Ако проблема е в мен,кажи къде е?

Вземи си или пробвай Y500 в стоков вид със Windows 8, стоковите (30.6 v) драйвери за видео и т.н. и виж дали не е проблемен. Още от началото в магазина му се видя керливия тъчпад,ама го прежалих. Останалото обаче...не мога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Windows 7 няма вградена подръжка на драйвери за SUB 3. Затова и не вървят в живия прозорец!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нервите ми си отиват....

Добре айде ако има жива дистрибуция с програма за форматиране на дялове да ми прати някой на ЛС (предполагам ще е торент).

Не мога вече така, 5 часа ми копирва и накрая грешка на някаква песен, давам skip и то замръзва. И пак отначало..

Не мога да си изкарам информацията от това D (това е буквата на дяла) просто на прозволни файлове ми се дъни. А там ми е ВСИЧКО.

Някаква решения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кофти - че няма как да свалиш хард-а и да го сложиш на друга машина от където да си прехвърлиш информацията трий всичко и на ново , а за снимките сори 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва един по един ще копирам файловете,но ще се оправя с този боклук.

Няма ли начин да се форматира в mbr само C: ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти последно как се опитваш да ги прехвърлиш? Ако с флашка с инсталирана жива ОС не става, опитай с външна USB записвачка и с нормален диск да стартираш машината. Идеята ми е живия диск да ес Windows, за можеш да посочиш с нея въпросния дял Д и да го провериш и поправиш грешките по дяла. После прехвърляш каквото може. На някой файл, който забива, прескачаш го и продължаваш на пред. Най-накрая тези които са останали може да се опиташ да ги поправиш с някоя програма за копиране и поправка на повредени или не цели файлове. Точно по тази причина мисля че е целесъобразно да ползваш

Hiren's BootCD.

Весели празници!

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблемии..

Ами значи успях с AOMEI Partition Assistant да изтрия всички дялове и после с GParted/част от Parted Magic/ (AOMEI не успя да конвертира GPT>MBR,някакви файлове липсваха) да конвертирам харда до ms-dos (до колкото четох това си е MBR).

Всичко си отиде, ами късмет. И така, викам сега да сложа 7. Да ама седи на мърдащата стрелка и това е-boot-ва и седи на това. Boot-вам от флашка, все пак нямам дисково. А сега де...? Дреме си така от половин час. Презаписах .ISO-то, с друго пробвах, ама не. Идеи?

post-169478-0-29790600-1388858924_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,оправих се. Работата било,че като изтриеш всички дялове (системни,recovery и т.н.) лаптопа спира да boot-ва сам от флашка (странна работа). Натиска се страничното копче за recovery докато е изключен два пъти (не знам защо два пъти, при мен не отчита едно натискане, може нещо от копчето да е, казвам си го както при мен става) и се дава да boot-не от флашка с Widnows 7.

Самото конвертиране на GPT>MBR става с теглене на Parted Magic и записването на дистрибуцията на флашка. Вътре, чрез GParted се трие целия хард (няма начин, само така стана при мен) като директно се дава опция New Partition Table, като формата на новите дялове трябва да е ms-dos и да не са повече от 4. Аз направих 100GB за Windows и 900GB за мен.

Давате на apply и са секунди магията е готова, трябва да ви останат само дяловете, които вие сте зъздали (системните дялове, recovery дял и т.н. дето са по-малки от 1GB също трябва да хвърчат).

В BIOS (F2 при boot) се настройват опциите на legacy boot/legacy first и там,къдео пише windows 8 x64 се натройва за other OS.

Айде късмет!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.