Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Razzares

За какво са MC Access заявките и как да ги използвам?

Препоръчан отговор

Здравейте, надявам се да може да помогнете.Правя курсова по информатика на mc access, но като цяло не съм много запознат с програмата и имам леки затруднения.Задачата ми е да направя няколко таблици,да направя форми за въвеждане и разглеждане на записите в тях,1 отчет и 3 заявки, от които поне една обобщаваща и с изчислимополе.От упражненията разбрах как става номера с таблиците и формите,за отчета също намерих, но просто при заявките не успях да отида и ми е въпросителна малко какво им е предназначението, как трябва да се използват и какво ще рече обобщаваща и с изчислимо поле.В гугъл не намерих нищо конкретно, което да ми помогне да ги разбера.Например ако съм направил таблици, плюс формите за един магазин,за продуктите,които получават,за доставките и т.н.къде в това може да ми помогнат тези заявки и каква ще е тяхната функция? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как првавите курсова работа за нещо което си нямате и идея  ? Ако сега ти решат задачата тука във форума утре кой ще ти е реши когато отидеш да работиш във някоя фирма ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора попринцип работят и нямат възможността да ходят на всички лекции и упражнения, но найде къде съм тръгнал да се обеснявам.Второ къде точно видя да моля някой да ми реши задачата? Всъщност ако исках някой друг да ми реши задачата щях да си я купя, както правят доста от колегите, но както виждаш аз съм си седнал на гъза и се опитвам сам да си я направя, но имам някои затруднения и потърсих помощ тук, но не брат, винаги ще е някой моралист с много акъл, който обожава да раздава наляво и надясно.Ако не можете или не желаете да ми помогнете, не пишете ако обичате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш колеги,преподаватели,учебници,книги и тн. Като си плащаш таксите  в униврситета ще питаш там ако имаш проблем. Форумите не са занималня и частни уроци никой не преподава в тях. Много работиш и малко четеш е твоята и не само твоята работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и интернет, който също плащам, само като пример, колко глупав беше примерът, който даде.Всъщност този раздел е точно за хора, които имат проблеми с програми, било то настройки, инсталации или при работата с тях.Аз ясно посочих моя и ясно си зададох въпросите.Ти очевидно не желаеш или не можеш да ми помогнеш, но все пак коментираш абсолютно на посоки, колкото да се пише нещо,бидейки абсолютно безполезен и извън темата, която е посочена.Това си е чист спам.Пак казвам, смятам, че съм задал въпроса ясно и конкретно.Ако не смяташ да помогнеш и да бъдеш един вид полезен, не се хаби да пишеш.Нека да е ясно, че не съм толкова заинтересован от твоето мнение относно въпроси, които не съм задал, но все пак ако толкова ти се пише, пиши на лично.Не, че ще ти отговоря, но предполагам, че ще те накара да се почустваш по-добре.

И все пак, моля някой да помогне...

Редактирано от Razzares (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно сайтче в което има разяснения и се надявам да ти помогнат(самите разяснения) иначе ако искаш да разбереш как точно става всичко трябва да отвориш ръководството на MS Access. Линкове :

1. Сайтчето за което говорих :http://uroci.net/uroci/17/Microsoft-Access.html

2. Ръководство предоставено и структурирано от MS на български.http://office.microsoft.com/bg-bg/access-help/HA101829991.aspx

Редактирано от legendata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.Прегледах въпросния сайт преди няколко часа, но не намерих информация точно за тези заявки, които не мога да разбера.Аз като цяло курсовата съм я направил и ми остават само тези 3 заявки, които ме мъчат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм запознат много със MS Access, защото уча SQL, и за това ти давам пълното раководство на MS Access за да може да си намериш необходимото ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък. Майкрософт добре са описали на чист български какво са заявки и въобще свързаните с тях неща.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.Прегледах въпросния сайт преди няколко часа, но не намерих информация точно за тези заявки, които не мога да разбера.Аз като цяло курсовата съм я направил и ми остават само тези 3 заявки, които ме мъчат.

Няма и да намериш. Не се сърди на колегата AlkatrazBG. Така от разстояние няма как да ти се обясни или покаже. Като правиш курсова работа ще трябва да си запознат с материала. По-добре е ако си я беше купил. Най-добре е да питаш колега, а също така самия преподавател най-точно ще ти покаже или насочи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.

Ако може да допълня нещо от моя скромен опит и почти завършващ второто си висше образование.

Вярно е че има много лентяй, които по никакъв начин не се интересуват какво, за какво, откъде, как, защо, поради каква причина и т.н се намират в дадено висше учебно заведение.

Но заедно с тях се намират и хора, които наистина искат нещо да научат и да станат компетентни в дадена сфера.

Доста често се виждат коментари, че едва ли не търсещият помощ е най-големият мързеливец и винаги е нападан от отсрещната страна.

И в този ред на мисли да попитам Вас - защо никой не предположи варианти от сорта на Преподавателя не знае за какво изобщо е в час, дало този учител знае как да обясни самата материя и предмет по който преподава или е там само да си изпее материала и да си вземе хонорара или заплатата??? Въпреки голямото ми желание да науча неща, от които се интересувам и доста прилежното ми посещение на часовете, виждам, че все още има хора, които като говорят, сами не могат да се разберат, а трябва всички останали да имат това умение да разгадаят за какво им говори лицето застанало пред тях??? Хех, подигравка. 

Съгласен съм с мнението на Emokostov, но донякъде. Защо ли - защото в момента си блъскам главата с едни проекти, които така са ни обяснени, че няма разбиране, а не защото не съм присъствал в часовете, просто защото не са ни обяснени на такова ниво, че да бъдат разбрани - което е кофти не за ученика, а за самият преподавател.

AlkatrazBG - в защита съм на задаващият въпрос, защото той наистина пита за малка помощ, а не да му се направи всичко на готово. Бъркам ли или например във вашата сфера вие сте на 100% с всичко запознат и никога не сте имал нужда дори и от съвет и малко помощ? Бъркам ли или сте се родил с вроден интелект и всичко знаете и можете във вашата сфера на работа или подобна тематика?

Веднага ще ви дам и пример за коментара ви за многото работа и малкото четене: Вие сам ли си платихте образованието и никога, никой ли не ви е помагал в някакво затруднение? Защото, аз лично свалям шапка на потребителя, че хем ходи на училище, хем ходи да се труди за да може да се подпомага по една или друга причина, а и като гледам не е написал направете ми всичко на готово.

Да разбира се и аз не подкрепям готованковците, които искат абсолютно всичко на готово, но в даденият случай нямате абсолютно никакво право да го съдите.

Радвам се, че се намират и хора, които влизат в положение и се опитват да помогнат с каквото могат(ще ги видите в горните коментари).

Razzares - от това което прочитам си представям следната може би ситуация  - магазин(склад, офис) - имате заведени неща, заприходена стока, дадени количества от стоки и артикули, съответно може би има и база данни в която се изписват липсващите стоки(например са свършили) - може би това се има в предвид обобщение - т.е в момента има........, продадени са........, липсват...... - трябва да се направи връзката между отделните таблици.

Поздрави

Редактирано от nevidim (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.