Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми кажете как да конверtирам един хард диск от GPT към MBR без форматиране ? Харда е 500 гб, но на него имам 3 дяла - C:/, D:/ и E:/... Опитвам се да инсталирам Windows 7 x64, но ми дава следното съобщение:

"Windows cannot be instaled on this disk. The selected disk isof the gpt partition style." В интернет пише само с форматиране, или поне аз не намерих нещо без форматиране. Пробвах да буутна флашката през UEFI BIOS, не буутва... Предлагайте нещо. :D Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упътване за флашка към UEFI. После много внимание къде ще инсталирате уиндоус. Копирате си важните данни на външен хард и пак  инсталация ама в MBR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ОС.

Ще пробвам с Rufus, с него си правя флашка за Win XP. :)

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ОС.

Ами закачаш хард диска за работеш компютър с ОС и то с Windows 8. Друг вариант е под Линукс, но там не мога да ти кажа с какви команди или програми може да се направи.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, странни напъни. Вземи форматирай най-после и си прекрати мъките.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, странни напъни. Вземи форматирай най-после и си прекрати мъките.

Имам важни неща на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам важни неща на него.

Влез със жива ОС и си ги прехвърли някъде временно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без формат  няма да  му смениш таблицата.Едно Puppy Linux на флашката и  местиш  инфото.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез със жива ОС и си ги прехвърли някъде временно.

Няма къде... :D Външния ми хард диск си отиде преди няколко месеца.. Сега пробвам с GPT форматирана флашка...

Та сега имам друг проблем.Снощи ми умря дъното и процесора (време им беше, с.775). Та за Коледа съм решил да си подаря едно дъно s.1150 с някакъв core i3 Или Pentium dual core. Но ще се използва вграденото видео, та се чудих дали няма да е по добре AMD ? От старата конфигурация си имам всичко:

SATA 2 HDD Seagate, Fortron 300W, кутия, монитор и другата периферия.  Само питам, защото въпроса не е за този раздел, нещо като вмъкване.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е оправен, направих флашка с GPT. Сега остава само този въпрос и темата е приключена.

Та сега имам друг проблем.Снощи ми умря дъното и процесора (време им беше, с.775 :D ). Та за Коледа съм решил да си подаря едно дъно s.1150 с някакъв core i3 Или Pentium dual core. Но ще се използва вграденото видео, та се чудих дали няма да е по добре AMD ? От старата конфигурация си имам всичко:

SATA 2 HDD Seagate, Fortron 300W, кутия, монитор и другата периферия.  Само питам, защото въпроса не е за този раздел, нещо като вмъкване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е оправен, направих флашка с GPT. Сега остава само този въпрос и темата е приключена.

Какво оправихте ? Инсталирахте ли ОС ? Или "оправянето" е че е направена флашка с GPT ?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дa инстaлирaх ОС. Блaгодaря нa всички зa съдействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от DarkEdge
      Инсталиране на Windows без външен инсталационен носител на BIOS MBR машини

Ще инсталираме нова ОС на втори дял на твърдия диск в качеството си на помощна  система без използването на DVD, флашка или външен диск, с помощта на локален диск и безплатни приложения. 

На всек компютър UEFI интерфейсът изглежда различно. Главнното е да се рабере къде именно на вашия компютър да се включи режима на съвместимост с други операционни системи (Legacy) и как да изключим протокола за безопасно зареждане (Secure Boot), който не позволява ноутбука да стартира от произволен зареждащ носител, освен от инсталационния диск със заводския Windows. На HP Pavilion 17-та серия примерно изглежда така:

Раздел System Configuration - опция Boot Options. Преминаваме в Legacy Support и включваме режима на съвместимост с други операционни системи (Enabled). После включване на Legacy, протоколът за безопасно зареждане (Secure Boot) "отсича" в автоматичен режим и само след това може да се инсталират нови 64-битови операционни системи.

Няма да се занимаваме с вече инсталираната операционна систем на диск (C:), а диск (D:) ще използваме за експерименти. Диск (E:) е хранилище (кино, музика и др.).  Често питат, защо се  "държат" две системи на един компьютър. Моят вариант на отговор е много прост. За да има резервна аварийна ОС.

И така - подготовили сме Windows ISO-образа и програмите GimageX и Bootice. Щракваме двукратно по ISO-образа. Виртуалният диск със системните файлове е готов за работа. Стартираме GimageX с  администраторски права.
      1. Раздел Apple
      2. Source - намираме файла install.wim. Пътят примерно е такъв: DVD-диск (G:) - sources - install.wim
      3. Destination - указваме раздела под новата операционна система, в нашия случай това е (D:)
      4. Image - избираме редакция
      5. Apply - прилагаме
      Ще започне разгръщане  на образа – налага се да изчакаме.

Добавяме системата в менюто за зареждане. За целта ще използваме  Bootice. Стартираме програмата с администраторски права и избираме BCD - BCD of current system - Easy mode.

1. Add и от изпадналото меню избираме New Windows 7/8/8.1 entry – добавяме запис за новата система
      2. Disk - избираме твърдия диск
      3. Partition - избираме дела на новата система
      4. OS title - редактираме названието
      5. Boot file - задължително проверяваме разширението на файла winload да е efi. Ако то е .exe – преименуваме го на .efi
      6. Language – en-US
      7 и 8. Save current system после Save Globals - запазваме настройките

Смело презареждаме системата и инсталираме новата операционна система. Вече имаме две операционни системи на нашия компютър/ноутбук.

Подобни теми:
      Инсталиране на Windows без външен инсталационен носител на BIOS машини
      Лесно инсталиране на Windows с помощта на инструментите на Hiren's Boot CD

• от flavanche
      Здравейте!

Разполагам с новозакупен Acer Aspire E 15. Повечето кошници от този вид идват с linpus linux на тях, което само по себе си може би е Ок, но моята задача е да подкарам машинката на Win7 OS. До създаването на ISO файла през USB и/или CD всичко е прекрасно, но това е до момента в който натисна F12 и се отвори Boot Manager-а, където трябва да избера от къде да подкарам ОС-та. За съжаление освен Boot Option Menu и инструкциите как да се движа между възможните опции (които не съществуват) друго не се вижда.
      Това, което направих е, че смених опцията от BIOS-a от UEFI на Legacy. Тогава се появиха опции, но стигайки до момента в който трябва да избера диск за инсталацията ми излезе съобщение, че системата е GPT и не мога да сложа Windows.
      Четох из форуми, опитах с Rufus да подкарам нещата, но не успях.

Моля за помощ и съвет как да се справя със ситуацията.

Благодаря предварително!
    • от OpenSource
      Здравейте.

Закупих си нов лаптоп с инсталиран Windows 10 на който искам да инсталирам Ubuntu 16.04.Понеже Win-a е лицензиран а и от време на време ми трябва не искам да го затривам,така че се спрях на опцията за dual boot.
      Правил съм го доста пъти на други машини,но този лаптоп идва с UEFI и GPT схема на диска на който е инсталиран Win-a.Та въпросът ми е - има ли някакви тънкости и проблеми с dual boot под UEFI?
      Къде трябва да се инсталира boot loader-а?Предполагам няма да е на /dev/sda както при MBR?
      Прикачвам скрийншот с дяловете на диска :

Както се вижда на sda3 е инсталиран Windows 10.Аз мисля да разделя sda5 на два дяла като на единия да инсталирам Ubuntu.

• от streleca_stz
      Здравейте,
      Имам нужда от информация как да направя флаш стик буутващ за програмата dlgdiag5.exe? Въпросната програма е за форматиране на ниско ниво за HDD Western Digital. Опитах по различни начини, търсих и в Интернет, но така и не успях да намеря решение. 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.