Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Моля НИКОЙ да не слага Априлският Autopatcher!

За повече информация:

http://www.securitylab.ru/news/265721.php

Аз вече си изпатих!Или казано по друг начин ако желаете да си преебете УинБозата, то патчвайте!И един съвет от мен изключете си автоматичните ъпдейти!

Да си изключа автоъпдейта?Да бе да.Не ползвам ИЕ и предполагам че дори да го инсталирам тоя ъпдейт и да е кофти нещо със следващия ще се оправи.

@ dragozow

Моля прочети първо тук и виж за какво иде реч и тогава пиши!

Отнася се на ниво ОС не на ниво ИЕ!!!Аман

Добавено:

Още информация ТУК

Да добавя, може да си сложите априлският пач, но игнорирайте ъпдейт KB908531

На мен ми изчезна My Documents и USB-то не ми го разпознава вече, като включа Win+E (Windows Explorer) и машината зависва! Norton Ghost ми реши проблема :whist: , след което пачнах без този ъпдейт и всичко си е ОК!

Редактирано от error_404 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си изключа автоъпдейта?Да бе да.Не ползвам ИЕ и предполагам че дори да го инсталирам тоя ъпдейт и да е кофти нещо със следващия ще се оправи.

Добавено:

Токущо,повлиян от статията в руския сайт(която изчетох напълно) се разрових из компютъра защото преди няколко дни помня се ъпдейтна.Въпросният ъпдейт е на компютъра ми.Държа да кажа че нямам проблем с ИЕ(въпреки че не го ползвам),външни устройства и Уиндоус експлорър.Така че няма място за паника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих конмпютрите в офиса и на всички има въпросният ъпдейт KB908531,но и при мен проблеми няма. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бяхте прочели статията в SecurityLab. Това се отнася най вече до error_404, който можеше да каже не "не слагайте пача", а "потребителите с HP принтери да прочетат това, преди да го сложат"

Патч MS06–015 был одним из пяти, выпущенных Microsoft на прошлой неделе для исправления «критических уязвимостей», в том числе и в Internet Explorer. Ошибка позволяла хакерам удаленно выполнять произвольный код. Однако в составе патча содержится новый файл Verclsid.exe, конфликтующий с принтерами, сканерами и фотоаппаратами Hewlett-Packard. Информацию об этом уже подтвердили официальные представители Microsoft.

Ето и по-актуална информация по въпросите за MyDocuments, MyPictures и крашването:

http://www.betanews.com/article/Microsoft_...lems/1145378539

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ poisk

Прав си, извинявам се но донякъде!

Не се отнася само до потребители с HP устройства, аз лично нямам такива!

Имам само 2 бр. USB флаш драйва и при различни комбинации с тях се случва същото, което реално показва, че и други хардуерни компоненти имат влияние, може би видео картата ми, че е nVidia с последните драйвери!

От моите тестове и наблюдения установих следното:

1.Нямам никакви устройства на HP на машината с WinXPSP2

2.USB устройството е Apacer, а другият флаш драйв е Kingston

3.В няколко офиса, които поддържам нямаше също проблем, само в един, който наистина периферията беше HP

4.На виртуална машина при зададени от мен параметри също не даде проблем, но на една друга машина пак даде проблеми и пак повтарям не с ИЕ, а като цяло с ОС (изчезват папки или самата система зависва)

5.Проблема го реших, като не слагам въпросната кръпка, а там където вече е сложена и System Restore не е включен прибягвам до KILL (END TASK) на процес verclsid.exe и после преименуването му!

6.Оказва се, че проблема възниква изключително при системи с nVidia графични карти!

-----EDIT----

Ето и кратковременно решение:

Обяснено на английски тук

и за по мързеливите да четат надолу:

Влизат в машината с административни права.

Отивате на: START->RUN->REGEDIT

Намирате ключ:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions\Cached

С десен бутон на мишката кликвате върху Cached давате New и избирате DWORD Value и въвеждате:

{A4DF5659-0801-4A60-9607-1C48695EFDA9} {000214E6-0000-0000-C000-000000000046} 0x401

въведете данни за този параметър да са 1

Затворете REGEDIT и с Task Manager дайте END TASK на процес verclsid.exe, след което рестартирайте системата!

---------EDIT-------

Установих и още, че податливи на "зараза" са също така системи, които ползват споделени устройства на HP през мрежата (скенери и принтери)

Тестовете са направени при следните HP устройства налични в проблемният офис:

Принтери: 3 бр. HP LaserJet 1010 2бр. HP Deskjet 5150

Скенери: 3 бр. HP Scanjet 3670

Съответно с инсталирани драйвери, пристигащи с окомплектовката!

Интересното е, че само с един от принтерите нямаше проблем на никоя от машините и това го отдавам на факта, че самият принтер е купен наскоро и то от чужбина и се предполага, че фирмуера му е друга версия, защото ползва същият драйвер като останалите машини!

Редактирано от error_404 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

error_404 в статията която си дал пишеше за HP устройства, а тъй като аз самия вече съм инсталирал пачовете на няколко компютъра без проблеми... после попаднах на втората статия и си редактирах поста, но аз засега нямам проблеми на нито един от компютрите, които съм ъпдейтнал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

На прясно инсталиран XP+SP2 сложих Autopatcher 04'2006 Full и се почна едно постоянно саморестартиране на компа няколко минути след като зареди ОС. Три пъти преинсталирах, тъй като си мислех, че е от някой друг инсталиран софтуер. Накрая сложих стария Autopatcher 12'2005 Full и заспа. Някой да е имал същия проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване