Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

предстои ми да си купя лаптоп,като искам да може да подкарва по тежки игри като NFS most wanted 2,Battlefield 3  и т.н общо взето от този ранг.Тъй като не разбирам много много от компютри ви пиша с молба за съвет относно покупката.За сега съм се спрял на тези два лаптопа,защото са горе долу добри и се вписват в бюджета:http://www.technopolis.bg/b2c/details/519685/P11010101/Prenosim-kompyutar-HP-PAVILION-15-E010EU/E6N12EAhttp://www.technopolis.bg/b2c/details/517831/P11010101/Prenosim-kompyutar-ACER-E1-571G-53238G1TMNKS

Човекът от Технополис ми каза,че видеокартата на HP-то е по-добра,въпреки че е на АМD.Моля посъветвайте ме и ако знаете нещо по-добро в тази ценова граница моля споделете. :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

И, о, Господи... Не им се връзвай.

Ще ти дам една тема да изчетеш: За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля посъветвайте ме и ако знаете нещо по-добро в тази ценова граница моля споделете. :))

Да. Нарича се настолен компютър. Може да прочетеш тази тема.

За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв.

Jo наистина е бърз. :D

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека от технополис просто иска да ти вземе парите и да му направиш оборот. Има доста теми и коментари във форума, защо лаптопите не стават за игри. Колегата Нико ти е дал линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NVIDIA GeForce 710M: Entry level GPU of the 700M series based on the GT 620M.

Modern games should be playable with these graphics cards at low settings and resolutions. Casual gamers may be happy with these cards.

...............................................................

цитирано от notebookcheck

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно ми е ясно ,че настолните са най-добри за игри,обаче на мен ми трябва лаптоп ,а не настолен поради ред причини. Ако някой може да ми предложи нещо по-добро и ПРЕНОСИМО да заповяда. Настолни ПС-та не ме вълнуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK!За 1000 лв, бих взел аз: Acer Aspire E1-570G.Да, знам, че е с 49 лв над бюджета, надявам се това да не е особен проблем, но, предимството му тук е видеокартата, която е 740M. Те вървят 710-720-730-740. Всяка е по-добра от прадишната, по-производителна. Сам виждаш колко е разликата.И пак да кажа, понеже основно се говори за тежки игри се опитвам да извлека максимума от видеокартата, въпреки, че процесора в този модел е ниско волтажен.Охлаждането пак ще ти е проблем... Предупредили сме те за всичко, избора си е твой.

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK!За 1000 лв, бих взел аз: Acer Aspire E1-570G.Да, знам, че е с 49 лв над бюджета, надявам се това да не е особен проблем, но, предимството му тук е видеокартата, която е 740M. Те вървят 710-720-730-740. Всяка е по-добра от прадишната, по-производителна. Сам виждаш колко е разликата.И пак да кажа, понеже основно се говори за тежки игри се опитвам да извлека максимума от видеокартата, въпреки, че процесора в този модел е ниско волтажен.Охлаждането пак ще ти е проблем... Предупредили сме те за всичко, избора си е твой.

Благодаря! Тоест за игри е по-важно видеокартата да е на преден план,а не процесора.Друг е въпросът,че не съм запален геймър,не съм маниак да играя игри на ултра качество,но искам когато ми се доиграе някоя нова готина игричка(ей така за релакса) да мога да я подкарам поне на Medium ,а не да ми сече на Low. А знаеш ли дали наистина това АМД на НР-то е по-добра от нвидията на Асеr-a,който съм линкнал. Иначе тия 49 лв не са проблем,то дори въпросното НР ,което съм дал също е със 100 лева отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

710 е така наречената "Entry level", Входно ниво, за начинаещи, както искаш си го превеждай, но ние обичаме да казваме, с малко наш си хумор, че на такава карта върви чудесно на максимална резолюция и детайли Word, Excel и PowerPoint.Голям проблем е, че хората вярват на обема на видеопаметта на една карта. Гръмко се рекламират 2 GB, като че има някакво значение. Примерно говоря де. А това се използва и от консултантите, които разбират колкото един третокласник.Ще се опитам с метафори да ти онагледя една видеокарта каква и какво прави.Мисли за видеокартата като един автомобил. Знаеш, по-мощният двигател позволява по-висока скорост, нали така? Двигателя в една видеокарта е нейният процесор. Всяка една такава има отделен, който се занимава с изчисленията на самите графични инструкции. Както при Централният процесор на компютъра, така и тук този, който е по-бърз, той е по-производителен, по-мощен. Следва нещо друго. Това е самият вид на оперативната памет на картата. Дали ще е GDDR3 или GDDR5 е от значение. Това е като бензина, който ползваш в колата. 95 ще ти даде по-малка скорост и мощност от 98 или такъв с октаново число 100. Има и така наречените "шейдъри", или "транзистори". Тези миниатюрни неща са стотици на квадратен сантиметър. Всеки един от тях отговоря за определени пиксели от екрана. Тук идва и значението на какъв по размер екран ще играеш. За по-голям екран ти трябва по-добра видеокарта, с повече шейдъри...И така, да не продължаваме много много в метафорите.Та какво е самият обем на паметта на видеото. Тези 1-2 GB? Това е резервоара на колата. В него трябва да има достатъчно място, че да стигнеш от точка А до точка Б, но няма значение за това колко бързо, колко комфортно и колко качествено ще стигнеш. Това е просто резервоара...Един колега на времето казваше по този повод и тази метафора: "На трабантче и 300 литра резервоар да му сложиш, пак си е трабантче"...Сега достатъчно ясно ли се изразих?
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора. Сигурен съм, че когато си вземеш този лаптоп, така ще направиш нещата, че лаптопа ще го превърнеш почти в настолен (ще го сложиш върху малко бюро и дори офис стол ще си купиш), но то все пак ще си остане лаптоп и съм 99% сигурен, че този лаптоп няма да го изведеш извън границите на къщата и така се губи смисъла на предназначението на "преносим компютър". Ако искаш машина за работа с тежки програми и тежки игри, определено трябва да се спреш на настолна машина, а ако мислиш да използваш лаптопа извън дома тоест зависи от това дали пътуваш постоянно и т.н. то лаптопа е идеален вариант.Това е от мен!

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още 1вия месец след купуването му ще го изнеса извън границата на дома,дори извън границата на държавата,но мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,и аз тъкмо го гледах току що само че в дръуг сайт,дето е малко по-евтин :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,и аз тъкмо го гледах току що само че в дръуг сайт,дето е малко по-евтин :))

Поста беше скрит, заради неспазване на правилата по тагване на линковете.Аз го видях все пак, въпросният лаптоп, цената му беше 1129 лв...Ако ще увеличаваме толкова бюджета, то нормално да има по-добри предложения. Дай да установим един твърд таван на бюджета, за да можем да предложим най-доброто, иначе само ще си играем на това е малко по-скъпо, но по-добро...Нека знаем до къде може да се простираме, за да можем да намерим най-доброто. В заглавието си писал 1000 лв, а вече говорим за 1130, което е 130 отгоре................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в сайта имаше 80лв намаление и ставаше 1049-видях го и аз. Иначе 1150 лева таван ми е по джоба,максимум 1200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поста беше скрит, заради неспазване на правилата по тагване на линковете.Аз го видях все пак, въпросният лаптоп, цената му беше 1129 лв...Ако ще увеличаваме толкова бюджета, то нормално да има по-добри предложения. Дай да установим един твърд таван на бюджета, за да можем да предложим най-доброто, иначе само ще си играем на това е малко по-скъпо, но по-добро...Нека знаем до къде може да се простираме, за да можем да намерим най-доброто. В заглавието си писал 1000 лв, а вече говорим за 1130, което е 130 отгоре................

1049лв. върви в момента и промоцията е до 26.12.2013г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, не това е проблема :)Мнението ти премахнах заради правилата, не заради самото предложение :)

Да...Все пак какви са ти максималните възможности? Защото ако може да деш още няколко десетачки, то, естествено, ще има по-добър модел и по-подходящ... Нали се сещаш...Нека знаем в какви граници можем да се "разполагаме"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,де нали това написах по-горе,но сигурно не си го видял :) до 100,150 лева отгоре ще преглътна.Пък ако е нещо мнооооого по добро и 200,но не вярвам за тия 50 лева разлика да е нещо невероятно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За към 1300 кинта ( говорим да си заслужава ):

- HP ProBook 450 H6P53EA

Иначе това също заслужава внимание:

- Acer Aspire V5-573G NX.MCCEX.018

Тук пък можеш да спестиш някой лев:

- HP ProBook 450 E9Y30EA

- Lenovo Thinkpad E530c NZY62BM - една идея предишно поколение, но пак ще ти върши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората машина е нисък клас бизнес модел, предназначен за дълговременно ползуване и работа от рода на браузване, конферентни разговори и плащане на сметките по сделки, поради което е с процесор с намалена консумация(и съответно работни честоти и произвозителност). Едно по-сериозно натоварване с прилични по изисквания игри, вероятно ще опече машината за отрицателно време, а батерията(която е само от 4 клетки) в такъв режим, може би ще успее да изкара почти час. Ако топа устиска до тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам, ама Aspire си е чиста проба мултимедия :) Не знам къде си го видял / чел това, че е бизнес клас - на Acer това са Travelmate сериите, които нямат нищо общо с този Aspire :)

Иначе тенденциите вървят към ползване предимно на ULV процесори - така че лично аз не виждам нищо лошо в това - хем по малко ток харчи като е на батерия, хем не грее ( ако не си забелязал е с два вентилатора - нещо рядко срещано в този клас ).

Пък и кой би седнал да гейми сериозно на батерия, че да се тревожи за това? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,мисля че намерих един доста добър лаптоп - Lenovo m5400.

Даже е намален със 100 лева и ми се струват доста добри характеристиките в този ценови диапазон.Какво ви е мнението за тази машинка,малко ми е съмнителен този модел,защото никъде не го откривам,тази сериа М дори я няма в сайта на Ленов,а в Ютюб няма никакво ревюта на този модел :((ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става... но не бих купил лаптоп от тоя магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми и аз не съм пазарувал от него,а това ,че само в този магазин го има тоз модел ми става още по-съмнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

предстои ми да си купя лаптоп,като искам да може да подкарва по тежки игри като NFS most wanted 2,Battlefield 3  и т.н общо взето от този ранг.Тъй като не разбирам много много от компютри ви пиша с молба за съвет относно покупката.За сега съм се спрял на тези два лаптопа,защото са горе долу добри и се вписват в бюджета:http://www.technopolis.bg/b2c/details/519685/P11010101/Prenosim-kompyutar-HP-PAVILION-15-E010EU/E6N12EAhttp://www.technopolis.bg/b2c/details/517831/P11010101/Prenosim-kompyutar-ACER-E1-571G-53238G1TMNKS

Човекът от Технополис ми каза,че видеокартата на HP-то е по-добра,въпреки че е на АМD.Моля посъветвайте ме и ако знаете нещо по-добро в тази ценова граница моля споделете. :))

моят лаптоп беше ACER ASPIRE 5551 още го ползвам , взех го през 2010 и играех най-добрите игри като почнем от MoH 2010 , CoD WAW , COD MW 2 , 3 CoJ Blood in blond ли както беше просто мога да ти кажа , че тези игри ги превъртах по 2,3 пъти на лаптопа преди да си взема компютъра , а самият лаптоп не беше предназначен за игри , сега още ще тръгват поне една част от тези игри , но мога да ти кажа , че охлаждането е един от най-големите проблеми , може да му вземеш от онези охладителни подложки въпреки не знам каква работа ще ти свърши , но исках да ти кажа че може да вземеш лаптоп който е доста по малко над твоя бюджет и ще тръгнат без проблеми тези игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.