Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам  ...имам един много голям проблем с биос-а не иска да се вкл без да исках му слойих парола и не ми излиза F2 нито F12 като се опитам да го вкл ми излзиа да написха паролата после става черен екран с черната лентичка отгоре и само натискам Ф2 и се опитва да го вкл като премигва в горния десен ъгъл и до там .....а направих стартирането на преинсталацията на WINDOWS 7 ot windows8 на вкл лаптопмарката на лаптопа е ASUS X52D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам  ...имам един много голям проблем с биос-а не иска да се вкл без да исках му слойих парола и не ми излиза F2 нито F12 като се опитам да го вкл ми излзиа да написха паролата после става черен екран с черната лентичка отгоре и само натискам Ф2 и се опитва да го вкл като премигва в горния десен ъгъл и до там .....а направих стартирането на преинсталацията на WINDOWS 7 ot windows8 на вкл лаптопмарката на лаптопа е ASUS X52D

Нали публикувахте въпроса си в друга тема? Защо отваряте нова такава?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Здравей,заглавието сега е ОК, но не си уцелил раздела и не си ползвал търсачката, както са другите две правила, от 3-те общо, заради които заключих темата...Както и да е, да не те мъчим повече, ще преместя аз темата и ще ти дам линк към това, което трябва да прочетеш: Въпрос за парола на BIOS на лаптопИ!С две думи, ако има парола и ти не я знаеш, лаптопа се носи в оторизиран сервиз по гаранционна карта с документ, удостоверяващ собственост.Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали публикувахте въпроса си в друга тема? Защо отваряте нова такава?

Кап, едновременно сме писали двамата, ти си решил предупреждение, аз съм решил заключване. Ти си цитирал едно нарушение, а аз 3 на правилата :)Не вини човека тук, аз съм причината да пусне нова тема :)

Ами нали вие я зкл темата ,защото не беше правилно формулирана .

Разлика в няколко секунди, под минута, м/у реакцията от мен и от колегата :)Недоразумението е м/у нас!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е сервиз, тъй като нито аз, нито кой да е от колегите знаем паролата ви.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кап, едновременно сме писали двамата, ти си решил предупреждение, аз съм решил заключване. Ти си цитирал едно нарушение, а аз 3 на правилата :)Не вини човека тук, аз съм причината да пусне нова тема :)Разлика в няколко секунди, под минута, м/у реакцията от мен и от колегата :)Недоразумението е м/у нас!

Не Джо, няма недоразумение, и не си виновен. Ето го поста: http://www.kaldata.com/forums/topic/220186-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-bios-%D0%B0/page-2#entry2730861

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,заглавието сега е ОК, но не си уцелил раздела и не си ползвал търсачката, както са другите две правила, от 3-те общо, заради които заключих темата...Както и да е, да не те мъчим повече, ще преместя аз темата и ще ти дам линк към това, което трябва да прочетеш: Въпрос за парола на BIOS на лаптопИ!С две думи, ако има парола и ти не я знаеш, лаптопа се носи в оторизиран сервиз по гаранционна карта с документ, удостоверяващ собственост.Поздрави!

Решението е сервиз, тъй като нито аз, нито кой да е от колегите знаем паролата ви.

Поздрави !

паролата я знам , но проблема е ,че не иска да го стартира след като сложих паролата и то без да исках я сложих докато се опитвах да направя нещо по въпроса със слагането на windows 7 ot windows 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

паролата я знам , но проблема е ,че не иска да го стартира след като сложих паролата и то без да исках я сложих докато се опитвах да направя нещо по въпроса със слагането на windows 7 ot windows 9

Доколкото ми е известно Windows 9 все още няма ? Сигурен ли сте че въвеждате правилно въпросната парола ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за "Windows9"....WINDOWS 8 ..пиша си я знам я но когато искам да вкл менюто не става тя е и на харда същатапросто БИОС-а не иска да се вкл не ми излизат F-фовете ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не Джо, няма недоразумение, и не си виновен. Ето го поста: http://www.kaldata.com/forums/topic/220186-проблем-с-bios-а/page-2#entry2730861

Ето това не съм го видял....
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за "Windows9"....WINDOWS 8 ..пиша си я знам я но когато искам да вкл менюто не става тя е и на харда същатапросто БИОС-а не иска да се вкл не ми излизат F-фовете ... 

Сервиз...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата може да е объркана при въвеждането.Ако лаптопа иска парила за BIOS и ако ти дава "грешна парола" решението е само едно единствено - оторизираният сервиз на марката за България с валиден документ за собственост...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата може да е объркана при въвеждането.Ако лаптопа иска парила за BIOS и ако ти дава "грешна парола" решението е само едно единствено - оторизираният сервиз на марката за България с валиден документ за собственост.

Паролата аз съм я слагал да я оставим нея просто не ми се вкл биос-а.опитва се но само премигва отгоре на монитора но си седи ччерен с една долна чертичка  в горния ляв ъгъл 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата аз съм я слагал да я оставим нея просто не ми се вкл биос-а.опитва се но само премигва отгоре на монитора но си седи ччерен с една долна чертичка  в горния ляв ъгъл

Чкай малко, а иска ли ти въпросната парола на някой етап?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чкай малко, а иска ли ти въпросната парола на някой етап?

докато го вкл винаги я иска .това е нормално.но просто няма от каде да стартирам биос-а нито боот сетуп 

някои имали идея ?

да попитам знаете ли как преинсталирам БИОС-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

докато го вкл винаги я иска .това е нормално.но просто няма от каде да стартирам биос-а нито боот сетуп 

някои имали идея ?

да попитам знаете ли как преинсталирам БИОС-а

И какво мислите че ще постигнете с префлашване на БИОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някои имали идея ?да попитам знаете ли как преинсталирам БИОС-а

Бъди малко по-търпелив, не ме "Спешна помощ" тук и ничий животи не зависи от нас!Предвид знанията ти и възможностите, не, не се опитвай да "преинсталираш BIOS, защото това е една от малкото софтуерни операции, които реално могат да направят лаптопа неизползваем... Всъщност даже може и ти да не си виновен, говорим за примигване на тока. Е, при лаптопите е по-трудно това да се окаже фактор (по-малко от секунден спад в напрежението), но пак си е риск.А ако това се обърка, едно 95% със сигурност ще ти трябва сервиз и парички за ремонт... Със BIOS шега не бива!!!

Префлашване мисля, че е твърде сложен термин за питащият :Dно ще ти кажа какво ще постигне - нов лаптоп, защото ще прецака старият :D
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПРимерно да успея да го вкл след това незнам просто ми трябва да вкл биос-а за да мога да преинсталирам лаптопа по стандартния му начин и да премахна 2-рият Windows които е 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

p.s.Ако бяхте прочели темата, която цитирах, паролите се съхраняват на отделен, независим чип. Префлашването (или както Вие го наричате "преинсталиране" на BIOS) няма да помогне с нищо :D :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Префлашване мисля, че е твърде сложен термин за питащият :Dно ще ти кажа какво ще постигне - нов лаптоп, защото ще прецака старият :D

ПРимерно да успея да го вкл след това незнам просто ми трябва да вкл биос-а за да мога да преинсталирам лаптопа по стандартния му начин и да премахна 2-рият Windows които е 8

Колегата ви предложи да прочетете една тема, но вие явно не си направихте труда. Паролата не се пази на същото място като в настолните компютри. И се съмнявам че с въвеждане на парола ще "развалите" БИОС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъди малко по-търпелив, не ме "Спешна помощ" тук и ничий животи не зависи от нас!Предвид знанията ти и възможностите, не, не се опитвай да "преинсталираш BIOS, защото това е една от малкото софтуерни операции, които реално могат да направят лаптопа неизползваем... Всъщност даже може и ти да не си виновен, говорим за примигване на тока. Е, при лаптопите е по-трудно това да се окаже фактор (по-малко от секунден спад в напрежението), но пак си е риск.А ако това се обърка, едно 95% със сигурност ще ти трябва сервиз и парички за ремонт... Със BIOS шега не бива!!!Префлашване мисля, че е твърде сложен термин за питащият :Dно ще ти кажа какво ще постигне - нов лаптоп, защото ще прецака старият :D

Добре някакви идеи тогава как да стартирам този биос .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOS може да се повреди, ако се опитваш да го "преинсталираш" или ако удряш дънната платка с чук. Или ако имаш уникално пренапрежение или гръмотевична буря и нямаш никаква адекватна защита...Ти кое от това си правил, че да прецакаш BIOS?О, сложил си парола и твърдиш, че проблема не е в нея... Ясно...Занеси го в оторизираният сервиз!!!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре някакви идеи тогава как да стартирам този биос .

Трети път: сервиз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.