Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес смених сата кабела защото стария ми направи проблем.Преинсталирах компютъра след извесно време отварям гоогле схрома пише зарежда се... и до там нета спира, изкарах кабела от рутера и директно го включих в компютъра и пак същото. Само се оправя когато го рестартирам и то за 5-10 м даже няма и 5 м някой път, преинсталирах го наново защото викам че е от това но пак го прави този номер.Свързвам телефона и лаптопа интернет има преди този номер не ми го е правил за първи път,но не ми се вярва да е от сата кабела 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес смених сата кабела защото стария ми направи проблем.Преинсталирах компютъра след извесно време отварям гоогле схрома пише зарежда се... и до там нета спира, изкарах кабела от рутера и директно го включих в компютъра и пак същото. Само се оправя когато го рестартирам и то за 5-10 м даже няма и 5 м някой път, преинсталирах го наново защото викам че е от това но пак го прави този номер.Свързвам телефона и лаптопа интернет има преди този номер не ми го е правил за първи път,но не ми се вярва да е от сата кабела 

Погледнете пак кабела, според мен там е проблема щом други машини нямат грижи с интернет достъпа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има сата кабела с този за етернет не схванах ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От поста, който си написал предполагам, че имаш лаптоп, телефон и стационарен компютър - така ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сата кабела е нов

От поста, който си написал предполагам, че имаш лаптоп, телефон и стационарен компютър - така ли е?

да

на лаптопа и телефона го хващам чрез wi-fi а настолния е с кабел от рутера ама пробвах директно пак го има проблема има си 1-3-5 м нет и край без рестарт не се оправя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сата кабела е нов

да

Проблема може да е в самата мрежова карта или в защитна стена, или антивирусна програма. Пусни един пинг или трейс, когато нямаш свързаност, за да видим откъде идва проблема. Ето ти линк как се борави с тези 2 команди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей сега ще пробвам само дано да не спре нета пак и забравих да кажа че когато тегля през схрома сваля се до едно положение(всеки път различно) и забива почва да отчита че след 1 час ще се изтегли и нагоре 2-3 часа и спира да сваля и така седи примерно 2 мб свалени от 10 мб и край така може да си седи и с години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има сата кабела с този за етернет не схванах ?

Когато отвориш един броузер и той иска да пише в кеша си а не може защото диска не е свързан добре то това е проблем със сата кабела :)

ей сега ще пробвам само дано да не спре нета пак и забравих да кажа че когато тегля през схрома сваля се до едно положение(всеки път различно) и забива почва да отчита че след 1 час ще се изтегли и нагоре 2-3 часа и спира да сваля и така седи примерно 2 мб свалени от 10 мб и край така може да си седи и с години

Сата кабела (или захранващия)! Това изглежда като дисков, не мрежов проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да е в самата мрежова карта или в защитна стена, или антивирусна програма. Пусни един пинг или трейс, когато нямаш свързаност, за да видим откъде идва проблема. Ето ти линк как се борави с тези 2 команди

пробвах всичко изглежда добре

Когато отвориш един броузер и той иска да пише в кеша си а не може защото диска не е свързан добре то това е проблем със сата кабела :)

Сата кабела (или захранващия)! Това изглежда като дисков, не мрежов проблем

и аз така мисля че е от сата защото като го смених взе да ги прави номерата но пък кабела е нов значи дефект 

Редактирано от XtazY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич пробвай  с кабела да включиш лаптопа и да видиш дали пак ще ти се загуби връзката. Ако се загуби значи проблема е в кабела, който е от компютъра до рутера или самият рутер(по точно кабелната връзка-вградения switch), ако си остане връзката стабилна значи е от САТА кабела. Другия вариант да провериш дали ти от САТА кабела е като забраниш кеширането на браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич пробвай  с кабела да включиш лаптопа и да видиш дали пак ще ти се загуби връзката. Ако се загуби значи проблема е в кабела, който е от компютъра до рутера или самият рутер(по точно кабелната връзка-вградения switch), ако си остане връзката стабилна значи е от САТА кабела. Другия вариант да провериш дали ти от САТА кабела е като забраниш кеширането на браузъра.

По-горе питащия писа че няма проблем с телефон и лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе питащия писа че няма проблем с телефон и лаптоп.

Да, но лаптопа го е свързвал с безжична връзка, а аз изкам да пробва с кабел какво ще стана, чаткаш ли ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но лаптопа го е свързвал с безжична връзка, а аз изкам да пробва с кабел какво ще стана, чаткаш ли ;)

Мда и как така мрежовия кабел се е развалил точно след смяна на сата кабела....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда и как така мрежовия кабел се е развалил точно след смяна на сата кабела....

Малко е вероятно, но все пак е вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смених стария сата кабел пак го прави този проблем да не иска преинсталация ама не вярвам

Малко е вероятно, но все пак е вероятно.

пробвах го директно в компютъра пак го прави не е от него щом през рутера име интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смених стария сата кабел пак го прави този проблем да не иска преинсталация ама не вярвам

пробвах го директно в компютъра пак го прави не е от него щом през рутера име интернет

В такъв случай забрани кеширането на данни на браузъра и тогава пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как става това с гоогле схроме съм

Не знам за Chrome, но на explorer  е следното :

[*]Щракнете върху Старт, щракнете върху Изпълни, въведете regedit, след което щракнете върху OK.

[*]Намерете и щракнете върху следния подключ в системния регистър:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings

[*]В менюто Редактиране щракнете върху Нов, след което щракнете върху DWORD стойност.

[*]Въведете DisableCaching за наименуване на новия запис в системния регистър, след което натиснете ENTER.

[*]Щракнете с десния бутон върху DisableCaching, след което щракнете върху Модифицирай.

[*]Уверете се, че е избран бутон за избор Шестнадесетично, въведете 1 в полето Данни за стойност, след което щракнете върху OK.

[*]Затворете редактора на системния регистър.

Но мисля, че ще е по-лесно да смениш кабела ;)

Редактирано от legendata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно мрежовата връзка настроена ли ти е?И по специално на автоматично получаване на ip адрес ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно мрежовата връзка настроена ли ти е?И по специално на автоматично получаване на ip адрес ли е?

да на автоматично получаване на IP eЗабравих да кажа вчера преди да сменя сата кабела изчистих компюта с компресора ама това не е за пръв път и друго когато влезна в спеедтест и направя тест на скороста дига максимална скорост(свалям с 1.1,1.2мб/с) и постепенно пада 0.9,0.7,0.4мб/с и спира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е решен, спрях антивирусната (аваст) и веднага тръгна от много години съм с нея и до сега съм нямал проблеми и затова не се съмнявах в нея ама много интересно преди 2 дена я свалих и нямах проблем и като преинсталирах компа вчера и пак я свалих и опа проблем 

някой да предложи добра антивирусна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.