Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Задай въпрос на следващия / или - опознай другарчето.. /

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Sleda написа:

Магданоса, Да си го посадя в градинката и да си късам. Може и копър.

Обича ли гъст таратор с много копър?

Обичам рядък таратор с нарязани на ситно краставици и съвсем малко чесън, колкото едвам да се усеща. И на сол да е биртаман де

Сънува ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

намирам  ръбове на предмети с пръстите на краката   а вие какво намирате 

Глей сега... На думи сичко е много красиво... Но същият този Левски не е правил сичко възможно за да попадне в ръцете на властта. Напротив! Работил е в условията на строга конспирация. Пазел се е. Изб

Боза обичам! Много! Просена, добре разредена, ферментирала, резлива, леко газирана и тънко сладняща наливна бозица, в летния пек ми идва дюшеш. Лошото е, че сегашната боза е тъпкана с консерванти, та

Публикувани изображения

преди 15 минути, Реджеп Иведик написа:

Обичам рядък таратор с нарязани на ситно краставици и съвсем малко чесън, колкото едвам да се усеща. И на сол да е биртаман де

Сънува ли

всяка сутрин  излизам от  различен филм:clown:

Какво значи биртаман?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Уиш... написа:

Какво значи биртаман?

Не съм напълно сигурен, обаче...

bir“ е едно, а „tamaM“ (с 2 „м“) - добре. Значи нещо като ... „едно е добре“, демек - съвсем малко.

Познах ли Капитане???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2018 г. в 3:42, Уиш... написа:

всяка сутрин  излизам от  различен филм:clown:

Какво значи биртаман?

Нямам никаква идея и представа.

Кои основни закони познава и не нарушава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не кради - никога не съм крала, освен че през 1998 година си взех служебните: поялник, една плочка с дупки за бучване на елементи по схема и тестване, немски секачки и плоски клещи, все ценни неща и си ги занесах в САЩ. Лоша работа.

Интересна ли ти е физиката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

беше ми в гимназията заради преподавателя - научи ни как трябва да се разбират нещата, а не да се наизустяват и ни научи на много житейски истини

Обаждаш ли се все още на учителите си да ги поздравяваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се обаждам.

Относно физиката. И изобщо науката и магиите. Инквизицията не е преследвала за наука и магьосничество. Това е мит. Преследвана е идеята, че чрез наука, или магия, може да се достигне до бога, да се обясни божественото. Например, ако Айнщайн и Бор бяха средновековни алхимици. Айнщайн би бил преследван и евентуално изгорен на клада. Бор не. 

Интересуват ли те религиите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Интересуват ме. Търся приликите и ги намирам. Отдавна обаче не ми се говори и не ми се пише по темата "религии".

Гледаш ли българските сериали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледам ги и ми харесват, честно казано

не знам дали гледаш Драги наследници, но /май го написах и в преден пост някъде по тези ширини/ Валентин Танев и Георги Кадурин са просто блестящи...

Какво е твоето мнение за съвременните български филми и сериали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умерено- недоволно

Какво мислите за прераждането или "трансформацията" след смъртта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Maleficient написа:

Умерено- недоволно

Какво мислите за прераждането или "трансформацията" след смъртта?

" ...Разстрел.....И след разстрела - червеи .

Това е толкова просто и логично .

Но в бурята ще бъдем пак с теб народе мой .

Защото те обичаме ! "(цитирам по памет)

......За да "живее" вечно се предполага , че и народът го обича......

........................................................

Това е "трансформацията"......Всичко е казано в четри гениални редчета , но няма кой да чете и мисли ! Защото зад тези редчета може да се напише цяла книга..... :)

Ха ! Трябваше само да "цъкна" ( :lol6:) и ето го :

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=17&WorkID=178&Level=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

" ...Разстрел.....И след разстрела - червеи .

Това е толкова просто и логично .

Но в бурята ще бъдем пак с теб народе мой .

Защото те обичаме ! "(цитирам по памет)

......За да "живее" вечно се предполага , че и народът го обича......

........................................................

Това е "трансформацията"......Всичко е казано в четри гениални редчета , но няма кой да чете и мисли ! Защото зад тези редчета може да се напише цяла книга..... :)

Ха ! Трябваше само да "цъкна" ( :lol6:) и ето го :

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=17&WorkID=178&Level=1

Въпрос:

Можеш ли истински да проумееш и да почувстваш до дъно мотивите, и изобщо живота, на хората които са се борили (с ясното съзнание, че ще умрат) за НЯКАКЪВ ИДЕАЛ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Труден въпрос. Според мен никой от тях не е тръгнал с ясното съзнание, че ще задължително умрат в борбата. Според мен са тръгнали с разбирането, че може и да умрат евентуално в борбата, но с добра увереност в тяхната победа. Визирам примерно Левски и Вапцаров. Виж, друг един пример ми взема ума. Това е дядо Глаушко от време разделно. Той там беше откровен до последно, макар и да знаеше каква съдба ще го последва. В такъв момент всеки има своите мотиви и да ги разбера и да ги почувствам до дъно, най-вероятно не мога, но да сваля шапка и да се поклоня в знак на уважение - винаги!

Обича ли трудностите по пътя си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не

обичам да ми е лесно

преди 2 часа, Sleda написа:

Въпрос:

Можеш ли истински да проумееш и да почувстваш до дъно мотивите, и изобщо живота, на хората които са се борили (с ясното съзнание, че ще умрат) за НЯКАКЪВ ИДЕАЛ?

да  мога

искат промяна

ако зависи от друг няма да има никаква промяна и каквото е . и преклонена главица сабя не я сече.

напада се баче когато врагът е слаб

преди 6 часа, Merryl написа:

Какво е твоето мнение за съвременните български филми и сериали?

мисля че са добри екшъните и комедиите

може да  конкурират другите филми на световно ниво.

какво сте си намислили да ви се случи тази година 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, darkterminal написа:

Труден въпрос. Според мен никой от тях не е тръгнал с ясното съзнание, че ще задължително умрат в борбата. Според мен са тръгнали с разбирането, че може и да умрат евентуално в борбата, но с добра увереност в тяхната победа. Визирам примерно Левски и Вапцаров. Виж, друг един пример ми взема ума. Това е дядо Глаушко от време разделно. Той там беше откровен до последно, макар и да знаеше каква съдба ще го последва. В такъв момент всеки има своите мотиви и да ги разбера и да ги почувствам до дъно, най-вероятно не мога, но да сваля шапка и да се поклоня в знак на уважение - винаги!

за  Левски  не е ли ясно,  Дарки... моментът на посвещението не е ли крачката към смъртта..

„Аз съм посветил себе си на Отечеството си още от 61-во [лето] да му служя до смърт и да работа по народната воля...”

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 24 минути, Уиш... написа:

за  Левски  не е ли ясно,  Дарки... моментът на посвещението не е ли крачката към смъртта..

„Аз съм посветил себе си на Отечеството си още от 61-во [лето] да му служя до смърт и да работа по народната воля...”

Глей сега... На думи сичко е много красиво... Но същият този Левски не е правил сичко възможно за да попадне в ръцете на властта. Напротив! Работил е в условията на строга конспирация. Пазел се е. Избягвал е засадите. Дегизирал се е за да не го хванат. Правел им е хиляди въртели. Не случайно са му викали Джин Гиби! Значи целта му е била работи по народната воля, а не да умре заради нея... Надявам се правиш разлика. Инак... Крачки към смъртта правим всеки ден, с всеки дъх, с всяко мигване, с всяка постъпка. И не искам да кажа, че омаловажавам посвещението му, а по скоро, че ние в процеса на идеализацията му, сме му приписали разни малко вероятни мотивации, които да, звучат красиво, но само до там...

:offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Уиш... написа:

Рано или късно всичкии умираме .

Посвещението е началото на пътя към безсмъртие . Пък който до където и както я докара - един го забравят на другия ден , друг го помнят хилядолетия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Yvan Sergeev написа:

какво сте си намислили да ви се случи тази година 

Странно зададен въпрос. Отдавна съм разбрала, че планирането или "намислянето" не са достатъчни, защото нали едно било да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто да го направиш и да се случи. Даже и като се случи не е точно така както си си го мислел. За това, нищо конкретно не съм обмисляла и искала да се случи, но някак усещам, че ще е много различна година за мен. В хубавия смисъл. Така се настройвам и знам, че "вибрациите" като са позитивни и хубавото ще бъде привлечено ...

Какво ви доставя най-несравнимо удоволствие?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.03.2018 г. в 15:10, Merryl написа:

не знам дали гледаш Драги наследници, но /май го написах и в преден пост някъде по тези ширини/ Валентин Танев и Георги Кадурин са просто блестящи...

За съжаление го излъчват много рано...(за мен).

на 8.03.2018 г. в 10:36, Maleficient написа:

Какво ви доставя най-несравнимо удоволствие?

Всичко, което ми доставя удоволствие е несравнимо с другото, което ми доставя удоволствие... например музиката ми е страст и ми доставя огромно удоволствие, но обожавам и тишината... обичам да ме болят ушите от тихо...

След дълъг и уморителен ден как лягаш в леглото си - веднага заемаш позата за сън или обичаш да се изтегнеш по гръб?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трупясвам се

но ми се случва  рядко

да съм изморен

какъв цвят дрехи най- често носите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червен.

-> Кой е любимият му сериал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова са много...Но не им се връзвам много-много ,щото имам дистанционно.:D.

->Любимото му време от деня?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от сезона и моментната ми кондиция. През лятото прохладните часове на сутрините и привечерите, а през зимата средата на деня. Като цяло предпочитам деня и светлата част от денонощието.

До къде стига Вярата ви? (моментът или причината, поради които спирате и вече не вярвате в нещо)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване