Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Това е трета подобна тема, която пускам. Причината явно няма да е ясна, но сега ще поясня - на някой потребители не им убягва хората да не стоят по 17 часа във форума.Както и да е, смятам, че можем да започнем на чисто, като този път ще се пробвам/е да спазим добрия тон. Като за начало започвам с бюджетът ми - 900 лева без доставка. Компютърът ще бъде използван основно за гейминг, евентуално мога да снимам на някоя игрица. LoL, Counter strike global ofensive, BF3, BF4 са игрите , които искам да подкарвам на прилично fps и прилична графика. От стария компютър няма да се използва нищо, тъй като евентуално ще го подаря на приятел. Мониторът, на който ще играя е сравнително стар за това ще играя на 1080x720, поне докато не сменя и него.Междувременно ще се надявам да избегнем заяждането и правенето на погрешни изводи. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен по-добре се ориентирай и към покупка на монитор. За 1000лв+ можеш да се сдобиеш и с двете и игрите които си посочил пак ще вървят добре. 

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми дали конфигурация + монитор за приблизително същите мангизи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А моят съвет е да посъбереш още 3-400 лева и да си купиш нещо наистина добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А моят съвет е да посъбереш още 3-400 лева и да си купиш нещо наистина добро.

Извинявай, колега, но не мисля, че авторът е машина за пари.

А и конфигурация на Нико_ ще свърши идеална работа.

ПП: Не мисля, че си струва заради монитор да се вземе котлон или някой пентиум. Монитор винаги може да се купи :)

Редактирано от Twingo™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX

ASUS F2A85-M PRO FM2

4GB DDR3 1600 A-DATA x2

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

DAOTECH X9 MIDDLE ATX

NJOY 500WGX 500W Passive PFC

PACKARD BELL 19.5 VISEO203DXB

Обща стойност: 863.17 лв. с ДДС

Конфигурация + монитор

Редактирано от legendata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро е. Но предлагам да се вземе по-евтино дъно като това: ASUS F2A55-M LK2 PLUS и се взима по-читава кутия и захранване. За монитор този: LED BenQ 21.5 GW2255

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро е. Но предлагам да се вземе по-евтино дъно като това: ASUS F2A55-M LK2 PLUS и се взима по-читава кутия и захранване. За монитор този: LED BenQ 21.5 GW2255

Разбирам те пичага, ама номера не става има голяма разлика между чипсета на двете дъна отвири им datasheet-а и виж. Гледах да намеря най-евтиното дъно с чипсет A85, а не A55, защото имах конфигурация със по-малкия чипсет и не ми хареса и минах на A75, пък приятелят ми има A85 и двамата сме доволни от по-големите, за това избрах да е последния подел.Пък и от друга стана А55 е първата разработка още за стария ФМ1 и не е достатъчно стабилна(според моите виждания и тестове).

А относно кутията - няма значение каква ще е важното е какво ще има вътре. Пък за захранването достатъчо е 300 ватово, но ве пак това 500 ватовото е по-евтино и се надявам, че ще изкара поне 300 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ,че не асемблирате в реални условия иначе някой ще ви бие :) За чий му е дъно с 2 слота за виде карти  и  да няма място за  една външна платка ? Даотеч може да става  за  всичко друго но не и за кутия  в която бих си сложил частите . Стига сте предлагали  тия  NJOY  захранвания дето и чеп за  зеле не става от тях .

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON
1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3
GB R9 270 OC 2GDDR GV-R9270OC-2GD
CM K350 W/600W PSU
GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+
AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX

Обща стойност - 1 078.35 лв. с ДДС

Количка:
http://nikem-bg.net/cart/46469p1r46911p1r50324p1r46784p1r49908p1r49098p1rf.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам те пичага, ама номера не става има голяма разлика между чипсета на двете дъна отвири им datasheet-а и виж. Гледах да намеря най-евтиното дъно с чипсет A85, а не A55, защото имах конфигурация със по-малкия чипсет и не ми хареса и минах на A75, пък приятелят ми има A85 и двамата сме доволни от по-големите, за това избрах да е последния подел.Пък и от друга стана А55 е първата разработка още за стария ФМ1 и не е достатъчно стабилна(според моите виждания и тестове).

А относно кутията - няма значение каква ще е важното е какво ще има вътре. Пък за захранването достатъчо е 300 ватово, но ве пак това 500 ватовото е по-евтино и се надявам, че ще изкара поне 300 вата.

Кои от тези титанични разлики в чипсетите те разочароваха в А55 ?:

Публикувано изображение

Би ли споделил какви тестове за стабилност си правил на чипсет А55 ?

Изказването ти за кутията дори няма да го коментирам. Като гледам и за захранванията няма смисъл..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG теб също ще те сурвакат с това неадекватно решение дето си го измъдрил. 

Единственото адекватно нещо е чипсета. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ,че не асемблирате в реални условия иначе някой ще ви бие :) За чий му е дъно с 2 слота за виде карти  и  да няма място за  една външна платка ? Даотеч може да става  за  всичко друго но не и за кутия  в която бих си сложил частите . Стига сте предлагали  тия  NJOY  захранвания дето и чеп за  зеле не става от тях .

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3GB R9 270 OC 2GDDR GV-R9270OC-2GDCM K350 W/600W PSUGB F2A88X-D3H /A88X/FM2+AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOXОбща стойност - 1 078.35 лв. с ДДС

Количка:http://nikem-bg.net/cart/46469p1r46911p1r50324p1r46784p1r49908p1r49098p1rf.html

какъв смисъла от процесора и вграденото му APU и външната видео карта.Да не говорим ,че бюджета е 900 лв без доставка ? Ти njoy захранване имал ли си ,че да говориш така за тях ?

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека иска за бюджет 900лв. конфигурация вие къде отидохте. Да включва и монитор за + няколко лв. отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок както решите мир да има . Асемблирайте му  с една кутия за 30 лева и захранване за 40  да влезе в бюджета пък другото е бош лаф  и той  другата коледа пак ще пусне тема за нов компютър за 900 лева. Парите са си негови и както иска така да си ги харчи. Кой ще му събере нещо свястно с монитор за 900 лева бе хора ?  Още повече пък за геймене :) Защо му давате акъл да си купи кутия на която като и развие 3 пъти болчетата и тя ще дрънчи като консервена кутия  да ви питам . И от кога тия  NJOY  са били нещо по различно от Кодген  и подобни 30 левови  захранвания  без ни една защита вътре ? Вътрешното видео няма да му пречи грам с нищо  и  ако стане нещо с видеото недай си боже ще има компютър а не  консервена кутия до бюрото . Евтиното винаги излиза скъпо ми е казвал дядо и  ако ще се пазарува за  900 лева по добре да  дадеш сега отгоре 100  от колкото след 4 месеца 2 пъти по 50 и ядове и разкарване по сервизи. Ще и се раздрънчат вентилаторчетата на тая кутия  на 3 тия месец с гаранция щото не струват повече от 3 лева бройката.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои от тези титанични разлики в чипсетите те разочароваха в А55 ?:

Публикувано изображение

Би ли споделил какви тестове за стабилност си правил на чипсет А55 ?

Изказването ти за кутията дори няма да го коментирам. Като гледам и за захранванията няма смисъл..

То е очевадно - липсата на USB 3,което според мен е наи разочароващо тъй като всеки гледа в днешно време да си взема външни устройства с висока скорост, също така и възможността за hybrid crossfire, защото например аз не бих стоял само с вграденото видео, а бих си купил и външно, а пък защо ще препоръчвам хард диск със скорост която дъното не може да достигне ? ;) А пък  кутията я дадох като примерна, защото не вярвам, че като препоръчам на някого определена кутия той ще вземе точно тази, захранването знам, че не е най-удачното, но все пак.

Зарежи няма какво да споря, човека иска нещо за геймване, а той му препоръчва SATA 2 , USB 2, singel crossfire, нема кво да играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е видях, разбрах, че това което искам да стане е невъзможно. Придържайте се към конфигурацията, по-нататък евентуално ще се купува монитор.Все пак благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBGB R787OC-2GDNJOY 450RGE 450W Active PFCCM N300 BLACK /USB3 /NO PSUОбща стойност - 868.03 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r50101p1r43848p1r46156p1r1042p1r49615p1rf.html

+ това дъно от Емаг Аsrock-socket-am3-980de3 - 98,99лв. с безплатна доставка

Всичко: 967,02лв.

Това ще покрие твойте изисквания. Определено ще може да играеш BF3,BF4 и други тежки игри на добро fps. Дъното си има всичко необходимо, 8GB RAM CL9, харда е само 500GB(бюджета толкова позволява), видеото е доста добро 7870, кутията е ясна, за захранването, ако отделиш още 20лв. за GX450 ще е по-добре, но и NJOY-а ще се справи без проблем. Като цяло бюджета е надвишен с 70лв., но взимаш това и след време се ориентираш към един добър монитор и си готов. Ако не ти достигат пари единствено от RAM може да спестиш, тоест с 4GB RAM и ще си точно в рамките на 900лв. Другите компоненти за мен са минимума за прилична машина за тежки игри. ;)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bumb. Събрах още малко кинтаж, предлагайте до 1000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 984.74 лв. с ДДС

Пояснявам.Добро дъно,с 4 слота за памет.Хубав кит рам-памети.Добър процесор,с вградено видео.Хард с три години гаранция-хладен,тих.Захранване с 5 години гаранция.Хубава кутия.

п.п.Ако решите,може да добавите и допълнително охлаждане за процесора,например 

Или крайната сума става 1030 лв,без доставката.За която ще ви трябва още 20-30 лв.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Външна видеокарта,която може да се кросне с вградената в процесора

Не може. AMD recommends that you don't imbalance its APUs with anything more than a Radeon HD 6670.Пише го тук : http://www.tomshardware.com/reviews/dual-graphics-crossfire-benchmark,3583.html

Обща стойност - 1 025.07 лв. с ДДС
Процесорът е достатъчен,видеокартата е малко под 270x (~5%),кутията става,захранването е в повече даже,харда е 1 TB,рам паметта също е предостатъчна.
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.