Премини към съдържанието
flowerian

Ще ми тръгнат ли игри на тази машина?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, които четат тази темичка. Пак съм аз. И пак имам въпрос относно компютърна конфигурация.

След като премислих възможността да си взимам лаптоп, и се спрях на настолна машина/ конфигурация, проучих пазара на страната в която си живучкам в момента и попаднах на една много хубава машина.

Характеристиките на машината са следните:

AMD FX 4300 3.8 GHz

Socket AM3+

RAM 4 Gb DDR3

VGA : Nvidia GeForce 630 1 Gb

Захранването е 500 W. Mонитора е 20 инча. И от тук следва въпросът - на тази машина ще тръгнат ли игри като Assassins Creed  1,2, Brotherhood Revelations, тройката от същата поредица?

Мass Effect 1-3 ?

Call of Duty Modern Warfare , Black Ops ?

The Elder Scrolls: Skyrim ?

Arma 1-3?

Dragon Age сериите?

Интересува ме с какъв фреймрейт ще вървят игрите - новак съм в областта на видеокартите, и съответно какъв фреймрейт дават като възможност за различните игри. Сега, хубавото при мен е че за мен няма значение да е ясна графиката на една игра - мога да ги играя на Low / Medium settings игрите и не ми пречи това. Но това което ме интересува наистина е дали ще вървят гладко без да засича картината ?

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е всичко друго,но не и геймърска.

Игрите ще тръгнат.Как ще вървят обаче,е ясно. Не очаквайте чудеса.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е всичко друго,но не и геймърска.

Игрите ще тръгнат.Как ще вървят обаче,е ясно. Не очаквайте чудеса.

Аз не съм казал че е геймърска. Исках единствено да знам с какъв фреймрейт ще тръгнат тези игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете в YouTube нагледни клипчета с тази видеокарта,или със сходна конфигурация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете в YouTube нагледни клипчета с тази видеокарта,или със сходна конфигурация.

Излиза само едно клипче с Кризис 2 на около 30 фреймрейт. Другите клипове са показани или с друг процесор - 4100 на АМД или с Нвидиа 2 ГБ. Искам някой просто да ми каже дали тези игри ще тръгнат без да засичат на Medium или дори на Low settings или да търся същата конфигурация с по добра видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза само едно клипче с Кризис 2 на около 30 фреймрейт. Другите клипове са показани или с друг процесор - 4100 на АМД или с Нвидиа 2 ГБ. Искам някой просто да ми каже дали тези игри ще тръгнат без да засичат на Medium или дори на Low settings или да търся същата конфигурация с по добра видеокарта.

Имай малко търпение. Колегите от HardWare Team ще ти предоставят информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази видеокарта не очаквай да играеш на висока резолюция. По-скоро е същата е за толкова, колкото да ти изгрее машината и нищо повече. Ако искаш конкретно предложение, пусни си тема в раздела за нови конфигурации, където с колегите ще ти предложим нещо което си заслужава. Подобни конфигурации от технобакалиите често са сглобявани с остарели и залежали по складовете части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко замениш картата с hd 7730 ще бъде по-добре.Аз съм с нея и доста игри ми вървят.

Да но на по-ниска резолюция и с по-малко детайли. За игри минимума е 7770 / 650Ti, по-надолу вече ще е с доста компромиси, а и зависи и от процесора също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид монитора някои от игрите ще ги играеш даже на high. Процесора ще се справи с всички заглавия, които си посочил, но видеото е малко слабо. Макар че ако е версията с 1GB DDR 5 няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид монитора някои от игрите ще ги играеш даже на high. Процесора ще се справи с всички заглавия, които си посочил, но видеото е малко слабо. Макар че ако е версията с 1GB DDR 5 няма да имаш проблеми.

Дали с 630 ще ги играе комфортно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не? А и изискванията на автора не са високи. Това, че да се играе дадена игра комфортно се изисква top хардуеър е пълна заблуда. Как установи, че минимума за игри е 7770/650Ti?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как установи, че минимума за игри е 7770/650Ti?

От препоръчителния минимум за повечето игри който даваме в хардуерния раздел. Както и да е, да не се отклоняваме от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От препоръчителния минимум за повечето игри който даваме в хардуерния раздел. Както и да е, да не се отклоняваме от темата.

Нормално е в другия раздел да се предлагат съвременни компоненти(става въпрос за нови конфигурации). Все пак 630 е стара генерация и няма логика да се предлага, но тук имаме конкретно питане. 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги играе комфортно как няма :D Аз съм с мобилния вариант GT630M 2ГБ, и досега не съм се оплакал от нито една новоизлязла дори игра, а какво остава за споменатите горе :) Разбира се, малко са новите игри които вървят на пълен максимум, с включени AA и SSAO, също има и такива които се е налагало да ги намалям повече, но проблеми с игрите не съм имал. От споменатите от автора игри, повечето, само без Arma 3 и може би и Skyrim, с мобилната карта ги карам със средно 40-60 fps :) Разбира се, това е на 1336x768 резолюция, но също така съм включвал и към отделен full HD телевизор, и резултата е същия, ако има някаква разлика, няма да е в повече от 5 кадъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е много слаба. Процесора също е слабичък. За малко отгоре се взима 6300, който е по-добър. Захранването сигурно е някое китайско менте. Кутията е някв'а гадна най-вероятно. Със сигурност за парите, за която се предлага може да се измисли нещо по-качествено.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не? А и изискванията на автора не са високи. Това, че да се играе дадена игра комфортно се изисква top хардуеър е пълна заблуда. Как установи, че минимума за игри е 7770/650Ti?

Това, че да се играе дадена игра комфортно се изисква top хардуеър е пълна заблуда.

Напълно съм съгласен с това мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми форумъри! Отново искам да изкажа благодарността си за времето , което всеки един от вас отдели за да отговори на този мой въпрос. Специални благодарности искам да предам на Xecutioner & Dilian Velev за изключително точната информация, която ми представихте, включително инфото за фреймрейта на игрите при дадената видеокарта. Помощта беше неоценима!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога в този форум се препоръчва gt630 пред  hd 7730?  :ohmy:

Съгласен съм с 

Нико_ Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.