Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

flowerian

Ще ми тръгнат ли игри на тази машина?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, които четат тази темичка. Пак съм аз. И пак имам въпрос относно компютърна конфигурация.

След като премислих възможността да си взимам лаптоп, и се спрях на настолна машина/ конфигурация, проучих пазара на страната в която си живучкам в момента и попаднах на една много хубава машина.

Характеристиките на машината са следните:

AMD FX 4300 3.8 GHz

Socket AM3+

RAM 4 Gb DDR3

VGA : Nvidia GeForce 630 1 Gb

Захранването е 500 W. Mонитора е 20 инча. И от тук следва въпросът - на тази машина ще тръгнат ли игри като Assassins Creed  1,2, Brotherhood Revelations, тройката от същата поредица?

Мass Effect 1-3 ?

Call of Duty Modern Warfare , Black Ops ?

The Elder Scrolls: Skyrim ?

Arma 1-3?

Dragon Age сериите?

Интересува ме с какъв фреймрейт ще вървят игрите - новак съм в областта на видеокартите, и съответно какъв фреймрейт дават като възможност за различните игри. Сега, хубавото при мен е че за мен няма значение да е ясна графиката на една игра - мога да ги играя на Low / Medium settings игрите и не ми пречи това. Но това което ме интересува наистина е дали ще вървят гладко без да засича картината ?

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е всичко друго,но не и геймърска.

Игрите ще тръгнат.Как ще вървят обаче,е ясно. Не очаквайте чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е всичко друго,но не и геймърска.

Игрите ще тръгнат.Как ще вървят обаче,е ясно. Не очаквайте чудеса.

Аз не съм казал че е геймърска. Исках единствено да знам с какъв фреймрейт ще тръгнат тези игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете в YouTube нагледни клипчета с тази видеокарта,или със сходна конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете в YouTube нагледни клипчета с тази видеокарта,или със сходна конфигурация.

Излиза само едно клипче с Кризис 2 на около 30 фреймрейт. Другите клипове са показани или с друг процесор - 4100 на АМД или с Нвидиа 2 ГБ. Искам някой просто да ми каже дали тези игри ще тръгнат без да засичат на Medium или дори на Low settings или да търся същата конфигурация с по добра видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза само едно клипче с Кризис 2 на около 30 фреймрейт. Другите клипове са показани или с друг процесор - 4100 на АМД или с Нвидиа 2 ГБ. Искам някой просто да ми каже дали тези игри ще тръгнат без да засичат на Medium или дори на Low settings или да търся същата конфигурация с по добра видеокарта.

Имай малко търпение. Колегите от HardWare Team ще ти предоставят информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази видеокарта не очаквай да играеш на висока резолюция. По-скоро е същата е за толкова, колкото да ти изгрее машината и нищо повече. Ако искаш конкретно предложение, пусни си тема в раздела за нови конфигурации, където с колегите ще ти предложим нещо което си заслужава. Подобни конфигурации от технобакалиите често са сглобявани с остарели и залежали по складовете части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко замениш картата с hd 7730 ще бъде по-добре.Аз съм с нея и доста игри ми вървят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко замениш картата с hd 7730 ще бъде по-добре.Аз съм с нея и доста игри ми вървят.

Да но на по-ниска резолюция и с по-малко детайли. За игри минимума е 7770 / 650Ti, по-надолу вече ще е с доста компромиси, а и зависи и от процесора също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид монитора някои от игрите ще ги играеш даже на high. Процесора ще се справи с всички заглавия, които си посочил, но видеото е малко слабо. Макар че ако е версията с 1GB DDR 5 няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид монитора някои от игрите ще ги играеш даже на high. Процесора ще се справи с всички заглавия, които си посочил, но видеото е малко слабо. Макар че ако е версията с 1GB DDR 5 няма да имаш проблеми.

Дали с 630 ще ги играе комфортно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За справка,Assassins Creed 4 върви на high при резолюция 1400х1050 на athlon 760k + hd 7730. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не? А и изискванията на автора не са високи. Това, че да се играе дадена игра комфортно се изисква top хардуеър е пълна заблуда. Как установи, че минимума за игри е 7770/650Ti?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как установи, че минимума за игри е 7770/650Ti?

От препоръчителния минимум за повечето игри който даваме в хардуерния раздел. Както и да е, да не се отклоняваме от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От препоръчителния минимум за повечето игри който даваме в хардуерния раздел. Както и да е, да не се отклоняваме от темата.

Нормално е в другия раздел да се предлагат съвременни компоненти(става въпрос за нови конфигурации). Все пак 630 е стара генерация и няма логика да се предлага, но тук имаме конкретно питане. 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги играе комфортно как няма :D Аз съм с мобилния вариант GT630M 2ГБ, и досега не съм се оплакал от нито една новоизлязла дори игра, а какво остава за споменатите горе :) Разбира се, малко са новите игри които вървят на пълен максимум, с включени AA и SSAO, също има и такива които се е налагало да ги намалям повече, но проблеми с игрите не съм имал. От споменатите от автора игри, повечето, само без Arma 3 и може би и Skyrim, с мобилната карта ги карам със средно 40-60 fps :) Разбира се, това е на 1336x768 резолюция, но също така съм включвал и към отделен full HD телевизор, и резултата е същия, ако има някаква разлика, няма да е в повече от 5 кадъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е много слаба. Процесора също е слабичък. За малко отгоре се взима 6300, който е по-добър. Захранването сигурно е някое китайско менте. Кутията е някв'а гадна най-вероятно. Със сигурност за парите, за която се предлага може да се измисли нещо по-качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не? А и изискванията на автора не са високи. Това, че да се играе дадена игра комфортно се изисква top хардуеър е пълна заблуда. Как установи, че минимума за игри е 7770/650Ti?

Това, че да се играе дадена игра комфортно се изисква top хардуеър е пълна заблуда.

Напълно съм съгласен с това мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми форумъри! Отново искам да изкажа благодарността си за времето , което всеки един от вас отдели за да отговори на този мой въпрос. Специални благодарности искам да предам на Xecutioner & Dilian Velev за изключително точната информация, която ми представихте, включително инфото за фреймрейта на игрите при дадената видеокарта. Помощта беше неоценима!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.