Премини към съдържанието
totec

Проблем с разпознаването на видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте,

първо да се извиня ако не съм уцелил правилното място за темата ми и ако е така ще бъда благодарен, ако я преместите :)

Проблемът ми е следният - закупих си лаптоп Dell Inspirion 3521, който е с две видео карти ATI Mobility Radeon HD 7670M и Intel HD Graphics 4000, тъй като в момента нямам възможност да ползвам настолния си компютър реших да си инсталирам някоя и друга игричка. За мое голямо нещастие обаче никоя от игрите не разпознава АТI картата. Опитах се да потърся решение, сложих и най-новите драйвъри, но нищо не се промени. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен !

Поздрави

П.П. ако е от значение процесора е Intel Core i3-3217U

П.П.2 това вече съм убеден че е от значение - компютърната ми грамотност не е особено висока (това го казвам тъй като се сблъсках с възможни решения които изискват настройки в BIOS-a)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си инсталирани всички драйвери? Пипал ли си нещо в Биос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как решихте че играта "не разпознава " видеокартата ? Проверихте ли в Диспечера на устройства дали драйвера за AMD  е инсталиран коректно ? Да не сте пипали нещо по configure switchable graphics и там нещо да е на power saving ? На батерия ли се опитвате да играете тези игри ? Дайте тази информация, за да има и по конкретни съвети за решаването на проблема Ви .

Поздрави .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на иконата на играта: Run with graphics processor---> High Performance ATI processor. Пробвай така. Ако го нямаш това меню значи не си инсталирал правилно драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за пропуските си :

- всички драйвери са инсталирани

- не в Биос нищо не съм пипал

- играта си има launcher , там се появява само Intel HD Graphics 4000

- в Device Manager ги показва и двете и двете са с последни драйвери, а ако реша да изключа Интел-а играта въобще не тръгва

- в configure switchable graphics всичко съм сложил на High performance

- винаги пробвам само на кабел да играя

Десен бутон на иконата на играта: Run with graphics processor---> High Performance ATI processor. Пробвай така. Ако го нямаш това меню значи не си инсталирал правилно драйверите.

хммм такава опция действително ми липсва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. В launcher-a  винаги ще се показва Интелската карта .

2. Ако изключите интелската карта няма да работи нищо .

Само това ли сте пипали по настройките на видео картата ?

Спомнете игрите който се опивате да играете .

Ако всичко си е наред с драйверите  и не са пипани никакви настройки на видеото , при натоварване автоматично си тръгва по-мощната видеокарта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имах подобен случай с лаптопа на един приятел. Първо трябва да се качи драйвера на интелската карта, а после този на ати-то. След това, когато се пусне тежки приложение, би трябвало автоматично да се пусне дискретната карта. Втората карта му беше на нвидиа.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Catalyst Control  Center на AMD-то в раздела Power има подраздел switchable graphics method . Там има опцията за смяна на картите . Екрана може да  премигне  няколко пъти, преди да  излизат опциите  за настройка.Може да се настрой AMD  картата да работи само когато машината е на мрежово захранване ,а когато работи  на батерия  да работи с интелската . То и самата система с две карти е с основна цел енергопестене .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но според мен е важен реда на слагането на драйверите за двете видеа.

Ако не е спазен реда на инсталиране , т.е. - драйвер за чипсет - драйвери за ителската карта - драйвери за AMD видеото , то щеше да има проблем при самата инсталация на драйверите на AMD .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

първо да се извиня ако не съм уцелил правилното място за темата ми и ако е така ще бъда благодарен, ако я преместите :)

Проблемът ми е следният - закупих си лаптоп Dell Inspirion 3521, който е с две видео карти ATI Mobility Radeon HD 7670M и Intel HD Graphics 4000, тъй като в момента нямам възможност да ползвам настолния си компютър реших да си инсталирам някоя и друга игричка. За мое голямо нещастие обаче никоя от игрите не разпознава АТI картата. Опитах се да потърся решение, сложих и най-новите драйвъри, но нищо не се промени. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен !

Поздрави

П.П. ако е от значение процесора е Intel Core i3-3217U

П.П.2 това вече съм убеден че е от значение - компютърната ми грамотност не е особено висока (това го казвам тъй като се сблъсках с възможни решения които изискват настройки в BIOS-a)

естествено че няма да се промени - за това има BIOSЗАДАИ В БИОС-а разпознаване на VGA адапторите (AUTO) и си готов после си нагласи кой да ти е по подразбиране драивера и почваи да играеш НЯМА ДА ИМАШ ПРОБЛЕМИ :) 

с УВАЖЕНИЕ:theCrown

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

естествено че няма да се промени - за това има BIOSЗАДАИ В БИОС-а разпознаване на VGA адапторите (AUTO) и си готов после си нагласи кой да ти е по подразбиране драивера и почваи да играеш НЯМА ДА ИМАШ ПРОБЛЕМИ :) 

с УВАЖЕНИЕ:theCrown

Благодаря за предложението и така и ще направя, само че съм убеден че не ми стига квалификация да барам Биос-а, така че отива при чичко доктор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението и така и ще направя, само че съм убеден че не ми стига квалификация да барам Биос-а, така че отива при чичко доктор.

Ами чакам те вече 4 дни , няма те .... :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами чакам те вече 4 дни , няма те .... :) :)

Тъй като гледам откъде си ще ми излезе по евтино направо да го продам и да си купя нов :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като гледам откъде си ще ми излезе по евтино направо да го продам и да си купя нов :P

Има и други методи на лечение различни от физическото присъствие . На всичко отгоре са и безплатни . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.