Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бюджетът ми е 800 лева, нито лев повече! Конфигурацията ще се използва за игри, предпочитам AMD процесорите. Игрите който ще се играят са Dota2, Lol, Wow, CS:GO.

Очаквам вашите предложения, Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно е да се вмести добра външна видео карта.

• Какъв е мониторът и на каква резолюция е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

NJOY 500RGE 500W Active PFC

POWER C AX7850 1GBD5-DH

868лв

Предложението е 68 лв над бюджета.Може да замени картата с SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK и цената е 815 лв

Редактирано от SLI>Ti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега дъното е ATX, а кутията е за mATX дъна...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бе и аз съм се заблял :D Редактирано...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение.

Обща стойност - 805.02 лв. с ДДС

Пояснявам.Считам,че вграденото в процесора видео ще е достатъчно за игрите,които играете.След време,ако се наложи,може да се добави видеокарта.Сложил съм ви диск,имащ ССД плочки,което го прави достатъчно бърз.Допълнително охлаждане на процесора.Достатъчно количество рам-памет.Чудесно захранване.Кутията е перфектна.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение.

Обща стойност - 805.02 лв. с ДДС

Пояснявам.Считам,че вграденото в процесора видео ще е достатъчно за игрите,които играете.След време,ако се наложи,може да се добави видеокарта.Сложил съм ви диск,имащ ССД плочки,което го прави достатъчно бърз.Допълнително охлаждане на процесора.Достатъчно количество рам-памет.Чудесно захранване.Кутията е перфектна.

Вместо този процесор за 5 лв. отгоре по добре този с по добрата графика и по голямата работна честота - Richland  :)A10 6790k 4.3GH FM2 и може да спести 23-24 лв. като вземе - CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU. Разлика няма освен дизайна, а в температурите - хич :)

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам външното видео пред това вграденото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От стар компютър можеш ли да ползваш хард диска или кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетът ми е 800 лева, нито лев повече! Конфигурацията ще се използва за игри, предпочитам AMD процесорите. Игрите който ще се играят са Dota2, Lol, Wow, CS:GO.

Очаквам вашите предложения, Благодаря !

Крайна цена 799,18 лв.

Без записвачка. 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам външното видео пред това вграденото.

Защо?

Нали сте наясно,че вземете ли карта,все от нещо друго ще трябва да се реже,в рамките на бюджета който имате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 788.00 лв. с ДДС

mrazqmakaroni, не съм видял едно твое свястно предложение. Все си мисля да се направи нещо като черен списък на хардуерния раздел, в който да се вписват всички потребители, на които НЕ трябва да вярваме и да се връзваме на тъпите им предложения.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mrazqmakaroni, не съм видял едно твое свястно предложение. Все си мисля да се направи нещо като черен списък на хардуерния раздел, в който да се вписват всички потребители, на които НЕ трябва да вярваме и да се връзваме на тъпите им предложения.

Не че защитавам колегата, но ти онзи ден беше пуснал тема за видео карта за твой познат. Добре беше описал всичко, но щом си в час с нещата, защо не забеляза смешното захранване на приятелят ти? Първо трябва да започне от там, а тогава да му търсиш видео.  :rolleyes:  Това само за пример! Иначе не съм аз човека, нито ти където да казва кой какъв е. ;)  Другото, което е добре като пишете конфигурации не само да направите количката, а да се обосновете защо е така, имате ли опит с някои части предложени от вас и т.н., защото така едно "голо" предложение без обосновка говори само, че това предлагат всички защо и аз да не предложа същото, но без да знам защо го предлагам.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че защитавам колегата, но ти онзи ден беше пуснал тема за видео карта за твой познат. Добре беше описал всичко, но щом си в час с нещата, защо не забеляза смешното захранване на приятелят ти? Първо трябва да започне от там, а тогава да му търсиш видео.  :rolleyes:  Това само за пример! Иначе не съм аз човека, нито ти където да казва кой какъв е. ;)  Другото, което е добре като пишете конфигурации не само да направите количката, а да се обосновете защо е така, имате ли опит с някои части предложени от вас и т.н., защото така едно "голо" предложение без обосновка говори само, че това предлагат всички защо и аз да не предложа същото, но без да знам защо го предлагам.

Поздрави!

Забелязах "смешното" захранване, но, все пак, исках да разбера дали си струва риска да остане с него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо чудно ако този "xfe" се окаже онзи Swifty96 и така нататък с клонинговите акаунти! Сигурно това трябва да ти е 2-рата машина, а? - Препоръки за конфигурация -@xfe #16Темата може да се Заключва, утре отивам да ми сглобят Машината която @Masterplay Ми предложи, Благодаря за бързата реакция и за съдействието, Лека вечер. - ???

Ако "найстина" имаш тази машина предложена от мастърплей в онази тема с нея ще си играеш посочените игри и няма да пускаш нова тема. 

Абе вие да не си правите колекции от машини или просто си "копате" тези пари, или пък спамерството ви кефи?

@Masterplay

Едно предложение от мен :

ASROCK FM2A55M-DGS BULK FM2
ATHLON X4 750K /BOX/FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO
1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M
SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5
CM K380 W/ELITE 500W

Обща стойност - 716.23 лв. с ДДС

Количка

Поздрави и приятна вечер !

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.