Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Решил съм  да си купя лаптоп и както сигурно предполагате не разбирам много,за това имам нужда от вашата помощ или мнение.По принцип лаптопа ще се ползва за интернет, музика ,видео , по слаби игри , и офис приложения.Спрял съм се на марката Acer, защото като че ли предлагат на поносими цени повечко екстри. Според вас кой от изброените модели  от тук http://www.notebookstore.bg/notebooks/notebooks-ACER ще ми върши работа. Бюджета ми е максимум 700лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изачакай малко, колегите ще ти предостаявт за този бюджет различни варианти. Не робувай на марки. Не знам къде си прочел, че само ACER имат поносими цени и качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изачакай малко, колегите ще ти предостаявт за този бюджет различни варианти. Не робувай на марки. Не знам къде си прочел, че само ACER имат поносими цени и качество.

Не робувам на марки, един приятел ми препоръча да си избера от моделите на Acer в този сайт, и аз тъй като не разбирам много  ги пуснах тук да ме посъветвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във форума има и подобни теми. Може чрез търсачката да намериш необходимата информация. Ето ти една примерна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се похваля. В крайна сметка се спрях на този http://www.notebookstore.bg/ACER-E1-531G-B964G75MNKS%22%5Dhttp://www.notebookstore.bg/ACER-E1-531G-B964G75MNKS. Засега всичко за което ми трябва върви перфектно, даже имам и подарък чанта към него :)

Благодаря на всички които ми отговориха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се похваля. В крайна сметка се спрях на този http://www.notebookstore.bg/ACER-E1-531G-B964G75MNKS%22%5Dhttp://www.notebookstore.bg/ACER-E1-531G-B964G75MNKS. Засега всичко за което ми трябва върви перфектно, даже имам и подарък чанта към него :)

Благодаря на всички които ми отговориха.

Какви градуси ти поддържа? Като го натовариш макс колко градуса дига?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви градуси ти поддържа? Като го натовариш макс колко градуса дига?

За работата за която го ползвам - офис приложения, интернет и гледане на филми, не ми се струва да грее.Вентилатора почти не го чувам, само от време на време усещам как засилва за момент оборотите и спира. Засега съм много доволен от него. Освен това, когато си взимах лаптопа от офиса на notebookstore, момчетата ми казаха да го наблюдавам след година, две ако започне да прегрява много да им го нося за профилактика, че им се задръствали вентилаторите с боклуци и имало опасност от повреда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има правила едни такива за използване на лаптоп . Всеки може да си ги намери и прочете при желание .

На собственика на лаптопа да му е честит и да го ползва дълго и без проблеми .

Мое мнение си е и не ангажира никой , но аз ако трябваше да купя лаптоп  , никога не и при никакви обстоятелства не бих поръчал от сайтове . При наличието на толкова много магазини и то наистина големи магазини , да се поръча от сайт и то машина която не е някаква специфика уникална за мен е неприемливо . Но пак казвам , това си е мое мнение .

Лек ден на всички .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мое мнение си е и не ангажира никой , но аз ако трябваше да купя лаптоп  , никога не и при никакви обстоятелства не бих поръчал от сайтове...

В магазините понякога продават с по-голяма надценка или просто е по-удобно, ако си от по-малко населено място и в него няма големи магазини с богат избор, да си поръчаш по интернет, от сайт и да ти го достави куриер на крака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В магазините понякога продават с по-голяма надценка или просто е по-удобно, ако си от по-малко населено място и в него няма големи магазини с богат избор, да си поръчаш по интернет, от сайт и да ти го достави куриер на крака.

Помислих за това че може да е се случи да нямаш "под ръка " голяма верига магазини . Но едва ли има населено място в държавата което в периметъра му от 60-70 да няма такива магазини за техника . Гаранция от сайт и от голяма верига магазини сравнение има ли ? Няма и никога не може да има . Да , в магазина може нещо да струва 30-40 лв. по-скъпо ( не всичко ) , това е за сметка на гаранцията която получава клиента - с години и то не само на листчето а и доказано такава. Може да го заменя при повреда в определения срок , може да го дава за ремонт в десетки сервизи в страната и какво ли още не . Такова нещо от сайт супер рядко се случва . При мен от последната разпродажба на Емаг си имам един лаптоп , който просто отказа на 4-я ден , и вече месец се занимавам с дивотии . Е мерси за доставката на крака и по-ниската цена . Който желае да си вземе от интернет каквото поиска , техника - само в магазин .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислих за това че може да е се случи да нямаш "под ръка " голяма верига магазини . Но едва ли има населено място в държавата което в периметъра му от 60-70 да няма такива магазини за техника . Гаранция от сайт и от голяма верига магазини сравнение има ли ? Няма и никога не може да има . Да , в магазина може нещо да струва 30-40 лв. по-скъпо ( не всичко ) , това е за сметка на гаранцията която получава клиента - с години и то не само на листчето а и доказано такава. Може да го заменя при повреда в определения срок , може да го дава за ремонт в десетки сервизи в страната и какво ли още не . Такова нещо от сайт супер рядко се случва . При мен от последната разпродажба на Емаг си имам един лаптоп , който просто отказа на 4-я ден , и вече месец се занимавам с дивотии . Е мерси за доставката на крака и по-ниската цена . Който желае да си вземе от интернет каквото поиска , техника - само в магазин .

Няма значение дали се купува от сайт, или от физически магазин, при определени условия. Така или иначе лаптопите са същите. Освен това, едва ли има сериозен магазин/верига магазини за техника, които да не предлагат и онлайн покупка. Като при това имаш допълнителни привилегии - да върнеш уреда в 7-дневен срок, а често и отстъпка от цената.

Условията обаче са - онлайн магазинът да е сериозен, с добра репутация, и да предлага гаранция към фирмен сервиз на марката, или на официалния вносител. Нещо, с което emag не може да се похвали. Бях писал преди в друга тема, че гаранциите, които в някои случаи те издават, важат единствено пред тях. И че магазинът не е регистриран в България, а в Румъния, поради което не се подчинява на Закона за защита на потребителите, и комисията, която следи за спазване на този закон, не може да му направи нищо. Но явно много хора се подлъгаха от ниските цени, и хукнаха да купуват, без да са проучили предварително. И сега си патят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение дали се купува от сайт, или от физически магазин, при определени условия. Така или иначе лаптопите са същите. Освен това, едва ли има сериозен магазин/верига магазини за техника, които да не предлагат и онлайн покупка. Като при това имаш допълнителни привилегии - да върнеш уреда в 7-дневен срок, а често и отстъпка от цената.

Условията обаче са - онлайн магазинът да е сериозен, с добра репутация, и да предлага гаранция към фирмен сервиз на марката, или на официалния вносител. Нещо, с което emag не може да се похвали. Бях писал преди в друга тема, че гаранциите, които в някои случаи те издават, важат единствено пред тях. И че магазинът не е регистриран в България, а в Румъния, поради което не се подчинява на Закона за защита на потребителите, и комисията, която следи за спазване на този закон, не може да му направи нищо. Но явно много хора се подлъгаха от ниските цени, и хукнаха да купуват, без да са проучили предварително. И сега си патят.

Прав си разбира се колега . Само че както казваш ти , големите вериги магазини си имат и онлайн поръчка и доставка . Не намираш ли разлика да поръчаш онлайн примерно от Технополис и да поръчаш онлайн просто от .... сайт ? Аз лично разликата я намирам повече от огромна и тя си е такава . Чрез онлайн пазаруването от верига магазини си спестяваш просто време да ходиш до магазина , а при същата процедура от сайт  си спестяваш със сигурност  единствено спокойствието .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената сериозна разлика, която виждам, е че в повечето случаи онлайн магазините са в състояние да предложат по-ниски цени от физическите :) .

Погледни в секция "Хардуер". Конфигурациите, които се предлагат там, са изцяло от онлайн магазини - Sky, Nikem и т.н. Да не искаш да кажеш, че би предпочел да си купиш компютър от Технополис? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.