Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Изтеглих си Game of Thrones 1080p релийз и когато го отворя с KMPlayer филма забива.Четох че трябва да си изтегля разни кодеци и аз изтеглих някакъв K Lite Codec Pack. Също така четох статии как да си настроя програмата от Preferences но не стана. Ето конфигурацията ми. Video Card: Nvidia GT 430  Processor: AMD Athlon 64 X2 5600+  RAM: 3.1 GB  OP: Windows 7 Ultimate x32  Monitor: 1980x1080  |  60 GHzGHzКажете по принцип какви драйвери и кодеци са нужни за да подкараш какъвто и да е 1080p филм. 

Редактирано от eximox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,обяснете как точно сте получили 3,1 ГБ рам?

Иначе,конфигурацията ви е достатъчна за Full HD филми,не би трябвало да имате проблеми.

Опитайте с други плейъри.Като изобщо не ви трябва този кодек пакет,махнете го.

п.п.Надявам се,че сте инсталирал драйверите на видеокартата.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,обяснете как точно сте получили 2,1 ГБ рам?

3.1 всъщност. 32битова система с 4ГБ физическа памет.

Изтеглих си Game of Thrones 1080p релийз и когато го отворя с KMPlayer филма забива.Кажете по принцип какви драйвери и кодеци са нужни за да подкараш какъвто и да е 1080p филм.

На мен ми се струва като софтуерен проблем, но и процесорът е слабичък за това и ако не се ползва хардуерно ускорение, може и да е нормално да позасича.Принципно на мен (лаптопа на жената по-точно) най-добре ми вървят с MediaPlayer Classic. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,обяснете как точно сте получили 2,1 ГБ рам?

3,1 Gb...

Проверете какви кодеци имате инсталирани. Колегата преди мен е прав, че не трябва да имате проблеми с HD филмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен има много буклуци работещи на заден фон и от там не се доставя достатъчно мощ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3,1 Gb...

Редактирах се,просто грешно натисната цифра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.1 всъщност. 32битова система с 4ГБ физическа памет.На мен ми се струва като софтуерен проблем, но и процесорът е слабичък за това и ако не се ползва хардуерно ускорение, може и да е нормално да позасича.Принципно на мен (лаптопа на жената по-точно) най-добре ми вървят с MediaPlayer Classic.

Донякъде си прав, но не точно. Проблема може и да е от по-слабата карта, която не смогва и изчисленията се прехвърлят на процесора, който е по-старичък и също не може да се справи подобаващо. Все пак нека не правим генерални изводи, защото проблема може да се окаже и от кодеците.

Редактирах се,просто грешно натисната цифра.

Да, няма значение в случая. Проблема е породен от версията на ОС - x86 на Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти не е никак слаб. FullHD видео се подкарва и на добър едноядрен процесор и Intel GMA/HD graphics. Пробвай VLC.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох че ако направя hardware acceleration няма да засича сега ще се опитам. А иначе може да е и от video renderer. Аз ползвам Direct 3D 9 RGB Surface (HQ Subtitles).

А

Компютъра ти не е никак слаб. FullHD видео се подкарва и на добър едноядрен процесор и Intel GMA/HD graphics. Пробвай VLC.

VLC поддържа ли субтитри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякъде си прав, но не точно. Проблема може и да е от по-слабата карта, която не смогва и изчисленията се прехвърлят на процесора, който е по-старичък и също не може да се справи подобаващо.

Ами аз писах че смятам че е софтуерен проблем - т.е. я кодеци я плейър.Видеокартата може да е слаба, но тука говорим за декодване на видео стрийм, а не за рендване на 3D. В днешно време, дори процесорите на телефоните имат хардуерен FullHD декодер. Също разните Raspberry-та и т.н. Т.е. за видео не е слаба.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай този KMP ,деинсталирай всички кодек пакети които имаш,почисти с CCleaner.

Инсталирай си Potplayer и се наслаждавай  :)

Конфигурацията ти е напълно достатъчна за безпроблемно възпроизвеждане на такива файлове !

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох че ако направя hardware acceleration няма да засича сега ще се опитам. А иначе може да е и от video renderer. Аз ползвам Direct 3D 9 RGB Surface (HQ Subtitles).

А

VLC поддържа ли субтитри?

То сигурно е пуснат hardware acceleration, ако имаш драйверите инсталирани. VLC поддържа субтитри и то много добре. Ако ги няма в папката и не са с еднакво "име", можеш да посочиш srt файла. Ако се показват йероглифи, просто в настройките го настрой на Cyrilic

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако се ползва хардуерно ускорение - не всички плейъри и кодеци го подържат. Ако нещо е омазано се минава само на софтуер и тогава процесора е направо много слаб за чисто софтуерно декодване.VLC-то сега го пооправиха, но в началото на годината плейваше по-зле FullHD от MPC на една и съща машина. Иначе по принцип и аз го харесвам и ползвам. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, тегля VLC, ако не стане - Potplayer.

Изтеглих VLC и забива дори повече.

Възможно е да е от самият файл тък като на места се разминава звук с картина, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от самият файл тък като на места се разминава звук с картина, не знам.

А колко е натоварването на CPU-то ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много мнения се натрупаха.

Първо плеари като KMPlayer, POTPlayer, GOM и компания идват със вградени кодеци. Тези вградени правят проблем с външните.

Важно е да се премахнат всички кодеци и да се почисти хубаво системата. След което се слага само POT Player и всичко спокойно.

p.s.

Помисли за преинсталиране със 64 битов Windows, за да си ползваш всичката оперативна памет, която имаш, колегите намекнаха за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага вземи си сложи Win 7 x64, защото с 32 битовата система не можеш да използваш пълният капацитет. Ако не ти се занимава просто си сложи Malarebytes и си изчисти системата, след това няма да имаш никакви проблеми. Другото което както колегата преди мен каза махни ги тези допълнителни кодецие, в KMPlayer са вградени всички. Надявам се да съм ти полезен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнихте ли всички препоръки?

Отворете Таск Мениджъра,и вижте при пуснат филм и като лагва,как се натоварва процесора и рам-та.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/826/6866826S.jpg
CPU: 100% Usage
RAM: над половината

Прочете ли поста ми и направи ли това,което писах?

Да. Махнах абсолютно всичко и сложих само PotPlayer.

Редактирано от eximox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/826/6866826S.jpg

CPU: 100% Usage

RAM: над половината

Да. Махнах абсолютно всичко и сложих само PotPlayer.

Вах :ohmy:  Тоя плеър сефте го виждам да работи на такова натоварване.Аз на 4К файлове и то на стария лаптоп не съм виждал такова чудо!

Какво ти показва в Task менаджера? Кои процеси товарят? Какво още имаш пуснато? Не мога да повярвам ,че Pot ти товари толкова!

ПП. А и ако си с настройките му по дефул това е просто невъзможно той да ти товари толкова!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете,драйвери имате ли инсталирани?

Правена ли е оптимизация на операционната система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключа Pot става на 45 - 50 % натовареност. 

Драйверите на монитора и на видео картата са най - новите. За други не съм сигурен. Имам DirectX 11 и Microsoft Visual C++ 2008.

ОС-а е сложена преди 1 месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.