Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Radoslav Petrov

Климатик за 65кв. апартамент

Препоръчан отговор

Здравейте, ето го моят казус. Имам двустаен панелен апартамент (около 65кв.) на първи етаж, над мен и около мен не живее никой. Искам да направя ремонт и след това да се отоплявам на климатици. Мисля да сложа ПВЦ дограма, да изолирам всички тавани и външни стени (и тези към съседите) с вата и гопсокартон, също така замислям и външна изолация. От климатици не разбирам нищо, ако някой може да ми даде съвет и насока към марка и параметри на климатик, ще му бъда безкрайно благодарен.

П.С. Ако имате критики към ремонта който мисля да направя с радост ще ги прочета и ще ги взема предвит.

Благодаря Ви много за помощта :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изолация и то на панел се прави само външна, - при вътрешната се получава влага по ъглите където са надите на панела.

За климатиците - колкото стаи, толкова климатици. За стаите смяташ обем, не квадратура и гледаш кой те устройва, според мене 12-ки са ти достатъчни.

Ако си паралия - вземаш дайкин или панасоник. Ако не си - медеа е компромисния вариант цена качество. Това към момента. Като се насочиш към конкретни модели - питай тук или чети отзиви в нет-а. А отдолу как стои положението с изолацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А отдолу как стои положението с изолацията?

Отдолу няма никаква изолация, а почти целия апартамент е с плочки. Мисля да налепя фибран на таваните на мазетата които са под мен.

Иначе си харесах ето този климатик и мисля че ще ми свърши работа.  http://www.technopolis.bg/b2c/details/651217/P11120101/Invertoren-klimatik-LG-H12AK.NSM/H12AK.UL2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне да беше казал бюджета за климатика. Относно дограмата - аз това лято смених моята със 6 камерна Тисен със троен пакет, включващ соларно, високоенергийно и акустично стъкло и съм доволен. Модела на профила е Thyssen INOUTIC PRESTIGE 6

Няма конденз при нея. Ужасно доволен съм.

Сега видях за климатика. Като ще хвърляш толкова много пари за него - защо не се насочиш към Митсубиши?

Аз тази година правих изолация. С 7,5 см EPS, на панела. Там където обръщаха прозорците, поставих 7,5 см XPS, както и там където са възлите отговорни за сглобките на панела.

П.с: Редактирах линка със конкретно предложение за климатик. За това и го болднах.

И друго да споделя - по никакъв повод и начин не перфорирай дограмата си за каквото и да е. Ако ще поставяш вътрешни щори има опция за монтаж със двойно залепващи се лепенки. Има такива които са достатъчно здрави и издръжливи за да задържат щорите поне за 10 години. Аз лично моите върешни щори ги поставих със лепнки Вюрт и до сега не са мръднали.

Дупките по профила са враг на дограмата и нарушават нейните шумоизолационни свойства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болднал си линк към девятка.Колкото и хубава изолация да се сложи тя няма да  е достатъчна.

Как с девятка се отопляват 65.кв.м???

Не е ли по-добре, като не знаеш кое какво е, да не даваш съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болднал си линк към девятка.Колкото и хубава изолация да се сложи тя няма да  е достатъчна.

Как с девятка се отопляват 65.кв.м???

Не е ли по-добре, като не знаеш кое какво е, да не даваш съвети.

Ти не четеш. Няма как да отоляваш 65 квадрата с един климатик. Това е тотално безумие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две 12-ки  за хола и спалнята и една 9-ка  за кухнята  така е  в нас и за 15 мин. става баня.Квадратурата е същата без изолация  е къщата . Дограмата е  с термо мост на 8 години алуминиева вайс профил. Конденз не съм виждал никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не четеш. Няма как да отоляваш 65 квадрата с един климатик. Това е тотално безумие.

Мисля че, темата се казва "Климатик за 65 кв. апартамент".А ти даваш препоръка с линк към девятка.

Че има как да се отопляват 65кв. е друг въпрос.Съвсем отделен въпрос е, че апартамент не се отоплява с един климатик. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две 12-ки  за хола и спалнята и една 9-ка  за кухнята  така е  в нас и за 15 мин. става баня.Квадратурата е същата без изолация  е къщата . Дограмата е  с термо мост на 8 години алуминиева вайс профил. Конденз не съм виждал никога.

За климатика може би си прав. Но виж какво е написал автора - иска със една 12ка да топли 65 квадрата. Или поне аз така разбрах неясните му писания. Еми няма как да стане. Относно - Тисенкруп - там компромиси не правя. Това е доказала се марка. И за Вайс съм чувал добри неща - дори познавам хора монтиращи и сглобяващи въпросните профили - но моето доверие беше спечелено от Тисен.

Мисля че, темата се казва "Климатик за 65 кв. апартамент".А ти даваш препоръка с линк към девятка.

Че има как да се отопляват 65кв. е друг въпрос.Съвсем отделен въпрос е, че апартамент не се отоплява с един климатик. 

Полседния ми пост говори достатъчно по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за постовете.

Приемам забележката за заглавието на темата, но отдолу в описанието съм написал, че искам да се отоплявам на климатици. Що се отнася за климатик в спалнята не мисля че е добра идея защото имам малко дете и съм чувал, че не е добре да има климатик там където детето спи. В общи линии ми стана ясно от какви климатици имам нужда, за което ви благодаря. :)

П.С. Посъветваха ме вместо с климатици да се отоплявам с електрическо котле. Имате ли мнение по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм в панелка на първи етаж.

Южен хол, северни кухня и спалня.

първо за изолацията.

Всички външни стени и таваните съм изолирал с предстена обшивка гипскартон+5см. вата.

Да знаеш че ще ти излезе доста солено.Аз сам си правих всичко и материалите ми излязоха малко над 1000лв.

около 7-8лв на квадрат са материалите.

2,80лв е картона

1,60лв ватата

останалите пари са за профили,шпакловка и боя.

Имаш 65 квадрата тавани и около 40 квадрата стени.

И двете ми тераси са остъклени и изолирани с 5см стиропор.

Дограмата е PVC сменяна преди десетина години най-евтината която намерих.

Марки не помня стъклопакета си е стандартен.

В спалните съм с ламинат под ламината съм сложил 1см. фибран.

Забравих да кажа че бившата кухня я направих на спалня, а ненужно големия хол го преустроих на всекидневна с кухненски бокс.

Всекидневната(хола) и коридора са с теракот зимата слагам дебели килими.

Сега за отоплението.

Два инверторни климатика Хаер купувани 2007г. 12ки единия е в бившата кухня другия в хола.

Външните тела са максимално защитени от вятър и дъжд.Тествал съм ги до към минус 18 градуса и се справят прилично.

В спалнята която се пада по средата имам малка камина "прити" Палим я само при нужда.

Вратите не ги затварям.

През деня няма никои у дома затова съм настроил климатиците да се пускат към 16.00 часа и работят до към един след полунощ.

Температурата се движи от 18 до към 22 градуса. сметките за ток са поносими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си решил да станеш изявен  спонсор на някое електроразпределително дружество - електрическото котле е великолепен избор, без всякаква конкуренция.

Струва ми, се че този който те е посъветвал за това котле, не ще да ти е приятел.

П.п Колегата може да е доволен Хайер, но аз бих те посъветвал да ги избягваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.п Колегата може да е доволен Хайер, но аз бих те посъветвал да ги избягваш.

Не случайно написах кога са купувани. 

Поръчах ги в средата на едно много топло лято, монтираха ми ги края на септември.

Инверторни климатици влизащи в моя бюджет по магазините имаше 3-4 модела.

Да чукна на дърво излязоха качествени и топлят доста добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че имам астма. Има ли шанс климатика да ми повлияе отрицателно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от vseznaiko87
      Здравейте! Бихте ли споделили мненията и впечатленията си за климатик Midea Mission MSMBBU-12HRFN1 (https://www.midea.bg/bg/klimatici-midea/stenni-klimatici-midea/invertoren-klimatik-midea-msmbbu-12hrfn1)? Смятаме да го използваме за отопление на хол с размери 4 на 3 метра и височина на таваните 2.6 метра. Апартаментът е панелен, две от стените са му външни - без външна изолация, но с вътрешна изолация от фибран. Отворени сме и за други предложения, но сме малко ограничени откъм бюджет - можем да отделим до 1200 лева (климатик + монтаж). Предварително Ви благодаря за помощта.
    • от vin diesel
      Здравейте, дойдоха жегите, а климатика няма фреон. Смисъл духа ама не студен въздух. Та въпроса ми е дали си струва да го зареждам, защото климатика е на десетина години и плюс това на външния има пробито място от което е излезнало нещо синьо. Дано сте ме разбрали :Д
      Мерси предварително
    • от sim4ata
      Здравейте,
      Търся си подходящ климатик за етажа на къщата. Прилагам чертеж като смятам, че има достатъчно информация за адекватен избор. Смятам че съм за 18ка инверторен, за отопление ще е предимно. Разбира се, търся оптималният вариант цена/качество/функционалност/ергономичност/екстри.... , но цената е най-определяща.
      Спрял съм се на няколко модела като ще съм благодарен да ме насочите към по-удачния модел   Толкова  много фирми предлагат климатици.... и това ще бъде трудна работа     

http://technika.bg/product/17565/invertoren-klimatik-daikin-ftxb50c-rxb50c.html

http://www.midea-bg.com/bg/products/klimatici_invertor/ms12_f_24_hrfn1_f8_/

http://impas-klima.com/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-GREE-GWH18MC/p/472

http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/gree-gwh18kg/k3dna6g-1116.html#

http://impas-klima.com/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-Kitano-KRD-Arare-18/p/411

• от prashinkov
      Здравейте! Искам да купя климатик, с който да се отоплява през зимата стая 20 кв. м. x 2,5 м = 50 кубически метра. Стаята се намира на втори етаж, няма изолация, дограмата е дървена,  едната стена е външна, а всички други са вътрешни, но няма отопляеми помещения в съседство. Бюджет в рамките на 1500 лв.  Въпросът ми е каква мощност на отопление трябва да има климатик, който би свършил работа? Подходящ ли ще е примерно този Panasonic: http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/234-panasonic-re12qke.html ?  Работи при минус 15, но мощността при отопление е 4 KW. Това достатъчно ли е или по-добре да търся нещо друго и какво?
    • от Person
      Реших да си купя климатик най-вече за отопление за стая от неизмазана къща като размерите са: 4,70 х 3,50 х 2,70 м. и се спрях на този модел: http://electron.bg/toshiba-ras-137skv-p-289934.html, разбира се ще го купя от друго място, от там където предлагат със монтажа и 3 год. гаранция на промоционална цена за 1250 лв. Понеже до сега съм бил на централно отопление реших да поискам Вашето мнение.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.