Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ето го моят казус. Имам двустаен панелен апартамент (около 65кв.) на първи етаж, над мен и около мен не живее никой. Искам да направя ремонт и след това да се отоплявам на климатици. Мисля да сложа ПВЦ дограма, да изолирам всички тавани и външни стени (и тези към съседите) с вата и гопсокартон, също така замислям и външна изолация. От климатици не разбирам нищо, ако някой може да ми даде съвет и насока към марка и параметри на климатик, ще му бъда безкрайно благодарен.

П.С. Ако имате критики към ремонта който мисля да направя с радост ще ги прочета и ще ги взема предвит.

Благодаря Ви много за помощта :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изолация и то на панел се прави само външна, - при вътрешната се получава влага по ъглите където са надите на панела.

За климатиците - колкото стаи, толкова климатици. За стаите смяташ обем, не квадратура и гледаш кой те устройва, според мене 12-ки са ти достатъчни.

Ако си паралия - вземаш дайкин или панасоник. Ако не си - медеа е компромисния вариант цена качество. Това към момента. Като се насочиш към конкретни модели - питай тук или чети отзиви в нет-а. А отдолу как стои положението с изолацията?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А отдолу как стои положението с изолацията?

Отдолу няма никаква изолация, а почти целия апартамент е с плочки. Мисля да налепя фибран на таваните на мазетата които са под мен.

Иначе си харесах ето този климатик и мисля че ще ми свърши работа.  http://www.technopolis.bg/b2c/details/651217/P11120101/Invertoren-klimatik-LG-H12AK.NSM/H12AK.UL2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне да беше казал бюджета за климатика. Относно дограмата - аз това лято смених моята със 6 камерна Тисен със троен пакет, включващ соларно, високоенергийно и акустично стъкло и съм доволен. Модела на профила е Thyssen INOUTIC PRESTIGE 6

Няма конденз при нея. Ужасно доволен съм.

Сега видях за климатика. Като ще хвърляш толкова много пари за него - защо не се насочиш към Митсубиши?

Аз тази година правих изолация. С 7,5 см EPS, на панела. Там където обръщаха прозорците, поставих 7,5 см XPS, както и там където са възлите отговорни за сглобките на панела.

П.с: Редактирах линка със конкретно предложение за климатик. За това и го болднах.

И друго да споделя - по никакъв повод и начин не перфорирай дограмата си за каквото и да е. Ако ще поставяш вътрешни щори има опция за монтаж със двойно залепващи се лепенки. Има такива които са достатъчно здрави и издръжливи за да задържат щорите поне за 10 години. Аз лично моите върешни щори ги поставих със лепнки Вюрт и до сега не са мръднали.

Дупките по профила са враг на дограмата и нарушават нейните шумоизолационни свойства.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болднал си линк към девятка.Колкото и хубава изолация да се сложи тя няма да  е достатъчна.

Как с девятка се отопляват 65.кв.м???

Не е ли по-добре, като не знаеш кое какво е, да не даваш съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болднал си линк към девятка.Колкото и хубава изолация да се сложи тя няма да  е достатъчна.

Как с девятка се отопляват 65.кв.м???

Не е ли по-добре, като не знаеш кое какво е, да не даваш съвети.

Ти не четеш. Няма как да отоляваш 65 квадрата с един климатик. Това е тотално безумие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две 12-ки  за хола и спалнята и една 9-ка  за кухнята  така е  в нас и за 15 мин. става баня.Квадратурата е същата без изолация  е къщата . Дограмата е  с термо мост на 8 години алуминиева вайс профил. Конденз не съм виждал никога.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не четеш. Няма как да отоляваш 65 квадрата с един климатик. Това е тотално безумие.

Мисля че, темата се казва "Климатик за 65 кв. апартамент".А ти даваш препоръка с линк към девятка.

Че има как да се отопляват 65кв. е друг въпрос.Съвсем отделен въпрос е, че апартамент не се отоплява с един климатик. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две 12-ки  за хола и спалнята и една 9-ка  за кухнята  така е  в нас и за 15 мин. става баня.Квадратурата е същата без изолация  е къщата . Дограмата е  с термо мост на 8 години алуминиева вайс профил. Конденз не съм виждал никога.

За климатика може би си прав. Но виж какво е написал автора - иска със една 12ка да топли 65 квадрата. Или поне аз така разбрах неясните му писания. Еми няма как да стане. Относно - Тисенкруп - там компромиси не правя. Това е доказала се марка. И за Вайс съм чувал добри неща - дори познавам хора монтиращи и сглобяващи въпросните профили - но моето доверие беше спечелено от Тисен.

Мисля че, темата се казва "Климатик за 65 кв. апартамент".А ти даваш препоръка с линк към девятка.

Че има как да се отопляват 65кв. е друг въпрос.Съвсем отделен въпрос е, че апартамент не се отоплява с един климатик. 

Полседния ми пост говори достатъчно по въпроса.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за постовете.

Приемам забележката за заглавието на темата, но отдолу в описанието съм написал, че искам да се отоплявам на климатици. Що се отнася за климатик в спалнята не мисля че е добра идея защото имам малко дете и съм чувал, че не е добре да има климатик там където детето спи. В общи линии ми стана ясно от какви климатици имам нужда, за което ви благодаря. :)

П.С. Посъветваха ме вместо с климатици да се отоплявам с електрическо котле. Имате ли мнение по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм в панелка на първи етаж.

Южен хол, северни кухня и спалня.

първо за изолацията.

Всички външни стени и таваните съм изолирал с предстена обшивка гипскартон+5см. вата.

Да знаеш че ще ти излезе доста солено.Аз сам си правих всичко и материалите ми излязоха малко над 1000лв.

около 7-8лв на квадрат са материалите.

2,80лв е картона

1,60лв ватата

останалите пари са за профили,шпакловка и боя.

Имаш 65 квадрата тавани и около 40 квадрата стени.

И двете ми тераси са остъклени и изолирани с 5см стиропор.

Дограмата е PVC сменяна преди десетина години най-евтината която намерих.

Марки не помня стъклопакета си е стандартен.

В спалните съм с ламинат под ламината съм сложил 1см. фибран.

Забравих да кажа че бившата кухня я направих на спалня, а ненужно големия хол го преустроих на всекидневна с кухненски бокс.

Всекидневната(хола) и коридора са с теракот зимата слагам дебели килими.

Сега за отоплението.

Два инверторни климатика Хаер купувани 2007г. 12ки единия е в бившата кухня другия в хола.

Външните тела са максимално защитени от вятър и дъжд.Тествал съм ги до към минус 18 градуса и се справят прилично.

В спалнята която се пада по средата имам малка камина "прити" Палим я само при нужда.

Вратите не ги затварям.

През деня няма никои у дома затова съм настроил климатиците да се пускат към 16.00 часа и работят до към един след полунощ.

Температурата се движи от 18 до към 22 градуса. сметките за ток са поносими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си решил да станеш изявен  спонсор на някое електроразпределително дружество - електрическото котле е великолепен избор, без всякаква конкуренция.

Струва ми, се че този който те е посъветвал за това котле, не ще да ти е приятел.

П.п Колегата може да е доволен Хайер, но аз бих те посъветвал да ги избягваш.

Редактирано от badr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.п Колегата може да е доволен Хайер, но аз бих те посъветвал да ги избягваш.

Не случайно написах кога са купувани. 

Поръчах ги в средата на едно много топло лято, монтираха ми ги края на септември.

Инверторни климатици влизащи в моя бюджет по магазините имаше 3-4 модела.

Да чукна на дърво излязоха качествени и топлят доста добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vseznaiko87
      Здравейте! Бихте ли споделили мненията и впечатленията си за климатик Midea Mission MSMBBU-12HRFN1 (https://www.midea.bg/bg/klimatici-midea/stenni-klimatici-midea/invertoren-klimatik-midea-msmbbu-12hrfn1)? Смятаме да го използваме за отопление на хол с размери 4 на 3 метра и височина на таваните 2.6 метра. Апартаментът е панелен, две от стените са му външни - без външна изолация, но с вътрешна изолация от фибран. Отворени сме и за други предложения, но сме малко ограничени откъм бюджет - можем да отделим до 1200 лева (климатик + монтаж). Предварително Ви благодаря за помощта.
    • от vin diesel
      Здравейте, дойдоха жегите, а климатика няма фреон. Смисъл духа ама не студен въздух. Та въпроса ми е дали си струва да го зареждам, защото климатика е на десетина години и плюс това на външния има пробито място от което е излезнало нещо синьо. Дано сте ме разбрали :Д
      Мерси предварително
    • от sim4ata
      Здравейте,
      Търся си подходящ климатик за етажа на къщата. Прилагам чертеж като смятам, че има достатъчно информация за адекватен избор. Смятам че съм за 18ка инверторен, за отопление ще е предимно. Разбира се, търся оптималният вариант цена/качество/функционалност/ергономичност/екстри.... , но цената е най-определяща.
      Спрял съм се на няколко модела като ще съм благодарен да ме насочите към по-удачния модел   Толкова  много фирми предлагат климатици.... и това ще бъде трудна работа     

http://technika.bg/product/17565/invertoren-klimatik-daikin-ftxb50c-rxb50c.html

http://www.midea-bg.com/bg/products/klimatici_invertor/ms12_f_24_hrfn1_f8_/

http://impas-klima.com/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-GREE-GWH18MC/p/472

http://www.vimaks-klimatici.com/klimatik/gree-gwh18kg/k3dna6g-1116.html#

http://impas-klima.com/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-Kitano-KRD-Arare-18/p/411

• от prashinkov
      Здравейте! Искам да купя климатик, с който да се отоплява през зимата стая 20 кв. м. x 2,5 м = 50 кубически метра. Стаята се намира на втори етаж, няма изолация, дограмата е дървена,  едната стена е външна, а всички други са вътрешни, но няма отопляеми помещения в съседство. Бюджет в рамките на 1500 лв.  Въпросът ми е каква мощност на отопление трябва да има климатик, който би свършил работа? Подходящ ли ще е примерно този Panasonic: http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/234-panasonic-re12qke.html ?  Работи при минус 15, но мощността при отопление е 4 KW. Това достатъчно ли е или по-добре да търся нещо друго и какво?
    • от Person
      Реших да си купя климатик най-вече за отопление за стая от неизмазана къща като размерите са: 4,70 х 3,50 х 2,70 м. и се спрях на този модел: http://electron.bg/toshiba-ras-137skv-p-289934.html, разбира се ще го купя от друго място, от там където предлагат със монтажа и 3 год. гаранция на промоционална цена за 1250 лв. Понеже до сега съм бил на централно отопление реших да поискам Вашето мнение.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.