Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Реших да си зглобя една машина та въпроса ми е дали подхождам правилно защото в последните 2,3 години технологиите много се позабързаха и несъм много запознат със сокети от 775 нагоре ,а просто съм почитател на интелските процесори затва се спрях на Socket 1150,а дъното е това: Asrock z87 Extreme6/ac  http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme6ac/index.bg.asp?cat=Specifications

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест искаш да си сглобиш нова конфигурация и искаш съвет какви компоненти да си избереш?Трябва да опишеш за какво ще използваш компютъра, с какви средства разполагаш, ще използваш ли някакви други компоненти от стара машина или такива, които вече си взел и трябва да пишеш в раздел нови части и конфигурации или да помолиш да ти преместят темата като редактираш написаното в нея.Иначе като гледам спецификациите на дъното добре си се ориентирал!А другите компоненти, кои си харесал?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам стари части и няма да правя ъпгрейди ,а ще събирам нова машина разполагам със 800 лева затова държах дъното да е със интегрирано видео...с една дума наблягам на дъното, процесора ,паметта,един хард и захранване,а компа ще се използва за всичко по малко наи вече за игри.....спрял съм се на този процесор по принцип

Haswell Core i5 4570 четири-ядрен (3.2/3.6 GHz Turbo Boost, 6MB L3, 1.15GHz GPU, LGA1150) BOX.....

по големи затруднения имам със избора на памет и хардиск.

Редактирано от ROLAN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да кажете какви игри ще играете и монитора какъв Ви е?ПП: Вече вграденото видео се намира в процесорите, а не в дъната!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е този

21.5" (54.61 cm) Acer V226HQLb FULL HD LED, 5ms,

а що се отнася за процесора подържа HD Graphics 4600

само незнам каква е ролята на монитора но откъм дъно и процесор мисля че съм оправдал не само видеото а и някои други неща.....ако може малко помощ за хардиск и памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест на първо време с вграденото видео и на по-късен етап да се добави видеокарта ли? Ако няма да се овърклоква, то всяко LGA1150 дъно ще свърши работа и няма никакъв смисъл от разни Extreme изпълнения, ама бъдете малко по-конкретен и обстоен в обясненията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо си харесай процесор,после подходящо дъно за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест на първо време с вграденото видео и на по-късен етап да се добави видеокарта ли? Ако няма да се овърклоква, то всяко LGA1150 дъно ще свърши работа и няма никакъв смисъл от разни Extreme изпълнения, ама бъдете малко по-конкретен и обстоен в обясненията.

Интересува ме каква рам да му взема на това дъно с този процесор и наи вече кой модел хардиск ще ми препоръчате SATA3 1TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме каква рам да му взема на това дъно с този процесор и наи вече кой модел хардиск ще ми препоръчате SATA3 1TB.

Ето примерни:

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

Обща стойност - 230.87 лв. с ДДС

Защо не си пуснахте тема за нова конфигурация, ами така на парче задавате въпросите си ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложените компоненти.

Непуснах темата за нова конфигурация за да не предизвикам една безумна натрпревара и мнения на кои каква му е машината и какво може да направи изках само мнението за дъно ,процесор,рам и хардиск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах,това е доста наивно,да смятате,че тук всеки ще ви предложи своят настоящ компютър.

В спора се ражда истината.

Предлагат се актуални неща,в рамките на бюджета.

Можехте да си направите тема за нови дъно,процесор,рам и харддиск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.