Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Алекс Качиков

Съвет за преинсталация на Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си преинсталирам стария компютър. Гледах доста клипове и четох доста теми. Преди време бях чел една подробна статия за инсталация на Windows XP, но искам да знам дали има разлика с преинсталацията. И как се прави буутваща флашка или е по-добре да е буутващ диск?

Имам файла с Windows XP, който е 589 МВ и незнам как да го направя буутващ. Само да спомена, че Windows XP е лицензиран (имам право от работата на лиценз за Windows, но не е на диск, а трябва да го изтеглим от специализиран сайт към Майкрософт).

Благодаря Ви предварително!

п.с Компютъра покрива само най-слабите изисквания за Windows 7 и затова предпочитам да е Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е Уиндоус ХР, тогава препоръчвам да го запишете на диск.Стига да имате работещо оптично устройство.

След като изтеглите файла от сайта,тогава ще ви трябва диск и програма,с която да го направите буутващ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е Уиндоус ХР, тогава препоръчвам да го запишете на диск.Стига да имате работещо оптично устройство.

След като изтеглите файла от сайта,тогава ще ви трябва диск и програма,с която да го направите буутващ.

Въпроса ми е точно с коя програма да го направя буутващ? Да го запиша на CD диск или DVD диск, той файла е 589 МВ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запишете на CD.

Програми има много. Nero,Burn Aware,Ashampoo и още и още....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз използвам InfraRecorder - след стартиране actions-burn image- намираш .iso файла и го записваш на минимална скорост на СД.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поставяш празен диск.Отваряш Nero Burning ROM,затваряш прозореца New Compilation,кликваш върху бутона Recorder, избираш Burn Image,отваря се прозорец.От него избираш имидж файла,следва да избереш скорост на запис колкото се може по-малка(4-12),даваш му Burn и се записва бутабъл.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.