Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,работя на трудов договор.Ако сключа граждански договор за определена работа, може ли работодателя ми по някакъв начин да разбере за това?С други думи информацията за сключени граждански договори достъпна ли е публично (или при поискване) за всеки?Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,работя на трудов договор.Ако сключа граждански договор за определена работа, може ли работодателя ми по някакъв начин да разбере за това?С други думи информацията за сключени граждански договори достъпна ли е публично (или при поискване) за всеки?Благодаря

Не мисля че са публични. Но по-добре говорете с работодателя си. Ако няма конфликт на интереси не мисля че ще има проблем

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Конфликт на интереси няма, но не искам да се знае.

Затова предпочитам да знам със сигурност може ли тази информация да се получава свободно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сключването на гражданския договор няма нищо общо с обявяването в НАП.

Първото може да се случи януари, а ако плащането е уговорено за декември чак тогава се стига до някаква публичност и то само в НАП.

Ако работата, за която сте нает е по проект с европейски пари, тогава публичността е малко по-разширена и повече хора и институции ще имат достъп до този договор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото се сещам работа по допълнително правоотношение, примерно на 4  часа може да става само след разрешение на основния работодател. А при наякои видове работа, например намален работен ден заради вредна работна среда (отрови, йонизиращи лъчения) въобще е забранебн всякъкъв допълнителен труд. Предполагам че питаш точно за нещо подобно - публичен труд. А мисля че въобще не е законово допустуимо нещо подобно да се оформя като граждански договор.

Такъв можеш да сключиш при определени условия примерно за надомна работа - писане на програма, шиене на гоблен или подобно еднократно действие. И никой няма как да те провери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.