Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Незнам дали улучих с това заглавие, но проблема от днес е в червения сектор за мен и незнам точно как да се преборя с него. Та въпросния филм около този "котлон" днес достигна своята връхна точка, след като хвърлих 16 лева за термо паста и ефекта е нулев.

Та положението с този процесор е трагично. Може би от година-две насам постоянно прегрява. Като казвам постоянно имам предвид всеки ден. 100 градуса и се изключва сам. Проверен с еверест (незнам колко е правилна температурата.)  Пробвах почти всичко, което съм научил през годините работа с такива машини, но ефект нулев. Днес като ходих да купя нова термо паста се заговорих с продавача и той ми каза, че проблема е в охладителя. Но как това е възможно, като преди 2 години не гаснеше и ваобще нямаше такива проблеми. Попринцип винаги си е греел със дъното до към 70 градуса.  Пуснах стабилити тест на евереста и поне се промени малко положението. Със старата паста на 100% и пуснат климатик издържаше около 1:30 до 2 мин. (колкото и жалко да звучи), сега го докарва до 4-5 минути. В началото е стабилен около 2-3 мин до към 60 градуса, но в момента в който прескочи 60-те скача на 70-80-90 за секудни. Нещо не ми се връзва цялата тази работа. На изключен климатик работата е малко по добра,но в тази зима....

Също така и блуждае една мистерия в мислите ми, а именно възможно ли е проблемът да се появява от слабо захранване, защото преди 2 години смених захранване(350W китайско производство), а видеото е 9600GT, което попринцип изисква минимум 350. 

Надявам се да съм направил добро Intro към моя проблем и да можете да ми помогнете, защото вече ме подлудява (гледам си новините докато вечерям и той гасне представете си....)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си купиш нов охладител ? Нормално е старият ти да не охлажда толкова добре,защото от всичката тази работа се е напластил с мръсотия и вече не става за нищо.

Също така може да си подобриш въздушния поток на кутията,макар че не си казал каква е кутията и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един рисков вариант който може да опиташ ако някой колега не ти даде по добро предложение.

Предполагам че процесора е с капачка върху самия чип и между капачката и чипа трябва да има пак трябва да има термопроводимост, а щом е прегрявал толкова пъти дори и да е имало нещо там то вече се е изпекло. 

Така че махаш капачката на процесора като внимаваш да не откършиш чипа или някои друг елемент от печатната платка, чистиш чипа и капачката от вътре и нанасяш нова термо паста. Новата термо паста ще задържи достатъчно капачката върху чипа за да не падне. Слагаш в socket-а и мажеш върху капачката с паста и слагаш охладителя. Би трябвало да има доста положителен ефект, но гаранция ест. няма :)

Направи това в краен случай и много внимателно, ако не си сигурен във възможностите си потърси помощ от приятел или върви в сервиз :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би няма добър контакт за охлаждането.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
........

:offtopic_s: Навреме сте се сетили да потърсите помощ, явно кутията е започнала да се топи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново ще дам същия съвет, както много пъти. Занесете компютъра на сервиз. Не се знае откъде е проблема с прегряването(проблем с охладител, вентилатор, неправилно сложена термопаста, проблем с напреженията и т.н). Освен това многократните прегрявания, може да са нанесли и други проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си купиш нов охладител ? Нормално е старият ти да не охлажда толкова добре,защото от всичката тази работа се е напластил с мръсотия и вече не става за нищо.

Щом според теб прегряването е от мръсотията между ребрата на охладителя, защо да купува нов, когато може просто да измие сегашният с топла вода?

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото и без това стоковия охладител на AMD не струва... А един нов,който ще върши добра работа, може да се намери много лесно и бая евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има нещо което предполагам е причината :ако си ъпдеитнал биоса (което е вероятно ) понеже си тествал с еверест и ти е казало че е по-стар от 2 години :) си направил без да искаш една промяна в настройките(на БИОС-а) , от където е дошъл и проблема с прегряването на процесора - това е еднствената реялна причина за това прегряване ( БИОС-а )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам на паста между капачка и чип, без да се ангажирам категорично, захранването също е подозрително  :no-no:

Ако имаш познати с компютри и минимални хардуерни познания , виж дали някой може да ти даде процесор или захранване. 

Освен това една лека скептичност към процесор който се използва за "slow cooking", възможно е да има и поражения по процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем със стария компютър и  накрая излезе чипсета.На какъв сокет е?Ако е 939 може да се разберем нещо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем даже със същия процесор опитах какво ли не охлаждания, пасти(дори тази между капачката) ,захранвания и тн и накрая се указа просто от самия чип целия процесор беше дефектен.

Щастливия край беше ,че го продадох и си взех по-хубав

(продадох го като направих лимит на изпозлването на процесора до 50%(cpu usage limit) и така той стигаше 70-80 градуса и не изключваше колкото да го продам)   ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.