Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Незнам дали улучих с това заглавие, но проблема от днес е в червения сектор за мен и незнам точно как да се преборя с него. Та въпросния филм около този "котлон" днес достигна своята връхна точка, след като хвърлих 16 лева за термо паста и ефекта е нулев.

Та положението с този процесор е трагично. Може би от година-две насам постоянно прегрява. Като казвам постоянно имам предвид всеки ден. 100 градуса и се изключва сам. Проверен с еверест (незнам колко е правилна температурата.)  Пробвах почти всичко, което съм научил през годините работа с такива машини, но ефект нулев. Днес като ходих да купя нова термо паста се заговорих с продавача и той ми каза, че проблема е в охладителя. Но как това е възможно, като преди 2 години не гаснеше и ваобще нямаше такива проблеми. Попринцип винаги си е греел със дъното до към 70 градуса.  Пуснах стабилити тест на евереста и поне се промени малко положението. Със старата паста на 100% и пуснат климатик издържаше около 1:30 до 2 мин. (колкото и жалко да звучи), сега го докарва до 4-5 минути. В началото е стабилен около 2-3 мин до към 60 градуса, но в момента в който прескочи 60-те скача на 70-80-90 за секудни. Нещо не ми се връзва цялата тази работа. На изключен климатик работата е малко по добра,но в тази зима....

Също така и блуждае една мистерия в мислите ми, а именно възможно ли е проблемът да се появява от слабо захранване, защото преди 2 години смених захранване(350W китайско производство), а видеото е 9600GT, което попринцип изисква минимум 350. 

Надявам се да съм направил добро Intro към моя проблем и да можете да ми помогнете, защото вече ме подлудява (гледам си новините докато вечерям и той гасне представете си....)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си купиш нов охладител ? Нормално е старият ти да не охлажда толкова добре,защото от всичката тази работа се е напластил с мръсотия и вече не става за нищо.

Също така може да си подобриш въздушния поток на кутията,макар че не си казал каква е кутията и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един рисков вариант който може да опиташ ако някой колега не ти даде по добро предложение.

Предполагам че процесора е с капачка върху самия чип и между капачката и чипа трябва да има пак трябва да има термопроводимост, а щом е прегрявал толкова пъти дори и да е имало нещо там то вече се е изпекло. 

Така че махаш капачката на процесора като внимаваш да не откършиш чипа или някои друг елемент от печатната платка, чистиш чипа и капачката от вътре и нанасяш нова термо паста. Новата термо паста ще задържи достатъчно капачката върху чипа за да не падне. Слагаш в socket-а и мажеш върху капачката с паста и слагаш охладителя. Би трябвало да има доста положителен ефект, но гаранция ест. няма :)

Направи това в краен случай и много внимателно, ако не си сигурен във възможностите си потърси помощ от приятел или върви в сервиз :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
........

:offtopic_s: Навреме сте се сетили да потърсите помощ, явно кутията е започнала да се топи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново ще дам същия съвет, както много пъти. Занесете компютъра на сервиз. Не се знае откъде е проблема с прегряването(проблем с охладител, вентилатор, неправилно сложена термопаста, проблем с напреженията и т.н). Освен това многократните прегрявания, може да са нанесли и други проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не си купиш нов охладител ? Нормално е старият ти да не охлажда толкова добре,защото от всичката тази работа се е напластил с мръсотия и вече не става за нищо.

Щом според теб прегряването е от мръсотията между ребрата на охладителя, защо да купува нов, когато може просто да измие сегашният с топла вода?

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото и без това стоковия охладител на AMD не струва... А един нов,който ще върши добра работа, може да се намери много лесно и бая евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има нещо което предполагам е причината :ако си ъпдеитнал биоса (което е вероятно ) понеже си тествал с еверест и ти е казало че е по-стар от 2 години :) си направил без да искаш една промяна в настройките(на БИОС-а) , от където е дошъл и проблема с прегряването на процесора - това е еднствената реялна причина за това прегряване ( БИОС-а )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам на паста между капачка и чип, без да се ангажирам категорично, захранването също е подозрително  :no-no:

Ако имаш познати с компютри и минимални хардуерни познания , виж дали някой може да ти даде процесор или захранване. 

Освен това една лека скептичност към процесор който се използва за "slow cooking", възможно е да има и поражения по процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем със стария компютър и  накрая излезе чипсета.На какъв сокет е?Ако е 939 може да се разберем нещо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем даже със същия процесор опитах какво ли не охлаждания, пасти(дори тази между капачката) ,захранвания и тн и накрая се указа просто от самия чип целия процесор беше дефектен.

Щастливия край беше ,че го продадох и си взех по-хубав

(продадох го като направих лимит на изпозлването на процесора до 50%(cpu usage limit) и така той стигаше 70-80 градуса и не изключваше колкото да го продам)   ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Пламен Р
      Искам да си колкна процесора от биоса , но незнам как той ми е Gigabyte 250m gaming 3 добро е дъното , захранването е 700 w а в момента процесора е i7 7700 искам на 8700k или на i9 ако има такава възможност а рамта ми е 16 gb duo
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.