Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.От 3 дена се мъча да инсталирам Windows 7 x64 на компютъра на един приятел.Всичко си върви нормално и когато компютърът се рестартира и стигне до етап "Завършване на инсталацията" ми излиза син екран(BSOD) и се рестартира.Всеки път съобщението на във въпросния син екран е различно.Понякога пише "BAD_POOL_HEADER","IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL".Един път даже изписа като причина Ntfs.sys,друг път USBSTOR.sys.Последния път даже изтрих USBSTOR.sys през конзолата във Safe Mode но пак без резултат.Промених Sata mode от AHCI на IDE в BIOS-a.Пробвах като откачих всички ненужни компоненти като LAN карта,DVD и 1 слот рам.Преформатирах харда няколко пъти,rebuild-нах MBR пак няколко пъти.Направих тестове с HDD Tune и Memtest86.Всичко изглежда нормално но Win-а пак не иска да се инсталира.Преди няколко месеца пак аз му инсталирах същия Win без никакви проблеми.Само да допълня че Windows-ът е оригинален закупен при закупуването на компютъра ако изобщо от това може да е проблема.По-интересното е че 2 пъти му инсталирах Linux Mint 16 и си работи без никакви проблеми.Вече 3 дена чета каквото намеря по темата,пробвах всички известни варианти но без успех.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете за решение на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.От 3 дена се мъча да инсталирам Windows 7 x64 на компютъра на един приятел.Всичко си върви нормално и когато компютърът се рестартира и стигне до етап "Завършване на инсталацията" ми излиза син екран(BSOD) и се рестартира.Всеки път съобщението на във въпросния син екран е различно.Понякога пише "BAD_POOL_HEADER","IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL".Един път даже изписа като причина Ntfs.sys,друг път USBSTOR.sys.Последния път даже изтрих USBSTOR.sys през конзолата във Safe Mode но пак без резултат.Промених Sata mode от AHCI на IDE в BIOS-a.Пробвах като откачих всички ненужни компоненти като LAN карта,DVD и 1 слот рам.Преформатирах харда няколко пъти,rebuild-нах MBR пак няколко пъти.Направих тестове с HDD Tune и Memtest86.Всичко изглежда нормално но Win-а пак не иска да се инсталира.Преди няколко месеца пак аз му инсталирах същия Win без никакви проблеми.Само да допълня че Windows-ът е оригинален закупен при закупуването на компютъра ако изобщо от това може да е проблема.По-интересното е че 2 пъти му инсталирах Linux Mint 16 и си работи без никакви проблеми.Вече 3 дена чета каквото намеря по темата,пробвах всички известни варианти но без успех.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете за решение на проблема.

НЯКОЯ ПЛОЧКА РАМ Е ДАЛА ГРЕШКА занесете ги (я) да се тестват обикновенно се появяват грешки за четене на аудио и видео драивери 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата thecrown e прав. Вероятно имаш проблем с РАМ паметта. Не си казал с 1 или 2 плочки си?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,с една плочка 4Gb DDR3 е компа.Поръчал съм една от интернет и в момента чакам доставка.След като пробвам ще ви уведомя за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,с една плочка 4Gb DDR3 е компа.Поръчал съм една от интернет и в момента чакам доставка.След като пробвам ще ви уведомя за резултата.

глупава постъпка - ИЗВИНЯВАМ  се за това което казвам , но си е така трябваше преди това да мине теста , и ако даде грешки - тогава да пазаруваш а ако всичко е наред с нея ? - ко праим ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам но евентуално ако RAM паметта няма проблеми ще си оставя новата за мене,без това мисля да си взема нов компютър и все ще ми потрябва някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е дано поне да са за еднакви слотове тия пръчки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от andrei2250
      Здравейте, днес ми преинсталираха лаптопа слагайки ми windows 10 Pro N, всичко върви супер с изключение на това, че не мога да прехвърлям файлове чрез usb в телефона и от телефона, абе въобще нищо, само се зарежда,  някакви драйвери иска. Надявам се някой да може да ми помогне.
      Поздрави!

забравих да спомена - телефона ми е galaxy a3 2017 
    • от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.