Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с драйвери при инсталация на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте.От 3 дена се мъча да инсталирам Windows 7 x64 на компютъра на един приятел.Всичко си върви нормално и когато компютърът се рестартира и стигне до етап "Завършване на инсталацията" ми излиза син екран(BSOD) и се рестартира.Всеки път съобщението на във въпросния син екран е различно.Понякога пише "BAD_POOL_HEADER","IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL".Един път даже изписа като причина Ntfs.sys,друг път USBSTOR.sys.Последния път даже изтрих USBSTOR.sys през конзолата във Safe Mode но пак без резултат.Промених Sata mode от AHCI на IDE в BIOS-a.Пробвах като откачих всички ненужни компоненти като LAN карта,DVD и 1 слот рам.Преформатирах харда няколко пъти,rebuild-нах MBR пак няколко пъти.Направих тестове с HDD Tune и Memtest86.Всичко изглежда нормално но Win-а пак не иска да се инсталира.Преди няколко месеца пак аз му инсталирах същия Win без никакви проблеми.Само да допълня че Windows-ът е оригинален закупен при закупуването на компютъра ако изобщо от това може да е проблема.По-интересното е че 2 пъти му инсталирах Linux Mint 16 и си работи без никакви проблеми.Вече 3 дена чета каквото намеря по темата,пробвах всички известни варианти но без успех.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете за решение на проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.От 3 дена се мъча да инсталирам Windows 7 x64 на компютъра на един приятел.Всичко си върви нормално и когато компютърът се рестартира и стигне до етап "Завършване на инсталацията" ми излиза син екран(BSOD) и се рестартира.Всеки път съобщението на във въпросния син екран е различно.Понякога пише "BAD_POOL_HEADER","IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL".Един път даже изписа като причина Ntfs.sys,друг път USBSTOR.sys.Последния път даже изтрих USBSTOR.sys през конзолата във Safe Mode но пак без резултат.Промених Sata mode от AHCI на IDE в BIOS-a.Пробвах като откачих всички ненужни компоненти като LAN карта,DVD и 1 слот рам.Преформатирах харда няколко пъти,rebuild-нах MBR пак няколко пъти.Направих тестове с HDD Tune и Memtest86.Всичко изглежда нормално но Win-а пак не иска да се инсталира.Преди няколко месеца пак аз му инсталирах същия Win без никакви проблеми.Само да допълня че Windows-ът е оригинален закупен при закупуването на компютъра ако изобщо от това може да е проблема.По-интересното е че 2 пъти му инсталирах Linux Mint 16 и си работи без никакви проблеми.Вече 3 дена чета каквото намеря по темата,пробвах всички известни варианти но без успех.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете за решение на проблема.

НЯКОЯ ПЛОЧКА РАМ Е ДАЛА ГРЕШКА занесете ги (я) да се тестват обикновенно се появяват грешки за четене на аудио и видео драивери 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата thecrown e прав. Вероятно имаш проблем с РАМ паметта. Не си казал с 1 или 2 плочки си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,с една плочка 4Gb DDR3 е компа.Поръчал съм една от интернет и в момента чакам доставка.След като пробвам ще ви уведомя за резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,с една плочка 4Gb DDR3 е компа.Поръчал съм една от интернет и в момента чакам доставка.След като пробвам ще ви уведомя за резултата.

глупава постъпка - ИЗВИНЯВАМ  се за това което казвам , но си е така трябваше преди това да мине теста , и ако даде грешки - тогава да пазаруваш а ако всичко е наред с нея ? - ко праим ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да знам но евентуално ако RAM паметта няма проблеми ще си оставя новата за мене,без това мисля да си взема нов компютър и все ще ми потрябва някога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване