Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.От 3 дена се мъча да инсталирам Windows 7 x64 на компютъра на един приятел.Всичко си върви нормално и когато компютърът се рестартира и стигне до етап "Завършване на инсталацията" ми излиза син екран(BSOD) и се рестартира.Всеки път съобщението на във въпросния син екран е различно.Понякога пише "BAD_POOL_HEADER","IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL".Един път даже изписа като причина Ntfs.sys,друг път USBSTOR.sys.Последния път даже изтрих USBSTOR.sys през конзолата във Safe Mode но пак без резултат.Промених Sata mode от AHCI на IDE в BIOS-a.Пробвах като откачих всички ненужни компоненти като LAN карта,DVD и 1 слот рам.Преформатирах харда няколко пъти,rebuild-нах MBR пак няколко пъти.Направих тестове с HDD Tune и Memtest86.Всичко изглежда нормално но Win-а пак не иска да се инсталира.Преди няколко месеца пак аз му инсталирах същия Win без никакви проблеми.Само да допълня че Windows-ът е оригинален закупен при закупуването на компютъра ако изобщо от това може да е проблема.По-интересното е че 2 пъти му инсталирах Linux Mint 16 и си работи без никакви проблеми.Вече 3 дена чета каквото намеря по темата,пробвах всички известни варианти но без успех.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете за решение на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.От 3 дена се мъча да инсталирам Windows 7 x64 на компютъра на един приятел.Всичко си върви нормално и когато компютърът се рестартира и стигне до етап "Завършване на инсталацията" ми излиза син екран(BSOD) и се рестартира.Всеки път съобщението на във въпросния син екран е различно.Понякога пише "BAD_POOL_HEADER","IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL".Един път даже изписа като причина Ntfs.sys,друг път USBSTOR.sys.Последния път даже изтрих USBSTOR.sys през конзолата във Safe Mode но пак без резултат.Промених Sata mode от AHCI на IDE в BIOS-a.Пробвах като откачих всички ненужни компоненти като LAN карта,DVD и 1 слот рам.Преформатирах харда няколко пъти,rebuild-нах MBR пак няколко пъти.Направих тестове с HDD Tune и Memtest86.Всичко изглежда нормално но Win-а пак не иска да се инсталира.Преди няколко месеца пак аз му инсталирах същия Win без никакви проблеми.Само да допълня че Windows-ът е оригинален закупен при закупуването на компютъра ако изобщо от това може да е проблема.По-интересното е че 2 пъти му инсталирах Linux Mint 16 и си работи без никакви проблеми.Вече 3 дена чета каквото намеря по темата,пробвах всички известни варианти но без успех.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете за решение на проблема.

НЯКОЯ ПЛОЧКА РАМ Е ДАЛА ГРЕШКА занесете ги (я) да се тестват обикновенно се появяват грешки за четене на аудио и видео драивери 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата thecrown e прав. Вероятно имаш проблем с РАМ паметта. Не си казал с 1 или 2 плочки си?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,с една плочка 4Gb DDR3 е компа.Поръчал съм една от интернет и в момента чакам доставка.След като пробвам ще ви уведомя за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,с една плочка 4Gb DDR3 е компа.Поръчал съм една от интернет и в момента чакам доставка.След като пробвам ще ви уведомя за резултата.

глупава постъпка - ИЗВИНЯВАМ  се за това което казвам , но си е така трябваше преди това да мине теста , и ако даде грешки - тогава да пазаруваш а ако всичко е наред с нея ? - ко праим ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам но евентуално ако RAM паметта няма проблеми ще си оставя новата за мене,без това мисля да си взема нов компютър и все ще ми потрябва някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
    • от Живко Раев
      Здравейте,
      моят компютър е MAC mini с инталиран последна версия на IOS. Имам скренер Canon Lide 20.
      Въпросът ми е възможно ли е да се намери програма, която да разчете драйверите и скенера да заработи?
      Мисля че проблема е в 32 и 64 битовите четения на програмите.
    • от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от Lubo00
      Здравейте, рових се в биос-а и натиснах f9 и след това f10 и излезнах от биос-а ми излезна това http://prikachi.com/images/782/9254782x.jpg и вече всеки път като го включа ми илиза преди да ми излезе се показва логото на марката на лаптопа и след това се показва това и не мога да то оправя някой ако може да ми помогнете много ще съм му благодарен! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.