Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с компютъра.

Дънна платка - Gigabyte GA-K8NS

Процесор - Socket 754 AMD Athlon™64 1600 MHz

Рам - 1.5 GB

Видео карта - GIGABYTE GV-R955256D Radeon 9550 256MB 128-bit DDR AGP

HDD - 160 GB

Захранване - EE-ATX-420W-PFC-C1 420W

Windows 7 Ultimate x32 bit

Като натисна копчето на захранването не издава никакъв звук.

Първо като го включих ми излезе това:

Публикувано изображение
print screen windows

Публикувано изображение
image url upload

Изписа ми също за батерията "cmos checksum error". Измерих я с мултицет и показа, че е 1.7 V. Смених я с нова. Изчистих компютъра. Натиснах копчето на захранването и нищо. За секунда светна лампата на дъното, но изобщо не зацепва. Пробвах с друга видеокарта пак не тръгва. Затова ви моля за помощ, ако някой е имал такъв проблем и знае какво може да е да пише. Благодаря на всички. Силно се надявам да не е както си мисля заминало дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уверете се,че правилно сте свързал кабелите на бутона за включване.

Намерете от познат захранване и пробвайте с неговото.Пробвайте вашите карта и захранване на неговият компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо занесете компютъра на сервиз. Там ще се локализира откъде е проблема. Нямаш друг хардуер, с който да тестваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо занесете компютъра на сервиз. Там ще се локализира откъде е проблема. Нямаш друг хардуер, с който да тестваш.

Ако имаш вградена видеокарта на дъното опитай само с нея, без да слагаш допълнителна :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш вградена видеокарта на дъното опитай само с нея, без да слагаш допълнителна :)

Да обаче сега гледах информацията за дъното и не видях да има вградено видео. Лично като гледам снимките (особено втората) видеото си е заминало. Да се вземе от приятел работещо (за препоръчване по-слабо) видео и да се тества с него. На мен като ми изгоря първото видео и получавах същите артефакти като на втората снимка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда...Видеото си е заминало... Но обаче нито дъното, нито проца имат вградено. Трябва нова карта, най-добре вземи втора ръка някоя стара или пък нагрей чипа на сегашната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За много години на всички! Да сте живи и здрави!

Искам да ви попитам, понеже все още не съм много в час, старата ми видео карта е:

Публикувано изображение

Не знам като е AGP 8x, а съм виждала пак agp 8x, но с други прорези на картата, да речем с по 3, има ли някакво значение и мога ли да ползвам такава за компютъра?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За много години на всички! Да сте живи и здрави!

Искам да ви попитам, понеже все още не съм много в час, старата ми видео карта е:

Публикувано изображение

Не знам като е AGP 8x, а съм виждала пак agp 8x, но с други прорези на картата, да речем с по 3, има ли някакво значение и мога ли да ползвам такава за компютъра?

Публикувано изображение

Едната е само за AGP 8x (първата), а другата е универсална(втората става за 2х,4х и 8х)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едната е само за AGP 8x (първата), а другата е универсална(втората става за 2х,4х и 8х)

Благодаря за отговора. Значи я купувам щом става за моя компютър. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа, вчера сложих друга видео карта, но пак същото - старото захранване изобщо не зацепва, само за секунда светва лампата на дъното и дотам. Като сложа новото захранване започва да върти перката, но се чува един много странен постоянен звук. Вече се предавам и още по-силно се съмнявам, че е дъното. Видеокартата и захранванията ги пробвах на друг компютър и нямат проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има DVD/CD Drive пробвай като го изключиш нацяло.Махаш IDE/Sata кабела и кабела на захранването.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има DVD/CD Drive пробвай като го изключиш нацяло.Махаш IDE/Sata кабела и кабела на захранването.

Изключих го, но пак не тръгва компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключих го, но пак не тръгва компа.

Не знам дали си пробвал следното нещо.Свързваш само основните части ,които са нужни за буута.Захранване , дъно, процесор , РАМ и едно от вградените говорителчета ( пиезо пищялките) евентуално ако буутне да изцирика,защото нямаш свързан монитор.Ако тръгне тогава , в смисъл завъртят вентилаторите, и чуеш че буута е приключил, започваш да слагаш една по една другите части.Видео, хард , двд и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали си пробвал следното нещо.Свързваш само основните части ,които са нужни за буута.Захранване , дъно, процесор , РАМ и едно от вградените говорителчета ( пиезо пищялките) евентуално ако буутне да изцирика,защото нямаш свързан монитор.Ако тръгне тогава , в смисъл завъртят вентилаторите, и чуеш че буута е приключил, започваш да слагаш една по една другите части.Видео, хард , двд и т.н.

Пробвах го вчера пак не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом като със нова карта и само основни компоненти закачени изобщо не пали... Дъното е проблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го вчера пак не става.

Пожелавам ти приятно търсене на дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз така си помислих още в началото, но се надявах да не е дъното. Благодаря на всички, които се отзоваха и ми помогнаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел ми даде едно дъно да го пробвам. Сглобих го. Натискам копчето и Биоса започва да издава много сигнали. Изобщо не иска да вкючи компа и седи черен екран. Търсих в нета сигнали на биос, ама като не знам колко са... Компютъра по принцип е с вертикална кутия, но забелязах че като го сложа легнал и спира звуците и се пуска нормално. Ако някой може да ми каже на какво може да се дължи. Прикачила съм файл със сигналите.

Дъно:  Gigabyte GA-7Zmmc

Процесор: AMD Duron 700 MHZ

RAM - 384MB

HDD - 40 GB

Video - XGI Vorari V3/XP 5

OS - WinXP Proffessional SP3

Sound clip 01.mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.