Премини към съдържанието
PC doctor

Насичане при стартиране на Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте ! Направих инсталация на една "маломерна" машинка Asus EeePc 1001px със Windows XP SP3 . Параметрите на машинката са :

Процесор - Intel Atom 1.6 Mhz

Видео - Intel GMA 3150

Ram   - 1 Gb

HDD   - Toshiba SATA2 320 Gb

Проблема е следния :

След завършване на инсталацията на ОС и инсталацията на драйверите( от сайта на ASUS за точния модел ) , всичко си мина ок . След няколко рестарта които направих се получи при стартиране ефекта на насечено "изгряване " на логото(знамето )  на Windows XP . Ефекта е насечена анимация , след което вече излиза лентата със момента на зареждане на самата OС .

Ако някой е имал подобен проблем и е стигнал до решението му , ще съм благодарен да сподели с мен и със всички разбира се начина по който се е справил .

Благодаря ви .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип това е нормално явление. С повечето обновления е така, Всяко такова със своите положителни черти е добре дошло, но има и своя недостатък - със всяко ново обновление, ОС става по-бавна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Направих инсталация на една "маломерна" машинка Asus EeePc 1001px със Windows XP SP3 . Параметрите на машинката са :

Видео - Intel GMA 3150

Ram   - 1 Gb

Проблема е следния :

След завършване на инсталацията на ОС и инсталацията на драйверите( от сайта на ASUS за точния модел ) , всичко си мина ок . След няколко рестарта които направих се получи при стартиране ефекта на насечено "изгряване " на логото(знамето )  на Windows XP . Ефекта е насечена анимация , след което вече излиза лентата със момента на зареждане на самата OС .

Ако някой е имал подобен проблем и е стигнал до решението му , ще съм благодарен да сподели с мен и със всички разбира се начина по който се е справил .

Благодаря ви .

МИСЛЯ че има няколко вариянта БИОС-а е единия , в него има една опция точно за winXP в която се казва че за по слаби машини се препоръчва да са изкючени някой опций;освен това за препоръчване е да се тества и RAM паметта за грешки 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео - Intel GMA 3150

Ram   - 1 Gb

Проблема е следния :

Благодаря ви .

Имах подобен нетбук с atom 1.6 и GMA 3150, открих че проблема не е в драйверите. Просто CPU се натоварва на MAX и започва да лагва. Все пак атомите всеки знае, че са много слаби. А и да не забравяме, че GPU е в CPU, не в North Bridge и това също малко или много оказва влияние на CPU.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите !

За съжаление нито един от тях не се оказа вярната диагноза . Проблема го решиш по -малко баналния начин, но работи без проблеми . Направих следните процедури :

1.Изтеглих SATA драйверите  за NM10 Intel Chipset

2.Направих вграждане на драйвера в Windows XP SP3

3.Направих буутваща флашка със вече готовия модифициран  Windows

4. В BIOS в раздела за конфигурация на ID устройствата при посочен HDD , го зададох да е ACHI .

Инсталацията мина гладко и насичането при старта е вече в историята .

Успех на всички , който са имали подобен проблем . Това което съм описал като стъпки решава проблема безотказно .

За мой късмет или не , вчера инсталирах подобна машинка  (на 90 % ) Acer EM350- NAV51 . Реших да опитам без SATA драйверите директно в ОС какво ще се получи . Както очаквах - същото насичане след 3-4 рестарта . 

Отново стъпките изредени по-горе и проблема се реши и в този случай .

Лек ден на всички от мен .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.