Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
CaptainMorgan

Проблем при стартиране на МАК ОС

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

Попринцип не пиша в този раздел, но сега ми се налага :) Мой приятел има Mackbook PRO. По въщество, проблемът е, че когато се пусне да зарежда самия компютър стига до логото на Apple и кръгчето което се върти и толкова. Прилича ми на boot loop както при Android. Давайте предложения как да се справим с този проблем :)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде някой да даде някакво предположение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От версия 10.7 нагоре се създава recovery дял на диска. След стартиране на компютъра засветва екрана и се чува звуков сигнал. Натиснете веднага клавиша Alt докато не се появят утройствата от които може да стане бутване. Ако има "Recovery 10.X" ще може да заредите от него. Първото нещо което можете да направите без да преинсталирате е да проверите диска с Disk Utility. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mac os X инсталационен диск?

Нямам диск :) Но бих искал да питам нещо. Ако изтегля по-висока версия на Mac OS X в момента е на 10.6.8, та ако запиша диск със по-висока ще загубя ли файлове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е първо да видиш какъв е проблема. Запиши диск с по-висока, няма проблем. Това което ас бих направил е да изтегля диск със ОС и да видя дали мога да оправя инсталацията, ако не, да направя нов дял на който да инсталирам отново. 

Опитали ли сте да стартирате системата със команда -х ?

По-добре преди да преинсталирате да видите това:

http://www.maclife.com/article/howtos/how_use_os_x_boot_options_troubleshoot_your_mac

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето съм ги пробвал и без резултат. Само не знам при cmd+R защо не се отваря Utilities

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте всички и ако не стане опитайте да преинсталирате.

Как е успял собственика да развали инсталацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма представа, каза че сутринта е станал и не се е включил :) Така записах флашка със Mac OS X 10.6.8 и като стартирам с натискане alt за да boot-на флашката и не иска. Някакви идеи как да я стартирам или ми дайде някъде където пише как се прави инсталационна флашка с transmac защото може да не правя нещо както трябва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен :) Благодаря на всички за отговорите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.