Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

revolution.bulgaria

Преинсталация на уиндоус ХР (не ми разчита хард диска).

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следният проблем: стартирам инсталация на нов уиндоус ХР, зарежда файловете от синия екран и накрая ми изважда грешка, че не може да намери хард диск на който да инсталира операционната система. Имам една опция отдолу - F3 Quit и това е.

Хард дисковете са ми два - Intel® 82801ER SATA RAID 2x80GB, но незнайно защо, от уиндоуса който съм в момента, ми разчита само единия.

Благодаря предварително за помоща!

Поздрави, Мартин!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е сложете драйвер за райд контролера - как да Ви чете масива, като не може да го адресира. Имате възможност да ги сложите на дискета и да ги заредите (укажете) с f6 по време на инсталацията. Ако нямате флопи - ще трябва да си ги вградите в вашето копие на xp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е грешка, просто Windows XP не може да намери хард диска, защото няма драйвер за този хард диск в базата си данни.

Проблема се решава с помощта на програмата NLite. Правиш си нов Bootable disk на Windows XP като добавяш драйвера за този хард диск, след което инсталацията ще мине без проблеми.

Кажи си и каква ти е конфигурацията. Ако позволява да се инсталира Windows 7 или Vista може да минеш на тях. И без това поддръжката за XP вече е спряна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам флопи свързано. Бихте ли казали как става това вграждане, защото не разбирам много, много от вграждания и т.н. Благодаря предварително!

Edit: конфигурацията ми е следната (Intel Pentium 3.00GHz, 80GB HDD, 1.5GB RAM, 32MB Video), не мисля, че е подходяща за windows 7, 8  и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата ти е посочил програмата за вграждане. Сядаш и четеш как се прави.

Другия вариант, ако има възможност (и е по-лесно) да включиш флопи (с усб флопи не става под xp). тогава от сайта на производителя на дъното/райд контролера се дърпа един саморазрхивиращ се файл (exe) и то само си прави дискетата.

С толкова информация - толкова помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели характеристиката на компа ти както ти е казал колегата Костов. За да ти помогнем.

Нямам флопи свързано. Бихте ли казали как става това вграждане, защото не разбирам много, много от вграждания и т.н. Благодаря предварително!

Edit: конфигурацията ми е следната (Intel Pentium 3.00GHz, 80GB HDD, 1.5GB RAM, 32MB Video), не мисля, че е подходяща за windows 7, 8  и т.н.

Потърси друг релийз с вградени райд контролери тогава за ХР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е понапъни се малко де :). За какво е този Google? Ето ти линк, как се работи с Nlite.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.