Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Изпуснах IXUS 130 на земята докато беше включен и си падна отзад и тва последното влезе от едната страна по навътре, работи си апарата но не се прибират отзад тея работи когато го изключа и прищраква, освен това не може да зуумвам пише Lens Error. Ето какво е положението

Публикувано изображение

Последното кръгче е влезнало по-навътре само от едната страна и тва е проблемът :(

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпуснах IXUS 130 на земята докато беше включен и си падна отзад и тва последното влезе от едната страна по навътре, работи си апарата но не се прибират отзад тея работи когато го изключа и прищраква, освен това не може да зуумвам пише Lens Error. Ето какво е положението 

Последното кръгче е влезнало по-навътре само от едната страна и тва е проблемът :( 

Положението е за сервиз, като гледам е посчупена механиката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си работи, кое му е счупено, просто е влезнало навътре? На сервиза за едно вадене ще ми земат 100 лв сигурно, той апарата толкова струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си работи, кое му е счупено, просто е влезнало навътре? На сервиза за едно вадене ще ми земат 100 лв сигурно, той апарата толкова струва.

Кое работи, нали не можете да правите зум. И след като лещите не се прибират и закриват от щорите много скоро ще са напрашени и/или замазани

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си работи

но не се прибират отзад тея работи когато го изключа и прищраква, освен това не може да зуумвам пише Lens Error.

На това ли му казваш "всичко си работи"? Щом не се прибира обектива сто на сто или нещо е счупено или разместено в механиката.Фокусира ли изобщо? А, точно ли?Обектива е най-важната част на един апарат и дори и да няма нищо строшено, ако просто го наместиш, може фокуса да не работи правилно вече.Аз лично дори и на сервиз не бих се доверил, ми направо нов...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фокусира, според мен няма нищо счупено, само това е съседнало навътре и не позволява на щорите да закрият. Като не, ще си го ползвам така, зум не ми трябва, фокусът си работи

Пари за нов нямам. Все пак живея в България и не съм политик.

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаеш колко пари ще ти вземат в сервиза. Ще попиташ даже дали има и смисъл да се ремонтира. Ако ремонта пък струва около 100 лева както ти казваш то тогава ще си търсиш нов апарат.

Фокусира, според мен няма нищо счупено, само това е съседнало навътре и не позволява на щорите да закрият. Като не, ще си го ползвам така, зум не ми трябва, фокусът си работи

Така няма да работи още дълго. Не е нужно да си политик или да си в България, за да си купиш фотоапарат. Освен това има и добри оферти на изплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си преценявате :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи моя TZ-3 в това отношение с падането се справи по-добре! В смисъл, че нищо не се счупи или повреди (като изключим ожулванията по корпуса и най-външния пръстен на обектива т.е. този който не се мести и е с най-голям диаметър закрепен за фотоапарата)! Все пак корпуса му е железен, а това си е предимство при сапунерките (за DSLR едва ли, защото ще стане прекалено тежък, но може и да има такива)! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак корпуса му е железен, а това си е предимство при сапунерките (за DSLR едва ли, защото ще стане прекалено тежък, но може и да има такива)! :D

Всички DSLR от висок клас (и някои от среден) ползват магнезиеви сплави. Също и хубавите обективи. По-тежко е от здрава пластмаса, но близо двойно по-леко от алуминий, примерно.П.П. Не знам на колко години си, но все пак е смешничко да използваш "железен", като синоним на "метален"...П.П.П. Ако все пак държиш на "железни" апарати (чисто желязо всъщност не се ползва почти никъде), Hasselblad са със стоманен корпус. :) Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Не знам на колко години си, но все пак е смешничко да използваш "железен", като синоним на "метален"...

Още няколко години и съм пред пенсия :D Казах го нарочно "железен" т.е. не в буквалния смисъл, а в смисъл на това, че е по-здрав от пласмасовите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още няколко години и съм пред пенсия :D Казах го нарочно "железен" т.е. не в буквалния смисъл, а в смисъл на това, че е по-здрав от пласмасовите ;)

Знам, но е правилно да кажеш метален - щеше да значи същото и щеше да е вярно.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.