Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам желание и възможност да си купя лаптоп IBM Thinkpad T60 S-IPS. Лаптопа е с гаранция от 6 месеца и е на цена 270 лв. Това,което ме интересува е наистина ли IPS матриците са най добрите или тези с лъскавите екрани.Гледал съм много клипове в интернет за качеството и предимствата на IPS,но искам да чуя и вашите мнения. Другата ми опция е да си купя таблет 7 инча с IPS екран от Виваком на изплащане.Лаптопа или евентуално таблета ще бъдат ползвани за скайп,чат,филми(много) и музика. Ако взема лаптопа ще се правят и преводи на субтитри за филми.   Ето и параметрите на Thinkpad T60 IPS -  Дисплей: 15" (38.10cm) SXGA+ (1400x1050) IPS матрицаПроцесор: Intel Core 2 Duo T5600 (1.83 GHz)Памет: 2 GB DDR2Твърд диск: 60 GB SATAВидео карта: ATI Mobility Radeon X1400

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се подлъгвай да се набутваш с таблет, тъй като не е удобен за вършене на работа. Да за филми и интернет да кажем бива, но с тази екранна клавиатура дали ще ти е удобно ? Още по-малко пък тези 7 инча ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок,кажете няколко думи и лаптопа.Какво да очаквам от IPS матрицата?При гледане на филми по добро ли ще е качеството на картината,при четене и писане по добре ли ще е отколкото на LCD матрица?Кажете нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За музичка,филмчета и браузване  машинката е идеална. Тоя таблет ако е за 300 лева е такова голямо дърво ,че не ми се  коментира изобщо.  Едно външно хардче си взимаш и си на мода. Аз съм с такава матрица и е перфектна за филми,чертане,писане,рисуване,обработка на снимки . Лаптопа е от истинските модели дето се правеха едно време  и не е пестено от нищо в него. Ако ги  прекараш да ти  сложат нова батерия  за някой лев отгоре много доволен ще си  от покупката.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За "скайп,чат,филми(много) и музика" няма да имаш голяма полза от IPS матрица. Особено пък 7" .

За филми по-големият дисплей на лаптопа е за предпочитане. Но пък ако ти е важно да го разнасяш насам-натам - таблетите са по-малки и с по-издръжливи батерии.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок,кажете няколко думи и лаптопа.Какво да очаквам от IPS матрицата?При гледане на филми по добро ли ще е качеството на картината,при четене и писане по добре ли ще е отколкото на LCD матрица?Кажете нещо.

Цък. Има чичко Гошо бе хора... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента имам настолен компютър,но той е едноядрен,със слаба видеокарта.Единствената ОС която мога да инсталирам на него е ХП или Линукс.За Win 7 или 8 не става. Имам и един лаптоп HP ,но е с неработеща клавиатура и лоша матрица.Затова и съм решил да ги заменя с нещо двуядренно,като например Т60 IBM.Но все пак нека обърнем внимание и на матрицата и кажем какво предлага една IPS в сравнение с LCD. Чакам мненията ви.

Цък. Има чичко Гошо бе хора... :)

Има и съм го питал.Но искам да чуя хора,които имат опит и са работили на IPS матрица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При IPS имаш по-голям ъгъл на виждане, докато при LCD не е така. Също и цветовете при IPS са по-ярки и не така затъмнени в сравнение с другите типове матрици. Това е основната разлика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп със IPS матрица и матов екран е като да си хванеш русо гадже мажоретка (пълен кеф) , а  сега малко по сериозно по темата. За да го продават все още и да се търси модела значи има защо.Матовите дисплеи не блестят  като огледало  при пряка слънчева светлина и имат 98% Адобе  съвместимост на цветовете. Черния цвят  леко лилавее при  голям  наклон на дисплея  но ти няма и да го гледаш  от 150 градуса предполагам . IPS матриците до преди 2 години бяха  само за високия клас монитори и лаптопи и  едва сега започнаха да се  предлагат техни разновидности и то отново  в бизнес насочените сериии и в работните станции.Братовчеда има т42  и го спукваме от влачене по язовири,палатки хижи и купони вече 5 -та година не е мръднал.Не загряват и не  са шумни заради хубавото охлаждане. Клавиатурата е качествена и удобна за работа. Пантите на дисплея са толкова здрави ,че буквално може да го разпънеш като дъска да е равен с масата и няма да  му стане нищо. Единствения  кусур който може да има тоя лаптоп е батерията ако е стара иначе за друго  няма какво да се притесняваш. отиди и виж ако можеш лаптопа  за да се убедиш ,че е наистина това което искаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента на работа съм с два монитора - HP ZR24wHP L2035 IPS матрицата вади много по "правилни" цветове и като цяло не ми натоварва чак толкова очите, колкото другия.За тия пари, които си предвидил (~300лв.), може да се вземе и по-добър хардуер втора ръка, особено от човек, а не от магазин. Разбира се така няма никакви гаранции, но това е въпрос до колко човек може да си позволи да рискува. Съответно, много малко лаптопи са с IPS матрици. Сам ще трябва да прецениш кое ти е по-важноКачествения екран и изключително здравата сглобка на Т60 с 6 месеца гаранция,или по-некачествен екран, без гаранция, но с по-добри характеристики(по-бърз процесор, повече рам). аз например, бих предпочел нещо от този сорт: Lenovo Thinkpad T400

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors:

Ако има други мнения и съвети - давайте.Колкото повече,толкова по добре за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.