Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Наскоро се сдобих със суич Repotec RP-1708K втора употреба. Проблемът е, че адаптерът му не функционира. Имам два свободни адаптера. Единият е Output:12V, 0.5A, вторият: 9V, 0,6A.  Целта ми е да свържа рутер със суич. Разстоянието между тях е 10 м. В суича ще бъдат включени два компютъра на разстояние 3-4 м. от него. Въпросът ми е подходящ ли е някой от тези адаптери за захранване на суича? Ако ли не, с какви характеристики да търся?  

Второ: Има ли значение в кой порт на суича ще включа кабела, идващ от рутера?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Наскоро се сдобих със суич Repotec RP-1708K втора употреба. Проблемът е, че адаптерът му не функционира. Имам два свободни адаптера. Единият е Output:12V, 0.5A, вторият: 9V, 0,6A.  Целта ми е да свържа рутер със суич. Разстоянието между тях е 10 м. В суича ще бъдат включени два компютъра на разстояние 3-4 м. от него. Въпросът ми е подходящ ли е някой от тези адаптери за захранване на суича? Ако ли не, с какви характеристики да търся?  

Второ: Има ли значение в кой порт на суича ще включа кабела, идващ от рутера?  

1. Зависи какво е оригиналното захранване на комутатора. Погледнете оригиналния му адаптер. Когато избирате новия следвайте три правила: 1. същото напрежение. 2. Същото разположение на + и - 3. същия или по-голям ток

2. В който и да е ЛАН порт

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни спецификациите на собствения му захранващ адаптер и потърси подобен или близък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Зависи какво е оригиналното захранване на комутатора. Погледнете оригиналния му адаптер. Когато избирате новия следвайте три правила: 1. същото напрежение. 2. Същото разположение на + и - 3. същия или по-голям ток

2. В който и да е ЛАН порт

На старото захранване пише: 9V , 500mA. Тоест, ще използвам адаптера 9V, 0,6A.А какво означава "Същото разположение на + и -"? Не трябва ли просто да вкарам буксата на адаптера в суича?

А ако му се сложи 12V, 0,5A - суичът ще изгори?

Редактирано от xelax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На старото захранване пише: 9V , 500mA. Тоест, ще използвам адаптера 9V, 0,6A.А какво означава "Същото разположение на + и -"? Не трябва ли просто да вкарам буксата на адаптера в суича?

А ако му се сложи 12V, 0,5A - суичът ще изгори?

СЪщото разположение означава че и на двете захранвания + трябва да е отвън (примерно). Или отвътре на куплунга. Ако се различават има немалка вероятност комутатора да изгори

Ако му сложите 12В отново има немалка вероятност комутатора да изгори

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото важно нещо, е диаметъра на жака на захранването да е същият с този на суича.Второто важно нещо - поляритета на жака да е същият като на суича. Обикновено минуса е вън, а плюса във вътрешната част. Но има и изключения - за което с цифров мултицет може да провериш правилността на поляритета. Ако му сложиш 12 волтово захранване става това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото важно нещо, е диаметъра на жака на захранването да е същият с този на суича.Второто важно нещо - поляритета на жака да е същият като на суича. Обикновено минуса е вън, а плюса във вътрешната част. Но има и изключения - за което с цифров мултицет може да провериш правилността на поляритета. Ако му сложиш 12 волтово захранване става това.

От долната страна на адаптера има нарисувана малка схема, която показва, че плюсът е във вътрешната част.Всичко се получи със суича, благодаря за съдействието. 

Коя е причината, когато съм с включен кабел, по някое време интернетът да изчезва (иконката на нета е с жълт удивителен)? Оправя се единствено след като вляза в "Мрежови връзки" и забраня Локалната връзка, след което отново я разрешавам. Може ли да се оправи това? На другия компютър, който е включен към суича, не се появява този проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От долната страна на адаптера има нарисувана малка схема, която показва, че плюсът е във вътрешната част.Всичко се получи със суича, благодаря за съдействието. 

Коя е причината, когато съм с включен кабел, по някое време интернетът да изчезва (иконката на нета е с жълт удивителен)? Оправя се единствено след като вляза в "Мрежови връзки" и забраня Локалната връзка, след което отново я разрешавам. Може ли да се оправи това? На другия компютър, който е включен към суича, не се появява този проблем. 

Кабел, порт... Пробвайте като смените порта. И след това кабела ако предишното не проработи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.