Премини към съдържанието
Andrey_96

Лаптопа тръгва и спира , и пак...

Препоръчан отговор

Здравейте :) Един приятел има лаптоп HP PAVILLION dv9700... както играл и угаснал лаптоп-а... включва го и стартира - светват копчетата му и спира ... и пак ... помислих ,че е РАМ паметта - той е с 2 плочки - свалих 1-та , пак така , смених я с другат , пак така ... От какво може да е проблема ? и възможно ли е да са изгоряли и 2те плочки рам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да го носи в сервиз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia видео карта и Turion процесор = тотално прегряване на лаптопа. Носи машината на сервиз, но бъди готов да си купуваш нова в случай че ти кажат, че се е отлепил чипа на видеокартата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia видео карта и Turion процесор = тотално прегряване на лаптопа. Носи машината на сервиз, но бъди готов да си купуваш нова в случай че ти кажат, че се е отлепил чипа на видеокартата.

той не е мой , на 1 мой приятел е ... аз му казах ,че на лаптоп игри не се играят... ама явно ще е нов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той не е мой , на 1 мой приятел е ... аз му казах ,че на лаптоп игри не се играят... ама явно ще е нов

Да знам, че не е твой просто коментирах. Занесете го за диагностика и там вече ще се прецени. Този модел грее и без да се играят игри на него. Рано или късно се получава точно този проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък залагам на прегряла видеокарта, и вероятно отлепяне на видеочипа. Сервиз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък залагам на прегряла видеокарта, и вероятно отлепяне на видеочипа. Сервиз...

То при тези модели почти не се случва друго като повреда. Най-вероятно това се е случило. Ако е така с една презапойка на този чип лаптопа ще може да тръгне, но няма да има гаранция колко ще работи. Освен това самата процедура струва между 80-100 лева и като сложат и диагностика може да му стъпи и на 130 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То при тези модели почти не се случва друго като повреда. Най-вероятно това се е случило. Ако е така с една презапойка на този чип лаптопа ще може да тръгне, но няма да има гаранция колко ще работи. Освен това самата процедура струва между 80-100 лева и като сложат и диагностика може да му стъпи и на 130 лева.

няма смисъл да се наливат такива пари в него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма смисъл да се наливат такива пари в него

Все пак е добре да се направи диагностика, но вие си решавате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам че с този турион е някоя нвидиа 8000 серия , сигурно 8600... И иска презапояване , просто така си мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.