Премини към съдържанието
Glasgow_girl

Проблем с Local area connection

Препоръчан отговор

Привет, компютърът ми си работеше нормално, докато малкият ми племенник не натисна някакво копче (не видях дали на клавиатурата или е натискал копчето за стартиране на компютъра), при което комп. се изключи и като се включи нямаше интернет - въртях, суках кабела, рестартирах модема, рових из настройките, някакъв уизард ми се притече на помощ ама ми излезе някакъв ерор. Като отворя Local area connection от таскбара на Кънекшън ми пише Кънектед, отброява минути и скорост,отдолу на Активити между компютърчетата и кабелчето стои катинарче, на Пакети пише 0 и 0. Като дам на съпорт срещу address type, ip address и т.н. не пише нищо. Рипеър дава ерор, понеже някакъв протокол не можело да се включи или нещо такова. в контрол панел на нетуърк на всичките неща, където са там пише, че са свързани - но няма интернет. на хром ми изписва ; ерор: кабелът не е свързан или нещо такова ?! Някой има ли идея как да го оправя. Благодаря и лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи модема и компютъра. Измъкни и UTP кабела между тях. Включи послед двете устройства и сложи отново UTP кабела. Кажи след това в поста дали има ефект или проблема продължава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължава! Като ги свързах ЛАК ми изписва, че кабела е unplugged и стои червен хикс.

Редактирано от Glasgow_girl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.