Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, някой може ли да ми препоръча добър фонт за хроум на кубунту, пробвах много, но на някой се препокриват , други са прекалени ситни, трети променят цялата уеб страница.

Става въпроса само за фонтовете в Хроум.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras

И после можеш да си сложиш навсякъде (май ще ме бият тука) Ariel.

Редактирано от sjsjsj (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras

И после можеш да си сложиш навсякъде (май ще ме бият тука) Ariel.

Moже да сложи, каквото пожелае, въпрос на вкус. В майкросфостките шрифтове липсва един. Това е тахома, но има начин етично да го добавиш, без да нарушаваш лиценз. Истината е, че шрифтове Ariel и Verdana са най-удачни за четене. Най-малко натоварват очите.

Как стоят нещата.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това са екрани от две мои машини с съответни системи. При първата видеокарта е nVidia с инсталирани съответни драйвери. На втората машина стои Intel видеокарта, вградена в процесора. Драйвера под LinuxMint идва от инсталацията. В всички случаi се борави с firefox 26. Личи как рендира контейнера еднакво под линукс машините и пак еднакво под прозорците, но като цяло има разминаване в представлението (последния ред и отсъпа под флаша).

Запомнете, изрисуването на шрифт под Линукс никога няма да прилича на Windows-кото. Просто е. Прозорците ползват проприетарна технология ClearType, докато другите открит код. Тъжното е, че чайниците под Win 7 не знаят, че си горят очите, защото микромеките са изключили въпросната технология.

За системата аз ползвам фамилията Monospace  и ги намирам за много гуд от десигнерска гледна точка. За fitefox прибягвам до следните хакове.

В файл

~/.mozilla/firefox/XXXX.default/chrome/userChrome.css

добавям правило

menubar, menubutton, menulist, menu, menuitem {font-family: "Tahoma" !important; font-size: 8pt !important; }

а в файл

/etc/fonts/fonts.conf

<match target="font"> <test name="weight" compare="more"><const>medium</const></test> <edit mode="assign" name="autohint"><bool>false</bool></edit></match>

И определно за пълно щастие е от значение модела монитор. IPS матрицата е залог. Остава да определите колко пиксела ще зададете , като си поиграете.

xdpyinfo | grep resolution

xdpyinfo | grep dimension

Под прозорците имате избор от няколко стъпки (свойства на видеокартата - 96DPI), докато под линукс може да бъзикате xorg.conf на воля. Лошото е, че има лека возня с новите Ubuntu/Mint около този файл.

поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.