Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички ! Бихте ли ми помогнали , искам да изненадам майка ми за празниците с компютър.Тя е лекар и всекидневно работи с лекарски софтуер "Hipocrate GP" и майкрософтския офис пакет.Старият компютър е жива антика :

Intel Celeron 1.7 Ghz, 2 GB DDR1 RAM,HDD Maxtor 160 Gb ,Nvidia Geforce MX5500 - 128 MB,  Mainboard Asrock .... изненадващо още работи , но е доста бавен след ежемесечните ъпдейти на софтуера (лекарският) стана вече критично бавен.

Ta , този компютър се "задъхва" отдавна.Монитора го бива 17" ДЕЛЛ ,така че поне от монитора ще спестим някой лев :)

Консултирах се с един от дилърите на лекарския софтуер, каза ми че изискванията са миннимум 2 ГБ рам памет и поне двуядрен процесор с честота над 1.5 Гхц.

Нещо за около 500-600 лева не повече, мислите ли че са достатъчни и бихте ли ми "сглобили" нещо?

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо абсолютно достатъчно:

Обща стойност - 458.67 лв. с ДДС
Дори и по-евтино може да се мине.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво беше да кажете,тоя хард-диск дали е със САТА интерфейс.Ако е,няма смисъл да се купува нов.

Ще можете да влезете доста под бюджета си,щом ще се ползва само в кабинета този компютър.

А мониторът,с какъв кабел се свърза със старият компютър?Предполагам,че е VGA.Но все пак,кажете и това как е.

Обща стойност - 326.11 лв. с ДДС

Процесорът е с вградено видео.Което е напълно достатъчно за целите,за които ще се ползва.Сложил съм две плочки рам,за по-добра работа на видеото.Пък и 4 ГБ в наше време са си санитарен минимум.Но може да си вземете само една плочка от 4 ГБ,пък след време да си добавите още,ако изобщо е необходимо.
4GB DDR3 1333 A-DATA  62.39 лв. с ДДС

Харддиск,ако е нужно,може да се вземе 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 92.83 лв. с ДДС,даже и той е много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо абсолютно достатъчно:

Обща стойност - 458.67 лв. с ДДС
Дори и по-евтино може да се мине.

Хубаво беше да кажете,тоя хард-диск дали е със САТА интерфейс.Ако е,няма смисъл да се купува нов.

Ще можете да влезете доста под бюджета си,щом ще се ползва само в кабинета този компютър.

А мониторът,с какъв кабел се свърза със старият компютър?Предполагам,че е VGA.Но все пак,кажете и това как е.

Обща стойност - 326.11 лв. с ДДС

Процесорът е с вградено видео.Което е напълно достатъчно за целите,за които ще се ползва.Сложил съм две плочки рам,за по-добра работа на видеото.Пък и 4 ГБ в наше време са си санитарен минимум.Но може да си вземете само една плочка от 4 ГБ,пък след време да си добавите още,ако изобщо е необходимо.
4GB DDR3 1333 A-DATA  62.39 лв. с ДДС

Харддиск,ако е нужно,може да се вземе 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 92.83 лв. с ДДС,даже и той е много.

Признавам си , 1000 пъти писах и редактирах темата ...Извинявам се за пропусната информация!

Харддиска е IDE , а монитора се свързва чрез VGA .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава,просто вземате което от двете дъна си харесате,щом е VGA връзката.Ще трябва и хард-диск.Моят е с три години гаранция.На колегата Нико е с две.Но са си еднакви иначе.Кутията предполагам,ще може да се ползва.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една идея с АМД:AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOXGB F2A88XM-DS22X2G DDR3 1600G A-DATA500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBFD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BLPSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400SОбща стойност - 548.58 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49099p1r50086p1r45645p1r43848p1r50241p1r1080p1rf.html

Заложил съм на компакна кутия с USB3, захранването е идеално и достатъчно за целите си. Памета е 2х2GB за да може вграденото видео да се възползва по-добре, ако се наложи. Процесора и видеото са по-добри от Интелския еквивалент, но това е само за инфо. Все пак по-добрите компоненти означават по-дълга експлоатация без нужда от ъпдейт.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ще се сменя също , в смисъл тоя компютър (стария) отива за домашни ползване.

Помогнахте ми много , благодаря Ви от все сърце ! Пожелавам на всички потребители на форума весели празници,бъдете живи и здрави и все така отзивчиви!

Поздрави от Англия , наздраве ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво решихте и избрахте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се търси обем от харда моето предложение е със SSD:

Обща стойност - 590.76 лв. с ДДС

Дъно и кутия с всякакви благинки като USB 3.0 примерно. SSD, с което системката ще лети буквално.

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на techmaniak избрах . Все още има време да оспорите коя конфигурация е по-добра и защо, нищо че майка ми нишо не разбира, но все пак... 

Още веднъж благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимането на SSD определено е по-добрия вариант щом е работна машинка но пък не е по-евтиният.

Разликата е около 50 лв. в цената а размера не е от значение. Майка ти може да не разбира но ще остане по-доволна от него.

По-хубавото се разпознава и без да си навътре в материята. Предложението на techmaniak ще излезе 517 лв. с него.

http://nikem-bg.net/cart/49784p1r49609p1r45925p1r49615p1r1045p1r46712p1rf.html

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно SSD-тата , знам че са доста с доста по-високи скорости на четене/запис и определено ще работи по-бързо , но четох и че имат по-кратък "живот" , не че има нещо вечно де... Истина ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A-DATA SX900 е с 3 години гаранция - http://www.adata-group.com/index.php?action=product_feature&cid=3&piid=169 докато механичния дето ти препоръчва techmaniac а и повечето са с две.

Реално имаш по-дълго гаранционно обслужване а вече след това нищо не е сигурно.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наклонихте везната към SSD диск . Хора, невероятни сте . Помагате на всички с мнения и препоръки,голямо БЛАГОДАРЯ !

Темата я считам за приключена ;) 

Наздраве  :bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.