Премини към съдържанието
jesusatan

PCI Wi-Fi картата ми не се поддържа от Win 8

Препоръчан отговор

За ето тая хубавица става въпрос:

Публикувано изображение

Бачкаше перфектно на старото ми PC (Win XP), затова реших, че няма да се налага закупуването на нова wi-fi карта при сглобяване на новата конфигурация. Дънната ми платка е GB-B85M-D3H-150. Още при сглобяването сложих картата в един от двата PCI слота с надеждата, че няма как да не работи. При инсталацията на Win 8.1 (64-bit) в момента, в който се изисква връзка с интернет (за създаване на Microsoft account и персонализацията), успешно бяха намерени няколко Wi-Fi мрежи (включително и моята). Свързах се и натиснах Next. След свързването екранът започна да премигва и да редува всички цветове на дъгата. Викам си - Windows 8 - абсолютно нормално да не тръгне от първия път. Реснах, но отново същата работа. След това реших да не се свързвам с мрежа, за да видя какво ще се случи. Резултатът беше, че след инсталацията се появи грешка от типа на "HARDWARE_EXCEPTION_MALFUNCTION". При първия резултат в Гугъл попаднах на човек, който имал същата грешка. Установих, че неговата Wi-Fi карта е същата като моята, а когато я махнал, проблемът се оправил. Направих същото и наистина всичко тръгна нормално. В сайта на TP-LINK има списък с картите, които са съвместими с Windows 8. Моята естествено не присъства :) . След успешната инсталация на Windows, реших все пак да се помъча да подкарам wi-fi - сложих отново картата и стартирах. Този път не получих код за грешка, но просто картата не бачка - лампичката ѝ не свети. Сложих уж някакви драйвъри, но файда отново няма...

Имам няколко въпроса:
1. На някого случвало ли му се е нещо подобно?
2. Какво налага "несъвместимостта" на работещ хардуеър с Windows 8?

3. Възможно ли е проблемът да е в дънната платка, т.е. неработещ PCI слот (все още не съм пробвал другия)?

4. Как така картата бачкаше първоначално (по време на самата инсталация), а сега посмъртно не мога да я накарам да тръгне?

5. Можете ли да ме насочите към модели на Wi-Fi адаптери, които ЩЕ работят под Windows 8?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем с една стара WIFI PCI sweex карта, при хп си работи перфектно, но при windows vista и 7цата не може. Уж открива мрежата, но не може да се свърже с нея. Според мен е проблем с драйверите. Повечето PCI WIFI драйверите им за виста, 7 и 8 не работят коректно, при USB WIFI е обратното при виста, 7 и 8 работят перфектно, а при XP не могат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ето тая хубавица става въпрос:

Публикувано изображение

Operating SystemWinXP/Vista/7

Другия вариант е да чакаш нов драйвер или ъпдейт на firmware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвъри едва ли ще напишат специално за мен, затова направо поръчах нова карта (TL-WN881ND), която според сайта на TP-LINK работи под Win 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от asdfj
      Здравейте.
      Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

• от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.