Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gibson58

Професионален монитор втора ръка?

Препоръчан отговор

Искам да взема професионален монитор (употребяван) ,но не съм на ясно до колко работни часа горе-долу е приемливо да се вземе? В смисъл над колко часа е вече много амортизиран монитора ?Този който  гледах е на 9000 часа и ми се струват бая...

Става дума за HP Lp2475w.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам за взема професионален монитор (употребяван) ,но не съм на ясно до колко работни часа горе-долу е приемливо да се вземе? В смисъл над колко часа е вече много амортизиран монитора ?Този който  гледах е на 9000 часа и ми се струват бая...

За това което търсиш можеш да погледнеш и тук. А 9000 часа не ми се струват кой знае колко, това е около 3 години работа по 8 часа дневно. Имам LCD монитор iiyama, който след десетина години до скоро си работеше без никакви проблеми, но сега му изгоря захранването, което е външно и ще го ремонтирам, но пък самия монитор няма никакви проблеми и това след 10 години активно използване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам за взема професионален монитор (употребяван) ,но не съм на ясно до колко работни часа горе-долу е приемливо да се вземе? В смисъл над колко часа е вече много амортизиран монитора ?Този който  гледах е на 9000 часа и ми се струват бая...

Измери го с колориметър, ако имаш възможност да му видиш как са цветовете, яркостта и тн. и според мен е нормално толкова часове работа, ако е използван професионално, преди три години купих лаптоп на толкова часове в момента прехвърля 26 000 часа и не мърда. Може да се окаже твърда бройка.

Горепосочената фирма, мисля че имат нужната апаратура да го измерят и ако искаш да ти го калибрират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измери го с колориметър, ако имаш възможност да му видиш как са цветовете, яркостта и тн. и според мен е нормално толкова часове работа, ако е използван професионално, преди три години купих лаптоп на толкова часове в момента прехвърля 26 000 часа и не мърда. Може да се окаже твърда бройка.

Нямам с какво да го измеря,ще  пусна nokia test  или  eizo test и ще гледам на око за дефекти,само това мога да направя.

А иначе ми стана интересно как виждаш на лаптоп работните часове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам с какво да го измеря,ще  пусна nokia test  или  eizo test и ще гледам на око за дефекти,само това мога да направя.

А иначе ми стана интересно как виждаш на лаптоп работните часове?

Гледам отработеното време на харддиска, в случая дори е повече, защото преди няколко месеца го замених със ssd, и го сложих във външна кутия, но така или иначе е винаги закачен за лаптопа.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това което търсиш можеш да погледнеш и тук. А 9000 часа не ми се струват кой знае колко, това е около 3 години работа по 8 часа дневно. Имам LCD монитор iiyama, който след десетина години до скоро си работеше без никакви проблеми, но сега му изгоря захранването, което е външно и ще го ремонтирам, но пък самия монитор няма никакви проблеми и това след 10 години активно използване...

На този сайт го има този модел,но е с дефект  по матрицата доколкото виждам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този който  гледах е на 9000 часа

На повечето модели на EIZO, примерно, гаранцията е 35000 часа или 5години - което стане по-напред.Послушай spielberg, и провери монитора. Ако матрицата е хубава, взимай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така  ще направя,но май този не може да се сравнява много с eizo ;) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така  ще направя,но май този не може да се сравнява много с eizo ;) ?

Вероятно, но едва ли трайността на матриците да е чак много различна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.