Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да взема професионален монитор (употребяван) ,но не съм на ясно до колко работни часа горе-долу е приемливо да се вземе? В смисъл над колко часа е вече много амортизиран монитора ?Този който  гледах е на 9000 часа и ми се струват бая...

Става дума за HP Lp2475w.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам за взема професионален монитор (употребяван) ,но не съм на ясно до колко работни часа горе-долу е приемливо да се вземе? В смисъл над колко часа е вече много амортизиран монитора ?Този който  гледах е на 9000 часа и ми се струват бая...

За това което търсиш можеш да погледнеш и тук. А 9000 часа не ми се струват кой знае колко, това е около 3 години работа по 8 часа дневно. Имам LCD монитор iiyama, който след десетина години до скоро си работеше без никакви проблеми, но сега му изгоря захранването, което е външно и ще го ремонтирам, но пък самия монитор няма никакви проблеми и това след 10 години активно използване...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам за взема професионален монитор (употребяван) ,но не съм на ясно до колко работни часа горе-долу е приемливо да се вземе? В смисъл над колко часа е вече много амортизиран монитора ?Този който  гледах е на 9000 часа и ми се струват бая...

Измери го с колориметър, ако имаш възможност да му видиш как са цветовете, яркостта и тн. и според мен е нормално толкова часове работа, ако е използван професионално, преди три години купих лаптоп на толкова часове в момента прехвърля 26 000 часа и не мърда. Може да се окаже твърда бройка.

Горепосочената фирма, мисля че имат нужната апаратура да го измерят и ако искаш да ти го калибрират.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измери го с колориметър, ако имаш възможност да му видиш как са цветовете, яркостта и тн. и според мен е нормално толкова часове работа, ако е използван професионално, преди три години купих лаптоп на толкова часове в момента прехвърля 26 000 часа и не мърда. Може да се окаже твърда бройка.

Нямам с какво да го измеря,ще  пусна nokia test  или  eizo test и ще гледам на око за дефекти,само това мога да направя.

А иначе ми стана интересно как виждаш на лаптоп работните часове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам с какво да го измеря,ще  пусна nokia test  или  eizo test и ще гледам на око за дефекти,само това мога да направя.

А иначе ми стана интересно как виждаш на лаптоп работните часове?

Гледам отработеното време на харддиска, в случая дори е повече, защото преди няколко месеца го замених със ssd, и го сложих във външна кутия, но така или иначе е винаги закачен за лаптопа.

Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това което търсиш можеш да погледнеш и тук. А 9000 часа не ми се струват кой знае колко, това е около 3 години работа по 8 часа дневно. Имам LCD монитор iiyama, който след десетина години до скоро си работеше без никакви проблеми, но сега му изгоря захранването, което е външно и ще го ремонтирам, но пък самия монитор няма никакви проблеми и това след 10 години активно използване...

На този сайт го има този модел,но е с дефект  по матрицата доколкото виждам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този който  гледах е на 9000 часа

На повечето модели на EIZO, примерно, гаранцията е 35000 часа или 5години - което стане по-напред.Послушай spielberg, и провери монитора. Ако матрицата е хубава, взимай.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така  ще направя,но май този не може да се сравнява много с eizo ;) ?

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така  ще направя,но май този не може да се сравнява много с eizo ;) ?

Вероятно, но едва ли трайността на матриците да е чак много различна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.