Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър вечер мой познат е решил да си взима процесор за настолен компютър и го е избрал , аз да ви попитам тъй като той ще ползва за игри настолният компютър и за сърфиране в интернет , процесора е AMD 3870 APU with Radeon HD Graphics 3000 Mhz 4 core , 4 legal processors искам да кажа , че моят процесор е този но не съм с прилична видеокарта и не мога да уценя производителноста му затова моля кажете защото и на мене ми е интересно след като взема читава видеокарта как ще се справя с игрите , и за по горната тема за избора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2-3 пъти като ти прочете човек темата и може и да схване какво искаш да питаш.. Приятелят ти има ли дъно за този процесор ? Защо е избрал него ? Производителността в игри зависи и от другите компоненти в системата, не само от процесора.

Читава видео карта, зависи какво разбираш под това определение..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2-3 пъти като ти прочете човек темата и може и да схване какво искаш да питаш.. Приятелят ти има ли дъно за този процесор ? Защо е избрал него ? Производителността в игри зависи и от другите компоненти в системата, не само от процесора.

Читава видео карта, зависи какво разбираш под това определение..

Да има дъно за този процесор , избрал е него защото му го препоръчаха , аз питам специално за този процесор с читава видеокарта , а за РАМ е 4  как ще вървят по-новите игри , читава видеокарта разбирам под например NVIDIA GTX 780 капиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божичко :eek:  Няма да стане сделката!

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

Защото предвид наличният процесор:

а) Захранването едва ли е избрано да може да поеме такава видеокарта.

б) Няма да се покаже дори половината от производителността на видеокартата в съчетание с избраният процесор и въобще, с който и да е по-съвременен модел APU.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото предвид наличният процесор:

а) Захранването едва ли е избрано да може да поеме такава видеокарта.

б) Няма да се покаже дори половината от производителността на видеокартата в съ.(може би ще има бъдещи по-бързи модели, които

момчето ме пита под какво разбирам читава видеокарта , естествено че аз хилядарки няма да тръгна да ти давам за видеокарти ама въпроса е глупав , читава видеокарта означава добра видеокарта която ще е повече от гигабайт и ще се избира спец. за процесора те първа ще се мисли за видеокарта ако говорим за това аз питах за самият процесор дали си струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор за 150 лв. с видео за 1000 лв. ? И колегата е обяснил защо..

П.П. Питам, защото всеки разбира по различен начин, а при хардуера, ако описанието не е точно, могат да се получат големи разминавания. Въпросът не е глупав, ако знаеше за какво става въпрос. И си разгранични ясно двете питания едно от друго и дали приятелят ти има намерение да инсталира и отделна видео карта, какви са захранванията, дали ще се играе с вградено видео или не, не е нужно да седим и да гадем какво имаш предвид. Задай си правилно въпросите и ще получиш правилни отговори. И като се избира система за дадена цел не се избира на парче, а се мисли в перспектива.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчето ме пита под какво разбирам читава видеокарта , естествено че аз хилядарки няма да тръгна да ти давам за видеокарти ама въпроса е глупав , читава видеокарта означава добра видеокарта която ще е повече от гигабайт и ще се избира спец. за процесора те първа ще се мисли за видеокарта ако говорим за това аз питах за самият процесор дали си струва. 

Количеството памет на видеокартите е един от най-малко значимите фактори за производителността на една карта - количеството памет. Има много по-важни неща, като честотата на ядрото например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странен начин на мислене. Военен :whist:  Нужно е малко да се образовате. Има подходящи теми във форума, относно обяснения за балансиран избор на видеокарта, спрямо останалите компоненти на компютъра, има и статии за видеокартите. Какво представлява въпросният компонент, от какво и по какъв начин се определя производителността му и прочие.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито съм военен , нито съм питал за видеокарта , въпроса ми беше за даденият процесор ама виждам че няма да стане работата , лека вечер ви пожелавам и благодаря все пак за бързите отговори макар и да не ми бяха от кой знае каква полза. Все пак ако има потребител който работи с този процесор нека да пише , ще му бъда благодарен. !

Редактирано от BUS0F (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При дадените изходни данни, няма как да се получи адекватен отговор. Ами ако дам положителна оценка. Приятелят ви си го вземе и се помъчи да го монтира на дънна платка от стара машина с неподходящ слот или сокет? Кой ще плаща сметката?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При дадените изходни данни, няма как да се получи адекватен отговор. Ами ако дам положителна оценка. Приятелят ви си го вземе и се помъчи да го монтира на дънна платка от стара машина с неподходящ слот или сокет? Кой ще плаща сметката?

Дъното е перфектно и е чисто ново , съвпада отлично с процесора затова питам и за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На чисто ново и перфектно FM2 или FM2+(което се предполага от твърдението, че дъното е чисто ново) дъно, не върви да се залага стар модел процесор. Има много по-нови и с по-добри възможности и на процесорната част и на вграденото видео APU варианти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш в тубата amd 3870 gaming и гледаш резултатите от игрите които те интересуват.

По принцип процесора е от от по-старото поколение на АМД и такъв се взема за бюджетна система  в която не се предвижда външна видео карта. За игране на по-леки заглавия.

Колегите искаха да кажат че каквато и външна карта да сложиш предвид слабия перформънс на проца резултатите няма да са удовлетворяващи.

Нама да е зле да кажеш  какъв е бюджета за проца, какво е захранването за да могат да ти предложат според бюджета нещо което си заслужава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш в тубата amd 3870 gaming и гледаш резултатите от игрите които те интересуват.

По принцип процесора е от от по-старото поколение на АМД и такъв се взема за бюджетна система  в която не се предвижда външна видео карта. За игране на по-леки заглавия.

Колегите искаха да кажат че каквато и външна карта да сложиш предвид слабия перформънс на проца резултатите няма да са удовлетворяващи.

Нама да е зле да кажеш  какъв е бюджета за проца, какво е захранването за да могат да ти предложат според бюджета нещо което си заслужава.

Тъй като тук не даде никой адекватни отговори за този въпрос донесоха му го , играе Crysis 3 на максимални ефекти и резолюция и върви перфектно , процесора е добър за парите си и незнам защо искате да кажете че не струва за новите игри като го изпробвахме и резултатите бяха много добри , доколкото компа. му е чисто нов нито старо дъно нито стар процесор всичко му го донесоха ново. 

Доколкото захранването знам само , че е Fortron 600w.

Редактирано от BUS0F (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като тук не даде никой адекватни отговори за този въпрос донесоха му го , играе Crysis 3 на максимални ефекти и резолюция и върви перфектно , процесора е добър за парите си и незнам защо искате да кажете че не струва за новите игри като го изпробвахме и резултатите бяха много добри , доколкото компа. му е чисто нов нито старо дъно нито стар процесор всичко му го донесоха ново. 

Процесора е "стар" стоял е в някои склад година-две преди да стигне до компа на приятеля ти.

Гледам за аватара ползваш снимка на автомобил та ще се опитам да обясня нещата така.

Би ли купил кола произведена 2011г. като за същите пари можеш да купиш последен модел произведен преди месец?

За обема на видео паметта пак ще използвам пример с коли.

Ако на колата от снимката и сложиш 1000литра резервоар по бърза ли ще стане?

Поздрави :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е "стар" стоял е в някои склад година-две преди да стигне до компа на приятеля ти.

Гледам за аватара ползваш снимка на автомобил та ще се опитам да обясня нещата така.

Би ли купил кола произведена 2011г. като за същите пари можеш да купиш последен модел произведен преди месец?

За обема на видео паметта пак ще използвам пример с коли.

Ако на колата от снимката и сложиш 1000литра резервоар по бърза ли ще стане?

Поздрави :)

На никой нищо няма да му стане ако процесора е с 1, две години по стар по простата причина че подкарва игрите които най-вече са актуални сега. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На никой нищо няма да му стане ако процесора е с 1, две години по стар по простата причина че подкарва игрите които най-вече са актуални сега. :)

Crysis 3 излезе преди година.

А игрите които ще излязат след два, три месеца или година?

Стар хардуер са взима единствено ако е на невероятно ниска цена.

Както и да е честито със здраве да си го ползвате и ако имате проблеми ще опитваме да помагаме.

п.п а каква е видео картата и на каква резолюция играете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.