Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем със Този хардиск : WD5000AAKS SATA /16MB Cache 500GB

Харда е на мой приятел и когато опитам да заредя Windows било то  XP  или Windows 7 при зареждането забива... опитах и двата windows-a на моя си хард. там всичко е ок.Като го включих проверих и в BIOS там го открива.Някакви идеи какъв може да е проблема ?

Поздрави,over4

Редактирано от overwhelmii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам проблем със Този хардиск : WD5000AAKS SATA /16MB Cache 500GB

Харда е на мой приятел и когато опитам да заредя Windows било то  XP  или Windows 7 при зареждането забива... опитах и двата windows-a на моя си хард. там всичко е ок.Като го включих проверих и в BIOS там го открива.Някакви идеи какъв може да е проблема ?

Поздрави,over4

ram паметта на приятеля ти е заминала - тестваите с друг рам дали може да запише или да въспроизведе това което на диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в мен е само хардиска и го свързвам към моя комп и не отчита като опитам да го преинсталирам туко що инсталирах 7цата на моя хардиск без проблем със същата рам памет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ОС е била на неговия комп и се опитваш да я пуснеш на твоя комп вероятността да не тръгне е 200%. Преинсталира ли ОС на този HDD от твоята машина ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-н overwhelmii се опитва да каже, че иска да зареди бутващи дискове на тези ОС, а те не са на хард диска... :D:ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествайте диска с една жива ОС - например Hiren's Boot CD. В него има доста полезни инструменти за тази цел. Възможно е диска да е с лоши сектори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако работи без проблеми с друг хард, взимай нов хард. Хард диск не се поправя, а се взима нов при повреда.

П.П. Ако хард диска има гаранция нека приятеля Ви се обърне към магазина от който го е купил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.