Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Трябва да направя частичен ъпгрейд на една "издишаща" машинка. Ще се сменят CPU, RAM, MB, GPU. Бюджета е 480-500 лева, НО ако си заслужава НЕ ПОВЕЧЕ от 550 лева. Имам няколко идеи.

1. - http://nikem-bg.net/cart/47525p1r48189p1r46377p1r47767p1rf.html

2. - http://nikem-bg.net/cart/1143p1r48189p1r46377p1r47767p1rf.html

3. - http://nikem-bg.net/cart/47747p1r46268p1r46377p1r46925p1rf.html

4. - http://nikem-bg.net/cart/47524p1r46268p1r46925p1r46377p1rf.html

Компютъра ще се ползва за игри (които му тръгнат). Знам, че за тези пари не може да се вземе нещо много добро, но след няколко години ще се сменя изцяло. Трябва му ъпгрейд, защото процесора от 2005 вече доста се затруднява. Както споменах след няколко години ще се сменя изцяло, затова при идеите с AMD FX съм сложил по-хубаво дъно, евентуално да може да се ползва за големия ъпгрейд.

Въпроси:

При първите 2 предложения (Athlon II X4 750K/760K и GTX 650 TI) ще се получи ли т. нар. bottleneck?

Процесорите до колко мога да ги клокна с боксовия охладител?

Това захранване ще издържи ли компонентите + клокнат процесор?

Това ми е кутията. Съвместима ли е с компонентите?

Мисля да продам старите части. Колко горе долу мога да взема за Intel Pentium 4 2.93 GHz , 2x1 GB Kingston 244.7 MHz (или нещо подобно) , Asus P5KPL-AM SE , Ati Radeon HD 5450 1GB DDR3

Ако се налага закупуването на нова кутия и/или захранване трябва да бъде пак в този бюджет.

Нямам препочитания от към AMD/Intel и AMD/nVidia

Edit 1: HDD е WD Caviar Blue 500GB, монитора е Benq G900WA 19", за предпочитане е 4-ядрен процесор.

Редактирано от VaflaStyle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването и кутията са боклук, не е добра идея да се гради каквато и да е система с тях. Нещо смислено за бюджета може да се направи в този вид:

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+ ATHLON X4 750K /BOX/FM2 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK SAPPHIRE R7 240 1G GD5 W/BOOST CM K380 W/ELITE 500W

Обща стойност - 562.67 лв. с ДДС

Количка

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е типично китайче. Предложението на колегата е много добро за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да ми обясните какъв е проблема с кутията. Захранването ми е ясно. За проблема с охлаждането, през лятото я държа отворено и всяко седмица си почиствам частите от прах. Вече 5 години съм с тази кутия и нямам оплаквания. Мисля, че и това захранване http://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-500WGX-500W-Passive-PFC със някоя от горните конфигурации ще ми свърши работа. Ако обаче кутията наистина за нищо не става ще трябва да се примиря с по-малка производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Моят съвет е следния - сега взимате това:

Крайна цена 541,02 лв.

Ползвате харда и временно видеокартата(няма да има проблем с леки игри). След продажбата на останалите компоненти + старата видеокарта купувате нова такава като да речем тази: 

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете за закъснението, но компа се развали и беше на ремонт. Та, бюджет се вдига до 650 лева и аз си направих конфигурация. Ще ползвам старата кутия, а ако се наложи ще я сменя по-натам. Ето какво измъдрих: ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK NJOY 500WGX 500W Passive PFC  - 435.41 лв. с ДДС + POWERCOLOR 1024M HD7790 OC AX7790 1GBD5-DH/OC DDR5 PCI-E 3.0 194.12 лв. с ДДС

Обща стойност - 629.53 лв. с ДДС

Ако нещо не е наред ще се радвам да ме поправите. Трябва ми голяма мощ за игри, затова може по-евтини дъно и захранване, и РАМ евентуално ако се наложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми, обаче това 350W ще издържи ли бъдещ клок на картата и процесора? И Има ли голяма разлика междy 1600 и 1333 MHz RAM?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми, обаче това 350W ще издържи ли бъдещ клок на картата и процесора? И Има ли голяма разлика междy 1600 и 1333 MHz RAM?

Ще издържи клок на картата, но процесора не можеш да го клокнеш. Първо че е със заключен множител без "К" накрая а второ че за клок ти трябва и дъно Z77/Z87(за хасуел) и това ще вдигне цената с около 200-250 лв.

Разликата се усеща в бенчмаркове но щом новите 22нм процесори поддържат на 1600 защо да не се вземе на 1600 Mhz.(2-3 лв. по скъпа е рамта на 1600)

ПП: Да не забравяме и охладител + 50 лв. + добра кутия за да се "мушне вътре" + 70 = отиде към 400 лв, отгоре над предложението на Playalistic.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, забравих, че този интел не може да се колко, което ме клони още повече към конфинг-а с амд. Гледах разликите, интела има малка преднина пред амд-то, но и ~90 лева разлика. Все пак кажете кой е по-добрия избор.

П.П: С Asrock 970 PRO3 ще стане ли някакъв клок на FX 6300 с боксовия охладител? Не искам много. До 300-400 MHz ако е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможен е клок с боксов охладител. При умерен клок ще имаш само завишени температури. Въпроса е колко ще има ефект от него, след като е малък клока. Може да започнете така а после да си купите по-добър охладител и да клокнете още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможен е клок с боксов охладител. При умерен клок ще имаш само завишени температури. Въпроса е колко ще има ефект от него, след като е малък клока. Може да започнете така а после да си купите по-добър охладител и да клокнете още.

И това е вариант. Вземам това сега, а после събирам парички за кутия и охлладител. А иначе коя конфигурация препоръчвате?

Тази (без клок, охладител и кутия):

Или тази (с клок и охлаждане + кутия по-натам):

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един добър клок втората конфигурация ще е по-добра от първата. Бих заложил на нея с уговорката, че още сега отделите повече пари за захранване, това пасивното не е най-доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами значи конфигурацията става така:

ASUS M5A97 LE /AMD970/AM3+ (по-хубаво дъно за всеки случай)
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK
PSU FORTRON HE-500 / 500W (ако и това не е хубаво ми изберете някакво до 85-90 лв.)

Обща стойност - 684.43 лв. с ДДС

И като се съберат отново малко парички след няколко месеца вземам това и правя овърклока на процесора и видеото:

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
CM SEIDON 120V WATER COOLER

Обща стойност - 139.72 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи това захранване: PSU CM GX 450W APFC

Ако смяташ, че ще стигне за двата овърклока - добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И забравих да попитам. Колко бихте дали за Intel Pentium 4 2.93 GHz, Asus P5KPL-AM SE socket 775, 2x1 GB Kingston RAM 266MHz DDR2, Ati Radeon HD 5450 1GB DDR3, това захранване и тази кутия?

EDIT 1: Твърдия диск е САТА 2 3GB/s. Ще прави ли проблем на новите компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.....

Има тема, предназначена да се оценяват стари компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Тогава има ли проблем, че твърдия диск е SATA II 3GB/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Тогава има ли проблем, че твърдия диск е SATA II 3GB/s

Не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак! С един приятел спорим АКО имаме излишни пари, кой е по-добрият вариант за игри:

XFX R9 280 DD BOOST 3GB DDR5 R9-280X-TDFD
PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE
ASUS M5A97 /AMD970/AM3+
AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+
2X4G DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 1 330.68 лв. с ДДС

или

AMD FX-9370/4.4G/X8/BOX/AM3+
ASUS M5A97 /AMD970/AM3+
2X4G DDR3 1600 A-DATA
GB R9 270 2GB DDR5 R927OC-2GD-GA Battlefield
CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES
PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE

Обща стойност - 1 297.56 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия, но там нямаш РАМ памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия, но там нямаш РАМ памет.

Опс, благодаря за отбелязването. И аз се чудя защо излиза толкова евтино.. :D Веднага редактирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.