Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Wrath

Възможно ли е увеличаването на температурната граница на компютър ?

Препоръчан отговор

Имам странен проблем, когато компютъра ми достигне дадена температура и изгасва. Възможно ли е да увелича температурната граница от биоса ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам странен проблем, когато компютъра ми достигне дадена температура и изгасва. Възможно ли е да увелича температурната граница от биоса ? 

Напълно е възможно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно.

Не каза обаче, какво може да стане, като я увеличи :P
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каза обаче, какво може да стане, като я увеличи :P

Първо трябва да си изясни причината, поради която гасне машината, разбира се ! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегрява ? Как мога да увелича границата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много да нямаш компютър след подобна намеса.По-добре потърси причите поради които прегрява.

Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази температурна не е случайна. Щом е зададена такава вероятно има причина. Шанса някой колега да е сложил прекалено ниска и доста малък. Кажете първо какви температури вдига РСто за да ви предложим решение.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еи еи еи младежо остави ги тея глупости с БИОС-а ако ти не си ги пипал -НЯМА КАК ДА СЕ СМЕНЯТ по вероятно е да се е опекла термо пастата на процесора,или някоя плочка рам да се е прецакала препоръчвам :тестване на памета за грешкипочистване на охладителя на процесора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,или някоя плочка рам да се е прецакала

Защо намесваш рам паметта ? KervaN, пробвай да смениш термопастата, да почистиш радиатора от прах и да осигуриш добър поток в кутията.

еи еи еи младежо

?!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами защото смятам че е причината в нея когато се появят 2-3 специфични грешки в самата рам,започва да грее и да тормози дъното в следствие на което няколко сензора се прецакват и не функционират правилно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи параметрите на машината.Лаптоп ли е или настолен компютър.

1.Изтегли aida64 и направи стрес теста за процесора ако вдига над 75 градуса го изключи ако не ги дигне за 5 мин. спри теста.

2. Ако вдигне тези 75 градуса и повече значи компютърът има нужда от почистване.

3. Ако не вдига над 80 градуса и продължи да се изключва значи проблема не е прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3. Ако не вдига над 80 градуса и продължи да се изключва значи проблема не е прегряване.

Някои AMD-та се изключват на 105 градуса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои AMD-та се изключват на 105 градуса. 

Да това е вярно за някой AMD процесори но той не е споменал какъв е неговият процесор

На повечето процесори на intel критичната температура е 85-90 градуса.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.